Snílci

V izolovaném univerzitním městečku Jižní Kalifornie Santa Lora doklopýtá studentka prvního ročníku do svého pokoje, usne – a už se nevzbudí. Spí od rána do večera, a dokonce ani její spolubydlící Mei ji nemůže vzbudit. Nedokážou ji probudit ani zdravotníci, kteří ji odnášejí, ani zmatení lékaři v nemocnici. Poté usne další dívka a pak další. Na univerzitě se rozšíří panika, která nakonec ochromí celé město. Jak se zvyšuje počet nakažených, ruší se vyučování a v obchodech začínají docházet zásoby. Ve městě je nařízená karanténa. Mei, outsider v hierarchii kolejního života, je spolu s excentrickým, idealistickým spolužákem vržena do víru událostí. Dva hostující profesoři se snaží chránit své novorozené dítě, zatímco kdysi poklidné ulice se noří do chaosu. Otec podlehne nemoci a nechává své dvě malé dcery, aby se o sebe postaraly samy. A v nemocnici, zatímco spí, klíčí ve studentce nový život, aniž by o tom věděla. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432067/big_snilci-in9-432067.jpg 3.281
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fobos

The Dreamers, 2019

Kniha Snílci

stanislav0373
26.09.2021

Tak tady jsem sáhl hodně vedle... I když to zprvu vypadalo, že to bude kniha dle mého gusta, po pár kapitolách jsem byl nucen přiznat si, že my styl autorčina vyprávění nesedí. Nevadí, třeba mě odrovná zápletka. A hle, odrovnala, ale bohužel ne v cela pozitivním smyslu.

Asi už jsem příliš náročný čtenář, ale tady bohužel zápory utloukly těch pár kladů čepicemi...

karolina7182
16.09.2021

V této době hodně aktuální příběh. Neznámý virus postupně ochromí malé městečko, nechybí zákazy, izolace nemocných, roušky a ochranné obleky, karanténa. Samotná kniha se ale nevěnuje ani tak samotné nemoci či jejímu původu, autorka se mnohem více zaměřuje na prožívání jednotlivých postav. Bohužel žádná z postav ale nedostala dost prostoru a ani do jedné jsem se nedokázala vžít.
Příběh se rozjel až asi šedesát stran před koncem. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší, než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem? To jsme se bohužel nedozvěděli.. A na konci jsem měla snad ještě víc otázek.

Anette99
25.08.2021

Tato kniha mě zaujala svojí anotací. Když jsem si přečetla komentáře zde na Databázi, už jsem tolik neočekávala, ale přesto mě kniha zklamala. Příběh se spíše táhl, žádná z postav mi nebyla sympatická, nebo spíš mi byli všichni jedno, nějak jsem si k nikomu nedokázala vytvořit vztah. Často jsem se ztrácela v tom, co je realita a co sen. A ten konec jsem nějak nepochopila. Dávám dvě hvězdy, jednu za nápad, a druhou za to, že čtení odsýpalo.

Hanjimka
23.08.2021

Celkem aktuální nápad, jen trochu nedotažený konec.

Gracinka
29.06.2021

Nápad fajn, ale bylo tam strašně moc postav, chvíli jsem si nebyla jistá, co je skutečnost a co sen. Konec byl takový nedotažený.

Biba_with_Book
15.06.2021

Napad zajimavy, ale prisel mi nedotazeny, jako by tomu neco chybelo.
Cekala jsem, ze tam bude vice rozvinuta ta oblast sneni, ale ve vysledku z toho akorat vyplynulo, ze nekomu se zdalo o minulosti a nekomu o budoucnosti. Za me slabsi knizka z tohoto zanru.

koolsavage
31.05.2021

Zvláštně napsáno, naléhavý a konkrétní styl. V souvislosti se současnou situací zajímavé téma (2021), nicméně konec trochu nic neříkající, možná nedomyšlený (?) a trošku zklamal.

Leena
02.05.2021

Zajímavý nápad, zvláště, když to bylo napsané před rokem 2019.
Připadalo mi , že autorce se to zdálo a hodila to na papír:-)
Trochu to připomíná nynější pandemii a chování lidí.
Ale styl psaní se mi nelíbil, spíš než beletrie to bylo jako popis, divná, nezáživná forma.
A ten konec, rádoby filozofický a nedotažený:-(