kormoran78 kormoran78 komentáře u knih

Oscar Wilde & vraždy za svitu svíček Oscar Wilde & vraždy za svitu svíček Gyles Daubeney Brandreth

Kniha, která je tak trochu klonem příběhů Sherlocka Holmese a jeho "deníkáře", jen v roli Holmese vystupuje Oscar Wilde a v roli Watsona Robert Shedard. Navíc se v ději objevuje i Arthur Conan Doyle. Příběh samotný mě příliš neohromil, trochu mi připomněl výborné pokračování Sherlockových pátrání, které před časem vyšly pod názvem Dům hedvábí. Ještě se chystám na pokračování příběhů Oscara Wilda, snad se můj dojem zlepší :-) Rozhodně jde oddychové čtení na deku k rybníku...

18.07.2013 3 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Jemná kniha o vážných věcech. Pěkně napsáno, ale neodvážil bych se jí doporučit čtenářům čekajícím bohatý děj a rychlý spád příběhu.

15.07.2013 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Jde o velmi příjemný návrat do světa Temné věže. Opět velmi čtivě napsáno, King je prostě nedostižný vypravěč a chápu jeho potřebu se do skvěle vystavěného světa vrátit. Mrzelo mě, že větší dějový prostor nedostali Rolandovi společníci, ale z jejich příběhu už je asi odvyprávěno vše podstatné.

09.07.2013 4 z 5

Drahá Silvie Drahá Silvie Dawn French

Druhá kniha mé oblíbené komičky, kterou jsem měl možnost přečíst. Příběh se točí okolo Silvie, která po pádu z balkonu zůstala v kómatu. V jejím pokoji se střídají členové rodiny, hospodyně i její přítelkyně a formou monologů odkrývají, kdo vlastně v nemocničním pokoji leží. Postupně se odhaluje i tajemství, které Silvie v životě měla a odhaluje důvody některých svých činů a co ji vlastně na lůžko přivedlo. Příběh je velmi pěkně napsaný, několikrát jsem se musel zasmát. Po knize Tak trochu úžasní je tento román možná trochu méně veselý, ale rozhodně nákupu ani času stráveného s touto knihou nelituji.

01.07.2013 4 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Příjemný výběr sci-fi povídek vybraných legendou žánru Isaacem Asimovem, který každou povídku doplnil komentářem a několika podnětnými otázkami pro zvídavce. Ačkoli poprvé vyšla již v roce 1974, většina z povídek je i pro dnešního čtenáře napsána čtivě a zábavně a žádnéfo fanouška sci-fi neurazí. Nejvíc mě zaujaly povídky Domeček jako klícka a Podzemní dráha Möbius.

15.06.2013 4 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

Já si nemůžu pomoci, ale tahle Chuckova kniha je pro mě prostě zklamáním a nestravitelným experimentem. Možná je to umění, ale pro mě je to za každou cenu efektní. Bylo utrpením se prokousávat přehršlí divných větných spojení a akceptovat nelogické chování ostatních postav románu (snad záměr). Jsem jedině rád, že se mi do ruky dostala jako poslední z těch všech, co jsem si v záchvatu obdivu zakoupil. Pygmej by byl možná zajímavá povídka, ale v téhle podobě mi prostě nemá co nabídnout.

06.06.2013 2 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Velmi poutavé vyprávění o dospívání, přátelství, lásce, nevšedním mileneckém trojúhelníku, naději a smrti. Jedna z mála knih, u kterých mě při čtení mrazilo v zádech.

20.05.2013 5 z 5

Paprika Paprika Jasutaka Cucui

Velmi zajímavý příběh, jehož vnímání mi bohužel kazily gramatické a stylistické chyby v českém vydání. V samotném příběhu mě navíc trošku rušilo zvláštní chování a přehnané reakce některých postav románu, což je samozřejmě dané tím, že děj se odehrává v Japonsku a místní kultura se od naší celkem liší :-)

17.05.2013 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Velmi zajímavě zpracovaný příběh, který mě ani chvíli nenudil, bohužel závěr mi přišel nějaký klopotný a ne všechno mi do sebe úplně zapadlo (což ovšem může být problém na straně přijímače :-) ). Při samotném čtení mi pak občas přišlo, že tam těch anglických slovíček a vět je snad až příliš mnoho.

