koolsavage koolsavage komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Hodně poutavě napsáno, zajímavá zápletka. Opravdu napínavá kniha.

12.02.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Petra Soukupová toto prostě umí. Opět detailní popis pocitů z pohledu hlavních postav. Jako čtenář, který má jediný kompletní informace od všech postav, jsem si kolikrát říkala, jaká škoda lze způsobit nedostatkem komunikace, domýšlením atd. Je to smutné, ale je to pravdivé.

16.05.2019 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

(SPOILER) *SPOILER* Tak ten zvolený název knihy trochu kazí napětí :-) Sice předvídatelný, ale pohodový thriller.

16.05.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Hodně dobře napsaná detektivka, četla se téměř sama. Líbí se mi vykreslení postav i tempo vyprávění. Paradoxně nejmíň prostoru v detailním popisu postav se dostalo Josefu Bergmanovi. Škoda.

09.02.2019 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Ve světě Petry Soukupové neexistují sourozenci, co se mají rádi.

10.09.2018 5 z 5

Přežívá nejsmutnější Přežívá nejsmutnější Margaret Atwood

Zamyšlení nad pokusy s modifikací nejen potravin, ale i lidských bytostí ve jménu pokroku a dobré víry. Tato kniha nám nabízí scénář, kam až může tato samolibá snaha o "lepší svět" vést.

17.11.2017 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Příběh jde kupředu příjemně pomalu a celou dobu máte mrazivý pocit, že se něco chystá dostat konečně na povrch.

28.10.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já jsem překvapená, protože jsem po Dívce ve vlaku nečekala, že by se mi kniha líbila. A líbila, a to o dost více, jak autorčina prvotina. Lepší a propracovanější příběh, střídání pohledu vypravěčů. Nechápu moc nářek na náročnost pochopení postav, kvůli jeho množství - zkuste Sto roků samoty, to je teprve propletenec :-) /3,5*/

06.09.2017 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Epizoda s tlakovým hrncem. Doporučuji!

15.08.2017 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Nedočetla jsem, nedokázala jsem to. Proto nedávám regulérní hodnocení v %, ale jen komentář. Chápu, že kniha má být o (sebe)objevování, meditaci, cestování atd., ale nástrojem vyprávění byla zvolena naprosto nesympatická hrdinka - nelze se s ní ztotožnit, nelze! Znuděná blbka, která si sama vytváří problémy.

25.04.2017

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Ten nápad je úžasný. To zpracování už tolik ne; totiž někdy to bylo tak kostrbaté - tedy alespoň pro mě, že jsem se chvilkami nudila, a bohužel se i přistihla, že v podstatě čtu, ale nevím co. Skvělé jsou ovšem odkazky na bohy a legendy, ale bohužel, v konečném důsledku, tak trochu nuda.

23.02.2016 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Stačilo by ho naprogramovat, aby uměl říkat "Cože?" a "To nechápu" nebo "Kde je čaj?" - a nikdo by nic nepoznal.
"Cože?" křičel Arthur a zděšeně couval.
Tak vidíte, řekl Zafod a zařval bolestí, protože ho Trillian pod stolem kopla do kotníku.
"Ale já bych to poznal," bránil se Arthur.
"Nepoznal," tvrdil Fanouš, "protože bys byl naprogramovaný, abys to nepoznal."

28.07.2015 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Myslím, že kniha byla zbytečně dlouhá. Popisy míst byly často zdlouhavé a zbytečné. Určitě by to prospělo i tempu příběhu. Nicméně se mi zápletka líbila a knihu bych doporučila.

21.06.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já souhlasím se zdejšími komentáři, že chvílemi, zvláště v druhé půlce, začala být kniha tak moc "zábavná" že to spíše připomínalo grotesku. Nesympatické postavy. Nic moc. (2,5*)

28.04.2023 2 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Překvapivě jsem se okamžitě začetla a na to, že mě tématika mafie vůbec nebaví, tak tohle šlo. Občas mi přišel zvláštní jazyk - snad překlad - knihy, že ty dialogy byly takové komické a nepřirozené. Celkově se mi ale kniha líbila a i přes 400 stran to byla jednohubka.

13.03.2023 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Ten konec byl takový divoký. Kniha mě vcelku bavila, ale finále bylo tak přestřelené, že celkově sráží docela dost dojem z knihy.

09.04.2022 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Celá ta myšlenka, že někdo opustí své dítě je hodně přehnaná. Vidíme to dnes a denně, že i matky vrahů za svými dětmi stojí. Takže to, že by existoval systém, kde by se takto jednalo s dětmi, mi přijde jako hodně slabá pointa. Ale pokud se od toho odprostím, zhodnotila bych to tak, že jsem četla docela napínavou young adult knihu.

20.03.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přijde mi to, jako by tohle byl nějaký přechodný díl, spousta otázek, málo odpovědí. Taková vábnička na další díly. Trochu zamrzí v podstatě téměř nulová interakce s kapitánem a pětadvacítkou - na druhou stranu se mi líbilo menší odkrytí jejich původu. Tak či onak, těším se na další díly. Tento hodnotím jako nejslabší, ale úroveň je stále vysoká.

29.10.2021 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

(SPOILER) Zakončeno zbytečným happyendem. Jinak mě ovšem kniha bavila, popis života na ostrově je autentický, že vás vtáhne a donutí přemýšlet nad tím, jak byste se zachovali vy ve stejné situaci.

17.06.2021 3 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Zvláštně napsáno, naléhavý a konkrétní styl. V souvislosti se současnou situací zajímavé téma (2021), nicméně konec trochu nic neříkající, možná nedomyšlený (?) a trošku zklamal.

31.05.2021 3 z 5