Štěstí přijde zítra přehled

Štěstí přijde zítra
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9143/bmid_stesti-prijde-zitra-rP7-9143.jpg 4 111 111

Leni série

< 2. díl

Tato kniha navazuje na dětskou knihu Říkali mi Leni . V knize autorka líčí osudy českého děvčátka zavlečeného za války do Německa. Německá Leni Freiwaldová se mění v českou Lenku Sýkorovou, která se vrátila i se svojí maminkou, která přežila koncentrační tábor. Vrátily se do Čech do malého městečka na Šumavě za svým dědečkem. Lenka obdivovala všechny květiny na zahradě a líbilo se jí tu více než v Německu. Čechy jí připadaly krásné a čisté, i lidi okolo ní byli na ní hodný. Maminka jí pomáhala s učením a přihlásila jí do základní školy, kde se zase naučila česky. Potkala spoustu nových kamarádú, ale na své kamarády v Německu nezapomněla. Také za Lenkou přijela její kamarádka Erna až z Prahy a vyprávěla jí své smutné zážitky z koncentračního tábora. Hodně si rozuměly, ale Lenky nejlepší kamarádka zůstává Toni Weber z Německa. Maminka Lence zakazovala dopisy do Německa. Chtěla, aby Lenka i ona zapomněly na ty zlé časy v Německu. Ale nakonec, když maminka viděla snahu Lenky jak ve škole tak doma, povolila jí dopis do Německa pro Toni, ve kterém jí zvou Lenka a maminka do Čech. Kniha končí příjezdem Lenčiny nejlepší kamarádky do Čech.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štěstí přijde zítra. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (29)

Amneris
11.04.2024 4 z 5

Pokračování příběhu Leni Freiwald, že které se stane Alenka Sýkorová. Stejně jako první díl o tento byl velmi milý a dobře se četl :-)

Nofar197
15.06.2023 4 z 5

Leni Freiwald díky nezištné pomoci pana učitelé Bauma, amerického seržanta Smithe a paní Synkove poznává svou pravou identitu a národnost a je repatriovana zpět do Československa, kde se setkává se svou maminkou a dědečkem. Po návratu do šumavského města Alenka zjišťuje, že nebude snadné integrovat se do naprosto odlišného prostředí :Ceka ji nelehké učení se českému jazyku, překonávání strachu o znovu nalezené štěstí, i vyrovnávání se s minulostí. Dokáže to?


Merlinit
08.01.2023 2 z 5

Alenku lituji, ale ať se na mě nezlobí - její příběh je krystalická nuda.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Štěstí přijde zítra v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených185x
ve Čtenářské výzvě12x
v Doporučených8x
v Knihotéce84x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

pro dívky poválečná doba

Autorovy další knížky

Zdeňka Bezděková
česká, 1907 - 1999
2001  89%Říkali mi Leni
1979  70%Štěstí přijde zítra
1986  60%Bludný kámen
1979  77%Bílá paní - Obnovený obraz
1974  72%Marta věří na zázrak