13.05.2013 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Knížka je velmi pěkně psána, zpočátku jsou příjemné i poznámky pod čarou, ale časem se z nich stane noční můra odpoutávající pozornost v příběhu. Navíc je dle mého názoru zbytečně dlouhá. Velmi jsem se na tuto knihu těšil, dle recenzí jde o mistrovský počin a uznávám, že zřejmě je. Bohužel jsem asi při čtení a brouzdáním hlubinami fantazie Susanny Clarkové narazil na mělčinu... Chyba asi není v knize, podobně jsem kdysi havaroval u Barkerovy Imagiky a po pár měsících jsem ji vzal do ruky znovu a pohltila mě zcela maximálně.

12.05.2013 3 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Velmi zajímavě zpracovaný příběh. Vyprávění prostřednictvím deníkových zápisků hlavního hrdiny umí dobře vtáhnout do děje a atmosféry. Zbytečný mi přišel úvod ve formě dopisu, kdy je naznačeno, jak příběh dopadne.

06.05.2013 4 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Mnohem napínavější a zajímavější příběh, než předchozí díl. Bonusem je několik překvapení v závěru.

05.05.2013 4 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Velmi čtivý příběh, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Konec se mi zdál zbytečně překombinovaný. Chystám se na další díl.

03.05.2013 3 z 5

Brána do pekla Brána do pekla John Connolly

Kniha pro mládež, která mě opravdu bavila hlavně díky humoru, který v ní je ukryt a celkem nenásilné a vtipné metodě, jak trochu dovzdělat čtenáře ve fyzice a i úplně jiných oborech :-D Příjemná oddychovka.

01.05.2013 5 z 5

Pekelné zvony Pekelné zvony John Connolly

Příjemně pobaven dílem prvním jsem s nadějí sáhl po pokračování. Nevím, jak se to stalo, ale tentokrát to na mě prostě nezafungovalo. I tentokrát jsem se párkrát pobavil, hlavně v poznámkách pod čarou, ale příběh mne příliš nezaujal.

01.05.2013 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Opět vynikající dílko, které mě od začátku strhlo, ačkoli podle popisu děje jsem moc nevěřil, že mě zaujme. Od prvních stránek mě trochu mrazilo a cítil jsem jakýsi temný podtón, atmosféru Derry a Dallasu King vybudoval báječně. Tušení zlého pomohlo i setkání s postavami z Kingova románu To. Část s vlastním atentátem mě popravdě moc nebavila, ale román jsem přečetl jedním dechem a už teď se těším na nějakou další knihu od pana Kinga. Pod Kupolí a Dallas 63 pro mě znamenají návrat špičkové formy mého oblíbeného autora.

29.04.2013 4 z 5

Mistři thrilleru Mistři thrilleru Lee Child

Některé povídky mě zaujaly více, některé méně. Oceňuji medailonek každého autora, díky tomu si mohu v budoucnu vybrat další jeho práce.

28.03.2013 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Z knížky mám rozporuplné pocity. Nápad je zajímavý, jen se mi zdá trochu nevyužitý a možná by se dal lépe rozpracovat. Jako oddychovka mě to ale nezklamalo.

07.03.2013 3 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Velmi čtivě napsaný příběh, jehož rozuzlení mne sice příliš nepřekvapilo, ale přesto ve mně vzbudilo nepříjemný svíravý pocit. Líbila se mi i speciální slova, jimiž knihomolná hrdinka prokládá své vypravování :-)

05.03.2013 4 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Výborná zběsilá jízda se starými dobrými známými Sherlockem Holmesem a Dr. Watsonem. Román má úžasný spád a je vydařenou poklonou A.C. Doylovi. Hned mám chuť se znovu začíst do originálních příběhů :-) Tiše doufám, že pan Horowitz třeba ještě s touto dvojicí neskončil.

15.02.2013 5 z 5