Pekelné zvony

SAMUEL JOHNSON, kterého známe z knížky Brána do pekla, je zase v průšvihu. Démon v kůži paní Abernathyové usiluje o pomstu, protože rozhodně ještě nestrávil, jak se mu posledně nevydařila jeho pekelná invaze do světa lidí. On (či snad ona?) a ďábelská pekelná armáda si na Samuela znovu brousí zuby, a jelikož vědci na Zemi opět tak úplně nemají věci pod kontrolou, dostává odporná paní Abernathyová druhou šanci: Samuela a jeho věrného přítele jezevčíka Boswella to tentokrát vcucne do pekelné brány. Jenže dostat Samuela není vůbec snadné. Paní Abernathyová totiž nepočítá s vynalézavostí a odvahou malého chlapce – o jezevčíkovi nemluvě – a nadto ji překvapí oddanost Samuelova pekelného přítele, beznadějného démona Baldriána. Ba co víc, vůbec nečeká, že Samuel s Boswellem nebudou jedinými pozemšťany, kteří se ocitli v pekle, takže jí plány zkříží ještě parta malých sveřepých mužíčků. zdroj: legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156733/big_pekelne-zvony-pog-156733.jpg 4.134

Samuel Johnson versus Ďábel 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , BB art

Hell´s Bells, 2011

Kniha Pekelné zvony

E.vi.k
10.03.2021

Zábavné, vtipné čtení z Pekla. První díl jsem nečetla, ale nevadilo to, protože v průběhu děje se dozvíte o čem první díl byl. Není v tom nijak složitý děj, kniha má hlavně pobavit, což splnila. Líbilo se mi a určitě dám přečíst dceři, je to taková skoro pohádka.

Elevant
17.03.2020

Jeden z mála druhých dílů, který snese srovnání s prvním. Jen nechápu, proč ještě v češtině nevydaly třetí díl? Knihy na sebe sice přímo nenevazují, ale hrdiny jsem si docela oblíbil.

denniys
23.12.2018

Výborná kniha..stejně jako první díl..možná v tomto díle není tolik humoru, ale na svém kouzle nic neztratila..přečetla jsem ji za pár hodin a nadšeně bych přivítala další díl..Samuela a Baldriána si musí zamilovat každý :)

Elea
15.10.2017

Příjemná, vtipná kniha, velmi dobře se četla, jen nemá téměř žádný děj.

Nevka
10.01.2015

Pro mě lepší kniha než první díl.

Patapuf
04.05.2013

Jak už napsal kormoran 78 není to tak poutavý příběh jako v prvním díle. Ale na druhou stranu je to opět veselé, usměvné, občas protkané sarkasmem a v neposlední řadě je to opět paradní a nekonvenční pohádka :) takže za mě 5 hvězd :)

kormoran78
01.05.2013

Příjemně pobaven dílem prvním jsem s nadějí sáhl po pokračování. Nevím, jak se to stalo, ale tentokrát to na mě prostě nezafungovalo. I tentokrát jsem se párkrát pobavil, hlavně v poznámkách pod čarou, ale příběh mne příliš nezaujal.