kormoran78 kormoran78 komentáře u knih

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Komiksy jsem dosud nečetl tak často. Zámek a klíč mě překvapil, příjemně a díky tomu se asi této literární oblasti budu věnovat častěji než dosud. Jde o první svazek několikadílné série Zámek a klíč. Autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill a to samo o sobě dává záruku, že příběh není slabou podpěrou grafického díla. Jediné zklamání pramení z toho, že útlou knížečku jsem pročetl za pár desítek minut a příběh se teprve rozjel. Nyní vychází v Čechách druhý svazek (po několika letech) a mám strach, aby mezi dalšími svazky nebyl zase několikaletý odstup.

22.01.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Výborný thriller, ve kterém nejdříve nevíte, na čem jste. Když už konečně víte, na čem jste, jste zvědaví, jestli je možné, aby to dotyčné osobě prošlo a nakonec nevěříte tomu, jak to dopadlo. Nechci víc prozrazovat, rozhodně je to knížka čtivá, zábavná a napínavá. Líbilo se mi více než Ostré předměty.

22.01.2014 5 z 5

Ten, který ovládá tvé tělo Ten, který ovládá tvé tělo Richard Laymon

Tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Richard Laymon je, jak se zdá, trochu specifický autor. Četl jsem jeho Sklepení a bylo to zvláštní. Ovšem román "Ten, který ovládá tvé tělo" je zase někde jinde. Chvílemi jsem si říkal, že je to hrozná pitomost a váhal, zda pokračovat, ale za chvíli mi to nedalo a byl jsem zvědavý, co bude dál. Místy se děj neuvěřitelně vleče, načež za chvíli je to dějová jízda. Některé části naopak patří spíš do červené knihovny. Hodnotil bych mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ale protože je to dílo, které se pro mě stalo etalonem braku, dávám čtyři :-)

14.01.2014 4 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Knížka, která začíná jako idylické vyprávění o dospívání a jeho nástrahách. Časem se však z vyprávění o bezstarostném zrání stává tak trochu noční můra. Kniha je to velmi čtivá, zajímavá a chytlavá. Trochu mě zklamal závěr příběhu, který mi přišel trochu moc rychlý a ne úplně uvěřitelný.

14.01.2014 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Nevím čím, ale od začátku mě příběh chytil. Příběhy Aomame a Tenga pozvolna plynou, vyvstávají otázky, ukazují se různá propojení. Děj se rozvíjí pozvolna, ale ani chvíli nenudí, pořád pod povrchem rezonuje jisté napětí. Je to velmi pěkně napsaná kniha a těším se na pokračování osudů v třetím svazku.

06.01.2014 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Uzavření (?) příběhu Aomame a Tenga. Musím přiznat, že jsem očekával vysvětlení a rozluštění i některých dalších dějových odboček a náznaků. Kniha se četla dobře, i když musím přiznat, že zpětně pohlíženo na celý příběh a vztaženo k počtu stránek, je Murakami poněkud upovídaný a některé pasáže jsou snad až příliš rozvláčné. Nemůžu se navíc zbavit dojmu, že bude následovat kniha 4. Ale možná se mýlím a taky dobře.

06.01.2014 5 z 5

Poklidné a tiché místo Poklidné a tiché místo Peter S. Beagle (p)

Příběh o životě, o smrti, o lásce, o ukrývání se před světem a před sebou samým. Od autora kultovního Posledního jednorožce jsem asi čekal trochu něco jiného, ale Poklidné a tiché místo dělá čest svému jméno. Nelze čekat dramatické honičky, ani drastickou zápletku. Prostě jako na hřbitově, posvátná úcta se mísí s klidem a tichem v místě posledního spočinutí...

08.12.2013 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Pro mě osobně mírné zklamání, čekal jsem trochu více tajemství, bohužel jsem pachatele vzhledem k "indicíím" tušil téměř od samého počátku. Žádné zásadní překvapení mě na konci nečekalo. Na druhou stranu musím přiznat, že příběh se dobře čte a určitě sáhnu i po další knize stejné autorky.

29.11.2013 3 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

(Za)jímavé čtení, které někomu může přinést potřebu zamyslet se nad tím, jestli neplýtváme časem, který nám je dán a jestli cíle, které si stanovujeme, jsou ty, které nám nakonec přinesou pocit uspokojení...

