KristýnaMy KristýnaMy komentáře u knih

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Výborný průvodce, i když ta vazba asi dlouho nebude držet pohromadě, ale to už se nějak udělá. Nezklamalo a nezklame, zkrátka top. Konečně ta Praha bude o něčem jiném :)

14.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Dokonalá, další Hana. Jediné, co mě na stylu psaní paní Mornštajnové plete jsou kapitoly (střídání podle postav), však to je jediné. Rozhodně doporučuji přečíst ;)

27.05.2019 5 z 5

Hádej, můžeš jednou Hádej, můžeš jednou Kateřina Castañeda

Rozhodně doporučuji. Skutečně nemohu říci jaká byla ta nejlepší, neboť byly skvělé všechny.

08.04.2019 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Neodolatelná klasika

29.03.2019 5 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Na to, že jsem čtenář převážně historických románů a knihy s fantasy podtextem se neřadí mezi mé oblíbené, mě tento příběh opravdu překvapil. Neviděla jsem žádné nijaké části (natahování), napětí zde bylo pořád. Když jsem si knihu pořídila musela jsem ji odložit, poněvadž mě začátek hodně zaskočil, ale na druhou stranu Lois Lowryová nádherně rozvedla příběh.

20.03.2019 5 z 5

Jedna z tisíců Jedna z tisíců Hilda Arnstein

Krásná kniha, i přes menší chyby v textu. Velmi zajímavý a těžký životní příběh.

08.03.2019 4 z 5

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Knížka proložena fotografiemi, rozhovory o člověku/lidech, který/é tu zanechal/i spoustu pěkných věcí.

03.02.2019 4 z 5

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Silný příběh holokaustu napsán výbornou metodou.

02.02.2019 5 z 5

Kašlu na muže! Kašlu na muže! Zsuzsa Rácz

Od této knížky jsem čekala více.

02.02.2019 2 z 5

Kat nepočká Kat nepočká Norbert Frýd

Konec mi připadal jemně složitý, ale jinak zápletka hezká.

29.01.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásně napsaný příběh. Jediné, co bych knize vytkla, je, že v některých částech byla trochu zdlouhavá, ale znovu jsem se začetla.

16.12.2018 5 z 5

Jutta Jutta Vladimír Černil

Vůbec jsem nečekala, že se v této knize ukrývá tak silný příběh. Výborné napsaná kniha

12.11.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha je kvalitní, ale pro mě tento žánr není. Určitě se bude líbit milovníkům románů z bitevního pole.

07.11.2018 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh plný těžké pravdy, ale i pravé lásky. Rozhodně doporučuji přečíst.
KRÁSNÁ KNIHA

28.10.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Od Patrika Hartla jako vždy skvělé :)

15.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to snad nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. Její obal je nenápadný a když jsem ji poprvé viděla v knihkupectví, hned mě zajímalo jaký se v knize skrývá příběh. Kniha je rozdělena na tři části, ani jedna mě nezklamala. Vřele doporučuji

01.06.2018 5 z 5

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Některé části mi přišli zdlouhavé, ale příběh dobrý.

20.05.2018 4 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

První díl byl skvělý, ale tato kniha mě nijak neoslovila a k tématu se tolik nevztahovala. Za mě 2 hvězdičky.

20.05.2018 2 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Napínavá, ilustrovaná, krásná i smutná. V této knize se skrývá příběh o pravém přátelství v době 2.světové války. Klidně bych řekla, že by tato kniha zasloužila zfilmování.

20.05.2018 5 z 5

Přepsali se a tak jsem tady. Příběh Dagmar Lieblové Přepsali se a tak jsem tady. Příběh Dagmar Lieblové Dagmar Lieblová

Krásně zpracovaný příběh života. Mimo jiné jsem se dozvěděla něco dalšího o rodném městě.

18.03.2018 5 z 5