Brána do pekla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brána do pekla se otevírá pozor na škvíru ve vesmíru! Samuela Johnsona trápí spousta věcí. Jeho tátu zajímá spíš jeho auto než rodina, a jeho máma žije ve vlastním světě. Jediný, kdo Samuelovi doopravdy rozumí, je jeho jezevčík Boswell. Aby toho nebylo málo, jejich sousedé v čele se zlolajnou paní Abernathyovou se pokoušejí otevřít bránu do pekla. Na Samuelovi je, aby jim v tom zabránil, jenže mu nikdo nevěří, a čas se krátí... A tak osud celého lidstva spočívá v rukou malého kluka, ještě menšího psa a velmi nešťastného démona Baldriána....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96058/big_brana-do-pekla-61I-96058.jpg 4.354
Série:

Samuel Johnson versus Ďábel 1.


Žánr:
Romány, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Gates, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Brána do pekla

Elevant
17.03.2020

Výborná kniha, spíše pro mládež, ale věřím, že osloví i starší. Osobně jsem ji četl asi ve 12 letech, a nejspíš se k ní ještě vrátím. Někdo jí vyčítá odbočky a poznámky pod čarou, ale právě to mě na ní baví.

Arisu
19.10.2019

Kdo je zvyklý na detektívky od Connollyho asi chvíli neuvěří, z kterého pera to kniha Brána do pekla (a poté Pekelné zvony) vypadla. Styl vychucený, zábava zaručena. Za mě povedené a určitě si mohou přečíst i mladší ročníky (a třeba je to bude i bavit!).


denniys
23.12.2018

První kniha od tohoto autora v mých rukou a takové překvapení!!!! Jsem totálně nadšená!!!! Strašně moc se mi toto dílo líbilo..nechybí vědecký úhel pohledu a vlastně vůbec nic, skvěle vtipně napsané..Malý Samuel hází perličku za perličkou a démon Baldrián mu statečně sekunduje...nevím proč, ale trochu mi to připomnělo Vyhlídku na věčnost od pana Kulhánka a jeho Fionku...výborná kniha!

Ajrad1981
11.07.2018

Je to kniha pro děti (no, spíš pro odrostlejší děti, mládež), tedy aspoň se tak dá usuzovat z věku hlavního hrdiny, byť já osobně jsem v 11 letech neměla potuchy o nějakém urychlovači, dokonce i o protonech a neutronech nás ve škole určitě učili až o něco později. Jako dítě bych z téhle knihy měla neklidné spaní, jako dospělák to snáším úplně v pohodě, jen jsem místy byla napnutá, jak autor z dané situace vybruslí. Jako dítě bych spoustu hlášek a narážek přešla bez povšimnutí, nepochopila bych vtip, nyní jsem se bezvadně bavila. Tak stejně nevím, pro jakou věkovou kategorii je kniha určena :-)

Od Johna Connollyho jsem zvyklá na jiný styl a série s Charlie Parkerem je mi bližší, ale tohle rozhodně není špatné!

Petusa242
27.06.2018

Výjimečná kniha! Po dlouhé době jsem se u knihy od srdce zasmála. Druhý díl si určitě nenechám ujít.

felia
12.12.2017

U knih především hodnotím jejich humor a toho skutečně dobrého je v této knize hodně. Je to spíše fantasy a překvapuje mě, že autor má rozsah od hororu k takové milé věci, s vtipně podanými fyzikálními údaji. Výborný překlad

Elea
18.09.2017

Autor má krásný vypravěčský styl, ale děj knihy je hodně nenáročný a oddechový.

JPBelmondo
08.04.2017

Skvěla fantazie. I když ... co my víme ... :-)

1