Krvavá lázeň

Kriminální inspektor Fredrik Broman leží v bezvědomí v záchranářském vrtulníku vysoko nad Baltským mořem. Utrpěl těžká poranění hlavy a nikdo neví, jak to s ním dopadne. Tři týdny před tím byli na statku v Levide nalezeni dva mrtví. Žena, zavražděná jediným bodnutím, a muž, zmasakrovaný k nepoznání. V okamžiku objevení leželi na zkrvavených luxusních parketách v přepychovém obývacím pokoji už dva dny. Arvid Traneus, majitel domu, se před nedávnem vrátil domů po několika letech v Japonsku, kde pracoval jako konzultant velké, úspěšné firmy. Zpočátku se předpokládalo, že právě on je oním zavražděným mužem. Žena po jeho boku byla identifikována jako Kristina Traneusová, jeho manželka. Záhy se ale ukáže, že v tratolišti krve neleží Arvid Traneus, nýbrž jeho bratranec, a tak vyšetřování nabírá nový směr. Podezřelí však mizejí beze stop. Vypjaté rodinné drama s rozuzlením až na samém konci napínavého, nervy drásajícího příběhu. Krvavá lázeň je čtvrtým dílem v sérii kriminálních příběhů Håkana Östlundha o inspektoru Bromanovi, jedná se však o naprosto samostatný příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/232397/fredrik-broman-krvava-lazen-RnF-232397.jpg 3.954

Fredrik Broman 4.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Baronet

Blot

Kniha Krvavá lázeň

zp87

Mně se kniha moc nelíbila. Nemohla jsem pořádně začíst, pletly se mi postavy (možná kvůli podobnosti cizích jmen), neseděl mi autorův styl, celé mi to přišlo zmatené, dějově nekonzistentni. Dala jsem autorovi šanci 100 stran, kniha mě spíš nudila a nutila jsem se do ní, takže jsem ji zase vrátila. Nerazím teorii číst za každou cenu, na světě je tolik knih, že je lepší sáhnout po té, co vás bude bavit, než se trápit u té, která vám nesedne.

000nugatovej
02.12.2019

Příběh jak z antické tragédie. Jenže se mi zdá, že Ostlund ho dostatečně nevytěžil. Trochu jsem postrádal napětí, které dělá severské krimi tolik čtivým.

koolsavage
16.05.2019

Dobře se to četlo, a i když jsem sérii Frederik Broman vůbec neznala, vůbec nevadilo, že jsem začala až posledním dílem. Zajímavý případ, uspokojivé rozuzlení.

Devil-Ivet
10.12.2018

Tenhle díl byl hodně dobrý. Akce, napětí. Po celou dobu jsem byla zvědavá, co se stalo Fredrikovi. Jen ta Stephanie mě štve... Těším se na další díly, pokud budou přeloženy.

katerina5544
23.04.2018

Vyborna. Moc se mi libila. Moje prvni od tohoto autora a nenudila jsem se ani na chvili. Urcite si prectu i dalsi a doporucuju!

kn23
10.03.2018

Dobra,lepsia ako teror

Vlak7
19.06.2017

Severskou krimi si představuji jinak, průměr, celou dobu vyšetřování o ničem...

MarieH
20.11.2016

Přečetla jsem celou sérii a musím uznat že se vydařila, perfektně vykreslené prostředí, atmosféra i postavy, zápletky jsou reálné a knihy jsou čtivé. Dávám 5 hvězdiček !
Doufám že autor pokračuje v sérii.

severská krimi

Håkan Östlundh