Snílci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V izolovaném univerzitním městečku Jižní Kalifornie Santa Lora doklopýtá studentka prvního ročníku do svého pokoje, usne – a už se nevzbudí. Spí od rána do večera, a dokonce ani její spolubydlící Mei ji nemůže vzbudit. Nedokážou ji probudit ani zdravotníci, kteří ji odnášejí, ani zmatení lékaři v nemocnici. Poté usne další dívka a pak další. Na univerzitě se rozšíří panika, která nakonec ochromí celé město. Jak se zvyšuje počet nakažených, ruší se vyučování a v obchodech začínají docházet zásoby. Ve městě je nařízená karanténa. Mei, outsider v hierarchii kolejního života, je spolu s excentrickým, idealistickým spolužákem vržena do víru událostí. Dva hostující profesoři se snaží chránit své novorozené dítě, zatímco kdysi poklidné ulice se noří do chaosu. Otec podlehne nemoci a nechává své dvě malé dcery, aby se o sebe postaraly samy. A v nemocnici, zatímco spí, klíčí ve studentce nový život, aniž by o tom věděla. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432067/big_snilci-in9-432067.jpg 3.293
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fobos
Originální název:

The Dreamers, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Snílci

maruschka
14. března

Chápu, že touha po maximalizaci prodeje vede k "výrobě" naprosto zavádějících anotací. A tak tu máme spoustu zklamaných čtenářů a ještě víc čtenářů, které by tato kniha rozhodně zaujala, ale kvůli té pitomé anotaci po ní bohužel nesáhnou. Já jsem kdysi (anotaci navzdory) objevila Věk zázraků, takže u Snílků to byla sázka na jistotu. Nádherný čtenářský zážitek a spousta materiálu k přemýšlení.

-Verů-
07. února

(+ SPOILER) Vždycky mě zajímaly a bavily tyhle typy knížek. O nějaké nemoci, jak se šíří, co je původem a jak to skončí. Líbil se mi nápad s tím sněním a moc jsem se na tu knížku těšila. Anotace zněla poutavě.

Bohužel, souhlasím s ostatními, byla to pro mě spíše ztráta času. A to říkám výjimečně. Z 99% se mi knížky, které čtu, hned zalíbí a baví mě, i když ostatní čtenáři mají jiný názor. Ale bohužel tahle kniha byla pro mě zklamání.

SPOILER: Co mě zklamalo na knížce a vlastně ten hlavní důvod mé recenze je, že knížka se nemoci věnuje tak z 10%. Autorka se věnuje postavám, jak se snaží vyhnout nemoci a jak přežívají, zatímco ostatní kolem nich spí hlubokým spánkem. Pro mě je to veliké zklamání, protože já si knížku vybrala kvůli té nemoci. Zajímalo mě, co je to za nemoc? Jak se šíří? Proč někteří ji chytí a jiní ne? Odkud se vzala? Proč se najednou všichni začali zase probouzet? To, co jsem nejvíce chtěla vědět a důvod, proč jsem knížku si v první řadě koupila, mi nikdy nebyl vysvětlen. Nápad je úžasný, má skvělý potenciál. Jen není dotažený do konce a to mě mrzí.


Enolain
02.11.2022

Tak tohle byla ztrata casu.. takove neslane nemastne.. radeji si vyberte jinou knihu..

stanislav0373
26.09.2021

Tak tady jsem sáhl hodně vedle... I když to zprvu vypadalo, že to bude kniha dle mého gusta, po pár kapitolách jsem byl nucen přiznat si, že my styl autorčina vyprávění nesedí. Nevadí, třeba mě odrovná zápletka. A hle, odrovnala, ale bohužel ne v cela pozitivním smyslu.

Asi už jsem příliš náročný čtenář, ale tady bohužel zápory utloukly těch pár kladů čepicemi...

karolina7182
16.09.2021

V této době hodně aktuální příběh. Neznámý virus postupně ochromí malé městečko, nechybí zákazy, izolace nemocných, roušky a ochranné obleky, karanténa. Samotná kniha se ale nevěnuje ani tak samotné nemoci či jejímu původu, autorka se mnohem více zaměřuje na prožívání jednotlivých postav. Bohužel žádná z postav ale nedostala dost prostoru a ani do jedné jsem se nedokázala vžít.
Příběh se rozjel až asi šedesát stran před koncem. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší, než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem? To jsme se bohužel nedozvěděli.. A na konci jsem měla snad ještě víc otázek.

Anette99
25.08.2021

Tato kniha mě zaujala svojí anotací. Když jsem si přečetla komentáře zde na Databázi, už jsem tolik neočekávala, ale přesto mě kniha zklamala. Příběh se spíše táhl, žádná z postav mi nebyla sympatická, nebo spíš mi byli všichni jedno, nějak jsem si k nikomu nedokázala vytvořit vztah. Často jsem se ztrácela v tom, co je realita a co sen. A ten konec jsem nějak nepochopila. Dávám dvě hvězdy, jednu za nápad, a druhou za to, že čtení odsýpalo.

Hanjimka
23.08.2021

Celkem aktuální nápad, jen trochu nedotažený konec.

Gracinka
29.06.2021

Nápad fajn, ale bylo tam strašně moc postav, chvíli jsem si nebyla jistá, co je skutečnost a co sen. Konec byl takový nedotažený.

1