KriKri KriKri komentáře u knih

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Strašně jsem se těšila až si Vraní dívku přečtu, a možná proto mě trochu zklamala, Vzhledem k tak masivní propagaci, jakou tahle knížka měla, jsem čekala větší bombu. Nálepka jen pro silné povahy mi přijde zbytečná, myslím, že jsou mnohem drsnější knihy. A popravdě mi to až tak strašné a nechutné nepřišlo. Pokračování si přečtu ráda, hlavně mě zajímá jak se bude vyvíjet vztah mezi Sofií a Jeanette, ale spěchat s ním nebudu..

17.12.2014 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Kniha se čte dobře a rychle, mít víc času, tak je za dva večery přečtená, ale... ač nejsem žádný puritán, erotickou knihu si občas ráda přečtu, tak tenhle příběh byl i na mě trochu moc. Zkrátka mě jaksi nevzrušuje představa souložícího čtrnáctiletého chlapce. Knihu jsem si dost dobře nedokázala v hlavě vizualizovat, vlastně jsem ani nechtěla a tím se požitek z četby dost vytrácel. Za mě jednou a dost..

08.12.2014 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Jako jednu z mála mě kniha bavila od samého začátku a nemusela jsem první část přetrpět jako mnozí jiní. Zmizelá je skvěle promyšlená, má výborně promyšlené detaily, všechno do sebe zapadá. Čtenář opravdu dlouho neví na čem je, a kde je pravda, která je ve finále velice děsivá. Ten konec jsem sice čekala trošku jiný, vrcholnější, napínavější, krvavější... Gillian u mě zabodovala a určitě si přečtu i její další knihy.

22.11.2014 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásná kniha o lásce na celý život, zvládnutá za jedno odpoledne. Akorát tu poslední stránku bych radši nečetla a už vůbec si jí nechci představovat.

16.11.2014 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Trošku slabší, než většina předchozích knih, které jsem od autorky četla, ale i tak potěšila a nezklamala bláznivou hlavní hrdinkou :-)

26.10.2014 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Závěr knihy je trochu předvídatelný, ale je to milé a pohodové čtení. Kniha není taková jaká se od začátku zdá být, klasický román pro ženy s dobrým koncem. Donutí člověka k zamyšlení, jestli nejde přeci jen život zlepšit, ať už vlastní, nebo pomoci někomu jinému.

13.10.2014 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Skvělá kniha! Taková jednohubka, ale skvělá, jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Kniha mě překvapila, protože knihy, ani film jsem před přečtením neznala. Jen ten úplný konec jsem čekala jiný, trošku krvavější.

28.09.2014 4 z 5

Příběh o tom, že na konci cesty můžeme najít něco úplně jiného, než pro co jsme šli..

24.09.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Po prvním díle trošku zklamání. Autorka měla zůstat v Americe, Itálie mi tam vůbec nesedí. Vůbec jsem si Michaela nepředstavovala jako sexy chlápka, ale jako slizkého Itala s dlouhými vlasy. Nevím, nevím jestli půjdu i do dalších dílů.

14.09.2014 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Rychlé předvídatelné čtení, ale je to takové milé, takže proč ne. Mám ráda knihy, u kterých se nemusí přemýšlet, člověk u nich vypne a krásně se odreaguje. V reálném životě nejsou většinou jen šťastné konce, tak proč si jich neužít aspoň v knihách?

13.09.2014 4 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Jedno vám teda povim. Život idijota není vůbec jednoduchej... Podle mě kvalitní pokračování, ale dva díly bohatě stačí.

12.09.2014 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moje první kniha od Sparkse a jsem nadšená. To je přesně to, co jsem hledala. Snad stokrát jsem knížku zavřela a vzápětí zase otevřela, abych oddálila konec a nedozvěděla se, co bude dál, a zároveň se nemohla dočkat jak to všechno dopadne. Ke konci trošku předvídatelné, ale skvělé.

25.08.2014 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Nevím. Takové roztěkané, necelistvé. Zdá se mi, že autorka v některých věcech čerpala z jiných knih, možná je to jenom můj pocit. Na druhou stranu se mi líbí, že se snaží vytvořit úplně nový fantasy svět. Uvítala bych srozumitelnější vysvětlení dimenzí a politiky v nich vůči našemu světu. První díl se mi líbil víc, ale myslím, že téhle autorce dám ještě šanci :-)

23.08.2014 3 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu přečtla a dozvěděla se, jak Christiana žila po tom, co skončila kniha My děti ze stanice ZOO, že jsem se to dozvěděla od ní samotné a ne z novin. Ale zkrátka už to není ono. Už to nejsou ty původní děti. Myslím, že takovou legendou jako My děti... se tahle kniha nestane, a nebude se k ní tolik lidí vracet. Není tak šokující, nechutná ani nepředstavitelná jako první díl.
Nechápu za co je Christiana tak obdivovaná. Na jejím životě není nic obdivuhodného. Po tom, co měla první kniha takový úspěch, mohla chytit svojí šanci a dostat se ze závislosti všemi prostředky, to však neudělala, jen se potácela od jedné závislosti ke druhé. Jediné, co na ní obdivuji je to, že nerozházela všechny peníze za drogy, ale celkem dobře s nimi naložila a to, že stále žije.

15.08.2014 3 z 5

Dívka od řeky Dívka od řeky Tania Crosse

Moc hezká, i když Dívka z přístavu se mi líbila o kousek víc. Od začátku je kniha trochu předvídatelná, ale to jí vůbec neubralo. Hlavní hrdince jsem fandila od začátku, skvělá oddechovka. Hlavním překvapením pro mě bylo, že se v příběhu objevily Adam a Becky, hlavní postavy z Dívky z přístavu.

13.08.2014 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Bohužel.. do čtení jsem se strašně nutila a před poslední částí knihu vzdala úplně. Třeba někdy jindy.

11.08.2014

Asylum Asylum Madeleine Roux

Pro mě velké zklamání. Čekala jsem od knihy něco úplně jiného a ne další román pro náctileté. Čekala jsem víc tajemství, horroru a napětí. Místy jsem se v ději ztrácela, napětí tam není v podstatě vůbec. Přiznám se, nechala jsem se zlákat obálkou a reklamou. Jestli v ČR vyjdou další díly, tak už si je asi nekoupím. Provedení knihy - předěl kapitol, fotografie v příběhu - mi dost nápadně připomínají Sirotčinec slečny Peregrinové.

10.08.2014 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížku jsem četla už podruhé a stále mě nepřestává znechucovat, co je třináctiletá holka schopna udělat, aby si mohla šlehnout. Nepřestává mě udivovat, že si toho její matka takovou dobu nevšimla. Každopádně bych tuhle knížku nařídila jako povinnou četbu všem náctiletým, ať si sami rozhodnou, jestli takhle chtějí skončit. A určitě mě zajímá jak je na tom Christiane dnes, jestli se z toho svinstva dostala, nebo v tom pořád lítá, takže se v nejbližší době chystám na Můj druhý život.

06.08.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha je hezká. Dobře se čte, ale čekala jsem něco jiného, něco víc dospělého.

18.07.2014 4 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Moje první detektivka, a myslím, že ne poslední. Napínavá od začátku do konce...

16.07.2014 5 z 5