Drahá Silvie

Drahá Silvie https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164662/bmid_draha-silvie-Uyr-164662.jpg 3 91 27

Silvia Shutová spadla z balkónu, upadla do kómatu a je na přístrojích udržujících životní funkce. Nevypadá to jako komedie? Ale je to komedie. Dawn Frenchová, věhlasná britská komička a autorka úspěšného románu Tak trochu úžasní, opět zalidňuje svou knihu plejádou excentriků a v sérii jejich monologů nechává "spící" hrdinku čtenáři poznat. Probudí se Silvia? Dokud se smějeme nad každou stránkou jejího života, má pořád ještě šanci.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Oh Dear Silvia , 2011

Znedla
20.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Silvie, poté co spadla z balkónu, leží v kómatu na JIP. U jejího lůžka se míhají její blízcí i personál nemocnice. Z jejich návštěv postupně zjišťujeme, že ač byla Silvie vždy považována za pěknou mrchu, přece jen vše nebylo tak, jak se zdálo být.....

Abych řekla pravdu kniha mě moc neoslovila. Víc jak dva měsíce mi ležela rozečtená na poličce, takže čas dozrál až na dovolené. Sice jsem Silvii moc nefandila, ale té její rodince ano a tak jsem trochu doufala, že dojde na jakési vyříkání a srovnání účtů...

madem
05.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, vzdávala jsem to. Po půl roce stálých začátků to přišlo. Najednou jsem byla v půlce. A stránky utíkaly. Docházelo mi, že se asi neprobudí, že to není veselé a pozitivní.
A tak po půl roce jsem ji během hodiny dočetla. Knížka mě dostala. Hodně zajímavá zápletka i rozuzlení.

8182
08.09.2022 5 z 5

Silný příběh o rodině, lidských chybách a odpuštění, s nečekaným rozuzlením. Velmi dojemný.

Luisa
28.01.2022 4 z 5

Knihu jsem našla někde v knihobudce, s tím, že nakouknu a případně odložím. Překvapivě mně ale zcela pohltila a přečetla jsem jí jedním dechem. Sylvie, ležící po úrazu v komatu a návštěvníci, kteří se střídají u jejího lůžka, aby jí politovali, zavzpomínali, a nakonec dali projít svým skrytým křivdám a vášním. Zpočátku se ležící žena jeví jako sobecká a sebestředná osobnost, ignorující city svých nejbližších. Když se ale před čtenářem začnou rozplétat (nebo zaplétat?) jednotlivé příběhy a souvislosti, je z toho skoro detektivka, a Sylvie z ní nevyjde úplně nejhůř. Vidím, že většinu hodnotících kniha zklamala. Mně nadchla, ale možná to souvisí s mým zaměřením na sociální práci, kde se podobně rozplétají příběhy lidí, aby se člověk dobral skutečnosti.

lencin
27.09.2020

Zajímavé.
(2013)

slyvuska
01.05.2018 3 z 5

Téma rozhodně zajímavé, jen já bych ocenila víc rozebrat a dořešit otázku jejího pádu, protože jinak je to jen náhled do duší rodiny, mohla tam být kapitolka navíc

vojteska70
27.04.2018

Četla se mi docela dobře a myslím, že je to zajímavé téíma

Kája95
18.03.2018 3 z 5

I přes hodnocení ostatních a přes to, že mám radši náročnější literaturu můžu říct, že knížka byla hezká. A nutí k zamyšlení

V28
20.11.2017 2 z 5

Mám rád knihy i humor Dawn French, ale tahle byla snad na smlouvu o počtu nudných stránek navíc. Přitom nápad i příběh na pozadí tam byl dobrý, někdy se to holt nepovede.

tscharodejka
01.05.2017 4 z 5

Raději o knihách předem nic nevím a zde se to osvědčilo - mně se knížka HODNĚ líbila, zhltla jsem ji ve dvou dnech a dost se pobavila... sice ten ´happyend´ takovej až americkej, ale scelující pointa.

StihOMam
21.03.2017 1 z 5

Hodnotim jako Friedricha Nietzsche: necitelne, nezazivne, nad moje ctenarske moznosti.

fruitbueno
02.02.2016 2 z 5

Fakt, že jsem knihu četla přes týden, svědčí o tom, jak mi "sedla". Kromě kapitol s Winnie a Tiou, které byly jazykově zajímavé, naprostá nuda a šeď.

bookcase
16.11.2015 3 z 5

Tak tahle kniha mě nebavila tolik, jako předchozí Tak trochu úžasní. Spíš depkoidní záležitost.

rajen
22.06.2015 3 z 5

Jedna z mých knih naslepo z knihovny. A musím říct, že jsem nebyla nadšená ani zklamaná. Neměla jsem žádná očekávání, takže jsem ji brala takovou jaká je. Zajímavá sonda do vztahů v jedné rodině.

HŠ
16.06.2015 3 z 5

První dvě třetiny tragické, přemýšlela jsem, že knihu vzdám. Ale jelikož jsem cestovala vlakem, nezbylo mi nic jiného, než ji dočíst. Poslední třetina už šla, měla docela spád. V celé knize jsem se nezasmála ani jednou. Tři hvězdičky pouze za poslední část.

Ethela
14.02.2015 3 z 5

Já nějak nevím... Na jednu stranu tam byly skvělé části a na druhou jsem se místy dost nudila. Ale zase abych nebyla nespravedlivá, tak přiznávám, že jsem se i rozbrečela a říkala si "Sakra Silvie, tak už vylez z tý postele a jdi obejmout Eda!". Neskutečně kouzelná byla její sestra Jo a její pokusy o probuzení Silvie :D
Knížka Tak trochu úžasní, kterou jsem četla předtím, nastavila laťku docela vysoko a Drahá Silvie na ní nemá, bohužel.

Jana_Z
30.12.2014 4 z 5

Nevěděla jsem, do čeho jdu a tak mě Silvie v kómatu překvapila. Z titulu knihy jsem usoudila, že Silvie bude hlavní hrdinkou, jenže takhle se nemohla moc projevit. Ale pak se mi knížka líbila. Opravdu. Z předchozích komentářů cítím, že většina čtenářů potřebuje v knihách děj, nejlépe napínavý, a tohle je vlastně jen o vztazích... Určitě jste se nezasmáli ani na straně 160 - 164?

Mr.Pajek
06.11.2014 1 z 5

Mega zklamání, téma knížky mě zaujalo, ale přiznám se, že jsem nedočetla, přeskakovala a fakt se nudila. Dalo se to uchopit jinak. Bohužel nedoporučuji..

zuzi1162
07.10.2014 2 z 5

Stává se mi málokdy, že bych knihu odložila, ale s touto se to stalo. Téma možná zajímavé, ale musím souhloasit s ostatními, že je to moc nafouknuté zbytečným textem.

J.books
17.08.2014 3 z 5

Velmi zajímavá kniha s ne úplně pozitivním tématem...spíš mě trochu zarazil konec knihy. Ale i tak zajímavé a doporučuji :)

tajemství kóma

Dawn French