13.11.2013 5 z 5

Rej stínů – Povídky k poctě Raye Bradburyho Rej stínů – Povídky k poctě Raye Bradburyho * antologie

Měl bych říct, že mám rád Raye Bradburyho a jeho dílo. A musím říct, že tento výběr povídek, kterým se obdivovatelé a přátelé Raye Bradburyho pokusili vzdát mu čest a dík za to, že mnohé z nich inspiroval a přivedl na spisovatelskou dráhu, se opravdu vydařil a téměř z každé povídky je cítit ono tajemné kouzlo jeho světů.

13.11.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dlouho jsem se na tuto knihu chystal. Po jejím přečtení musím říct, že ve mně zanechala hluboký dojem. Pocit beznaděje, pocit deja vu, pocit zmaru. Je děsivé, jaké jsou tam paralely s dobou minulou i současnou. Zdá se, že tato kniha bude aktuální vždy. Výborně napsáno, díky pane Orwelle, díky tomuto zážitku se znovu vrátím ke knize 1984.

11.11.2013 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Téměř všechny povídky se mi líbily, každá z nich přinesla určitý pohled na život menšiny. První povídka mi sice dala trochu zabrat, nečekal jsem takový "nářez", ale poté, co jsem to "rozdýchal" musím uznat, že to bylo k dobru věci. Možná to propojování jednotlivých příběhů bylo až příliš cílené a zbytečné, ale budiž...

04.11.2013 5 z 5

Nejlepší science fiction a fantasy 2011 Nejlepší science fiction a fantasy 2011 Jonathan Strahan

Vynikající a pestrá antologie povídek. Některé mě bavily více, některé méně, z některých jsem byl nadšený, ale to je samozřejmě dáno ohromným záběrem nápadů a autorů.

03.11.2013 5 z 5

Stíny z domu temnoty Stíny z domu temnoty Alexander Stainforth (p)

Je to horror. O tajemství temném jako stín. Zápletka nijak originální, postavy se chovají a mluví spolu tak nějak divně. Nemluvím o překlepech a zvláštním závěru. Čekal jsem víc napětí, víc prokreslené postavy. Jako chuťovka (vzhledem k délce) poslouží a neublíží.

24.10.2013 2 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Nevím, jak to pan Gaiman dělá, ale opět vytvořil příběh, který je nenápadně nápaditý a nevtíravě vtíravý a jednoduchostí příběhu čtenáři nedá vydechnout. Těším se na další...

14.10.2013 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Velmi čtivý thriller o zákulisních hrách s masami. Důstojné pokračování příběhu [game], naopak bych řekl, že bylo o něco napínavější. Opět nechybí několik tajemství, zvraty a spiknutí celosvětových rozměrů.

11.10.2013 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Ačkoli jsem k této knize vzhledem k tématu přistupoval s jistou skepsí, vyloupl se z této knihy jeden z nejzajímavějších postapokalyptických románů, který se mi kdy dostal do rukou. Příběh je velmi zajímavý, chytlavý, několikrát jsem pocítil lítost, když zemřela některá postava. Jsem opravdu velmi zvědavý na pokračování a doufám, že autor udrží tempo i napětí.

08.10.2013 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Tři příběhy, které jsou samostatné a přitom spojené. Celkově mě kniha zklamala, čekal jsem napínavý příběh s cestováním v čase. Bohužel (a nechci tu nic prozradit) to není úplně tak, jak jsem si představoval. Poslední příběh vše trochu napravuje, ale pocit zklamání už nerozptýlil.

29.09.2013 3 z 5

Pochoutka Pochoutka Muriel Barbery

Četl jsem po výborné knize S elegancí ježka. Toto dílko mne bohužel zklamalo, několikrát jsem měl chuť knihu odložit a už se k ní nevrátit. Oceňuji ale jazyk a styl, jakým je napsána, díky košatým popisům chuťových a vizuálních požitků hlavní postavy příběhu jsem několikrát měl chuť jít vybrakovat ledničku :-)

27.09.2013 2 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

Moje první setkání s tímto autorem. Rozjezd knihy byl velmi zajímavý a sliboval zajímavou romanci. Bohužel nebo možná bohudík nakonec autor posunul hlavního hrdinu a jeho příběh do jiných sfér. Vlastně ani nevím, co si o této knize mám myslet. Je výborně napsaná, navzdory počtu stran se v ní překvapivě příliš mnoho neděje. Rozhodně je to zajímavé svědectví o životě v Anglii v polovině osmdesátých let minulého století, politické situaci, postavení a životě homosexuálů ve společnosti a v té době vypukající epidemii AIDS.

01.08.2013 4 z 5