Kris.Tyna Kris.Tyna komentáře u knih

Idiot Idiot Elif Batuman

Chvíli jsem knize odolávala, ale jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla, velmi mile mě překvapila. Hlavní hrdinka uvažuje jinak než já, tak jsem se s ní v některých situacích a rozhodnutích nedokázala ztotožnit, ale jinak se to četlo dobře, dokonce výborně, líbil se mi vztah-nevztah mezi hlavní hrdinkou a Ivanem, a celou dobu jsem napjatě čekala co bude, ačkoli oceňuji, že se děj netočil jen kolem nich dvou.

13.04.2020 3 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Taková senzace, jak se kniha prezentuje na přebalu, mi to nepřišla. Mám ráda knihy o vztazích, niterních pocitech, obzvláště v podání ženských hrdinek, ale tohle mi nepřišlo jako něco průkopnického a přelomového. Přečíst se to dalo, to jo, ale něco tomu chybělo. Průměrná červená knihovna, bych to shrnula.

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

To je tak, když čtete knihu a pořád doufáte, že to ještě chvíli neskončí. Čtení této knihy jsem si užila nesmírně - jednak jsem z Brna, takže jsem přesně věděla o kterých podnicích, ulicích a místech mluví, jednak pro mě kniha měla hodně myšlenek k zamyšlení, podnětů, přemýšlení o vztazích, o tom, když cítíte, že jeden ve vztahu má navrch a vy to nejste... Dám si ještě chvíli a pak si to dám ještě jednou. Mimochodem za mě adept na vítěze Magnesie Litery.

13.04.2020 5 z 5

Ty víš, že to chceš Ty víš, že to chceš Kristen Roupenian

Upřímně - vlastně nevím. Všechny příběhy byly hrozně zvláštní, knihu jsem dokonce odložila a pak se k ní vrátila. Nemůžu říct ani tak ani tak, asi si každý musí udělat názor sám.

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Svým hodnocením asi nemůžu asi vystihnout podstatu knihy. Myslím, že to není čtení pro každého, ale kdo si k němu najde cestu, tak nebude litovat. Určitě se ke knize vrátím opakovaně.

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Jedna místo v jednu chvíli, kdy se protnou životy několika různých lidí. Upřímně, odnesla jsem si z toho jednu hlavní myšlenku. To, co my tady bereme jako samozřejmou možnost, někde vůbec samozřejmé není, a to ani v tak vyspělých amerických zemích. Že ženy nemohou o svém těle rozhodovat samy, jsou souzeny za svoje rozhodnutí /ať přímo soudem či svým okolím/, přiznám se, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Nehodnotím, co je správné a co ne, každý má právo mít svůj názor. Jinak se kniha četla pěkně, kratší kapitoly, odkrývání jednotlivých životních osudů, jo, proč ne, takové podvečerní čtení.

13.04.2020 3 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Pavel Kosatík

Těžko se mi kniha hodnotí, protože Olga Havlová si zaslouží náš obdiv a byla evidentně velmi výjimečná žena. Bohužel kniha jako taková se mi nečetla moc dobře. Chyběl mi tam nějaký "zápal pro věc", chvílemi se jedná o dost strojený popis, zvláštní slovní obraty (cítím z toho, že autor chtěl být "uctivý"), ale já tam postrádám uvolněnost, lehkost.. Některé pasáže byly zajímavé, ale je pravda, že jsem už četla trochu na sílu a musela jsem se ke čtení dost nutit.

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

K asijské literatuře jsem přičichla teprve nedávno, tohle je moje asi čtvrtá kniha. Kniha se čte moc pěkně, příběh několika generací korejsko/japonské rodiny. Je škoda, že příběh tak trochu klouzal po povrchu, možná by mi nevadilo, kdyby příběh nebyl po čtyři generace, ale kdyby se víc zaměřil na to, co prožívali, rozpitvat to dění okolo, pocity, zvyky.. Asi jsem se rozmlsala Vegetariánkou a KimČjong, ale tohle mi tady trochu chybělo. To ovšem nemění nic na tom, že se to čte dobře a určitě si kniha zaslouží velmi dobré hodnocení.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opravdu skvěle napsaná kniha. Jednak jsem se nemohla odtrhnout a za druhé jsem se tak správně bála! :) Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je pachatel, v bezpečí nebyl pořádně nikdo.. Jednoznačně doporučuji, ačkoli 90% hodnocení mluví samo za sebe :)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ačkoli první kniha, četla jsem ji až několikátou v řadě. A dobře jsem udělala, jinak bych se asi k dalším neodhodlala. Se Sněhulákem se nedá srovnat.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kdo má rád detektivky, doporučuji, pěkně se čte, napínavé, hlavní hrdinka Slovenka, která se stala detektivem v Anglii a nese si se sebou osobní příběh, který se průběžně čtenář dozvídá..vždy tak akorát, aby navnadil. Co bych vytkla (ve více knihách) - zaměření pachatele na Eriku a tendence ji zabít apod. - za mě největší klišé.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Přidávám se k pochvalným komentářům. Od autora jsem četla několik knih, doporučila bych všechny. Oddechové čtení, napínavé, jo, za mě palec nahoru.

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moje první kniha od Klevisové. Píše dobře, nápad dobrý, prostředí dobré..všechno dobré, ale takové nějaké... V detektivce mi chybí větší napětí, gradování děje..

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Jako jo, oddechovka dobrá, některé pasáže jsou trošku nudnější a utahanější, ale dá se to zvládnout, nicméně kniha není ničím výjimečná a nedokážu identifikovat hlavní myšlenku, kterou bych si z toho mohla odnést.

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Skvělá kniha, nečekané zvraty, nic není takové, jaké se na první pohled zdá. Začátek knihy byl takový obyčejný, nenaznačil jaký chytlavý příběh se za ním ukrývá, ale postupně se příběh rozvíjí a vy jen zíráte...

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pokoušela jsem se několikrát do knihy začíst, ale bohužel mi tato kniha asi není souzena. Nedokážu se ztotožnit s formou vyprávění, ačkoli podobných knih jsem četla mnoho, tady mi něco nesedí. Podle hodnocení je kniha asi úspěšná, ale přesto, že jsem knihomol, toto jde mimo mě a proto bez hodnocení.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Útlá knížka, kterou jsem zhltla za jedno odpoledne. Film jsem nikdy neviděla, proto jsem nebyla ovlivněná, sice jsem měla zhruba ponětí o co se jedná, ale upřímně, nebylo mi z knihy nejlíp u srdce (mohlo by se něco takového stát?) a vážně jsem si přála, aby skončila jinak :)

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Ač mi už není -náct, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Obecně mám ráda knihy "deníkového" typu, tady mě děj pohltil, vždycky už jsem si přála, aby konečně nastal obrat k lepšímu a ono ne, ona se vždycky ještě potopila o trochu hlouběji. Nevím ale, jestli bych knihu stejně vnímala o deset let dřív, nebo bych to brala jen jako povrchní příběh.

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha s detektivní zápletkou, dalo se to v pohodě přečíst, asi není co velice vytknout, ale ani není nic, co bych vypíchla jako pochvalu..průměr.

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Musela jsem se opravdu donutit dočíst knihu do konce, v porovnání s dalšími knihami od této autorky (Osm a Bábovky), je za mě tahle jednoznačně nejslabší.

13.04.2020 1 z 5