koolsavage koolsavage komentáře u knih

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Håkan Östlundh

Dobře se to četlo, a i když jsem sérii Frederik Broman vůbec neznala, vůbec nevadilo, že jsem začala až posledním dílem. Zajímavý případ, uspokojivé rozuzlení.

16.05.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Chvilemi hrozna nuda, cetla jsem to strasne dlouho, ale pointa fajn, tak to celkove pozvedava me hodnoceni. Ale, ze bych knihu nekomu doporucila, to urcite ne.

28.03.2019 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Za mě trošku bizár, ale v dobrém. Vypointované, s dobrým tempem.

08.03.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha, co atmosférou chytne a nepustí.

15.02.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Hodně dobře napsaná detektivka, četla se téměř sama. Líbí se mi vykreslení postav i tempo vyprávění. Paradoxně nejmíň prostoru v detailním popisu postav se dostalo Josefu Bergmanovi. Škoda.

09.02.2019 4 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Hodně zajímavý koncept knihy popisuje boj Iljy se sebou samým, zda stojí za to dělat správné věci a co z toho? Krom samotné dějové linky zajímavě podané vykreslení Ruska. "Není tomu tak, že v naší zemi vzhlížíme k tyranům: buď z tradice, nebo ze závisti?"

05.01.2019 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

"Ó...Snílkové se hádají, komu se zdál krásnější sen".

04.01.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Ve světě Petry Soukupové neexistují sourozenci, co se mají rádi.

10.09.2018 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Cat Buchananová: neobyčejně neochotnej týmovej hráč.

Oproti Se(x)znamu více čtení á la červená knihovna. Příjemný relax.

07.09.2018 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Co by, kdyby... Krátké věty, střídání vypravěčů a hodně lidský přístup. Psáno bez emocí a přesto něco cítíte.

04.07.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Je to smutné, ale mnohdy pravdivé. Kniha se četla velice dobře, na jeden zátah.

04.07.2018 4 z 5

Univerzální katalog zoufalců Univerzální katalog zoufalců Přemysl Krejčík

střídání postav a příběhů u vyprávění, vtažení čtenáře do děje otázkami a návrhy, abychom se zastavili a přemýšleli, proč se ta konkrétní věc děje, zajímavé téma - vztahy a to celé završené vyústěním spojení všech linek. kniha je svou originalitou čtivá, ale žádné univerzální odpovědi nenabízí.

01.05.2018 4 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Celé to bylo psáno takovým odtažitým a povrchním způsobem.

30.04.2018 3 z 5

Miluj mě ironicky Miluj mě ironicky Maxim E. Matkin

Krátké a vypointované příběhy o tom, jaké jsou vztahy.

06.04.2018 3 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Můžeš utíkat, ale neschováš se. Ústřední motivy: hříchy mladí a stalking. Narušení jedinci jsou mí oblíbení "hrdinové".

03.04.2018 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Komorní prostředí, ale velké věci. A chvilkami až autobiografické náznaky. ..."Protože já obvykle vím, jak je to dál - a proč bych se za to měl krucifix omlouvat?"

02.04.2018 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Jediná věc, co bych vytkla, je místy až chaotické vyprávění. Na druhou stranu, oproti seriálové verzi je kniha o pár tříd výše.

03.02.2018 4 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Vraha bych neuhodla a bylo zajímavé, jak i samotný VV na něj přišel. Každopádně překvapil i dobrý humor.

05.01.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dostala jsem darem a můžu říct, že jsem se té chvíle stala fanynkou Kim Stone ;-)

01.01.2018 4 z 5

Přežívá nejsmutnější Přežívá nejsmutnější Margaret Atwood

Zamyšlení nad pokusy s modifikací nejen potravin, ale i lidských bytostí ve jménu pokroku a dobré víry. Tato kniha nám nabízí scénář, kam až může tato samolibá snaha o "lepší svět" vést.

17.11.2017 4 z 5