Teror

Teror https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208224/bmid_fredrik-broman-teror-moT-208224.jpg 3 70 24

Fredrik Broman série

Jen pár dní před midsommarem, slavností letního slunovratu, jsou v chatce na pláži na jižním Gotlandu objevena těla mladého páru. Scéna jako z popraviště. Oba jsou švédskými občany, ale pocházejí z Egypta. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o rasisticky motivovanou vraždu. Záhy se ale případ komplikuje. Spolu se zavražděnými se v domě pohybovala ještě třetí osoba. Na místě je nalezen egyptský pas. Kde je ten muž nyní? A proč se ukrývá? Pro gotlandskou policii to bude náročné vyšetřování, po fyzické i psychické stránce. Obzvlášť pro kriminálního inspektora Fredrika Bromana, který i v osobním životě prochází těžkým obdobím. Žena ho vyhodila z domu. Tajemný egyptský pas spouští lavinu událostí a násilných činů, která zanedlouho otřese celým národem. Je azylová politika Švédska opravdu příliš liberální? Vláda se dostává pod palbu kritiky, která si nakonec vyžádá hlavu odpovědného ministra. Na pozadí politických tahanic však vyšetřování odkrývá příběhy obyčejných lidí, napínavé, mrazivě kruté, nelítostné. Existuje ještě naděje na obyčejný, poklidný život? Teror je třetím dílem v sérii kriminálních příběhů Hakana Östlundha o inspektoru Bromanovi, jedná se však o naprosto samostatný příběh. Předchozí díly, vydané nakladatelstvím Baronet, jsou: Zápach odlivu a Potápěč.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Baronet

Terror , 2006

sachista
21.02.2024 3 z 5

Knihu jsem kdysi dávno dostal darem a při revizi knihovny na ni narazil. Pustil jsem se do ní, protože švédské krimi u mě zaujímá speciální místo. Na druhou stranu konkurence je ve Švédsku tak obrovská a laťka kvality nastavena tak vysoko, že mě Teror příliš neuchvátil. Pachatele jsem odhalil hned a nerozumím tomu, že to spisovatel naservíruje čtenáři úplně pod nos. Proto se domnívám, že kniha sledovala jiný cíl a účel - politika, rodina, rasismus a tomu všem jen autor nasadil detektivní rámec. Budu souhlasit s dalšími hlasy zde, že mě nejnapínavější a nejzajímavější přišly Fredrikovy milostné lapálie. Celkovou čtivost autorovi neupírám, avšak ani se nedivím, že v ČR nevyšla celá série. Nejsem si jist, zda budu mít chuť na nějaký další díl z těch čtyř, které jsou nějakým způsobem v ČR k dispozici.

lucie2371
03.09.2022 1 z 5

No...co na to říct. Tohle bylo docela utrpení. Kniha je neslaná nemastná, většinu knihy se tam nic zajímavého neděje a je zdlouhavá. Dočetla jsem jen protože nerada nechávám knihu nedočtenou.
Za mě tedy nedoporučuji.

Gabri-88
21.04.2022 3 z 5

Přidávám se k tady už několikrát zmíněnému názoru, že mě více zaujala vedlejší linka a tedy osobní trable Frederika : )) bohužel jsem já trubka začala číst od tohodle dílu, k mému štěstí to však ničemu nevadilo, protože mě pan Hakan docela pěkně dovedl uvést do situace. takže paráda. jen jeho styl psaní (pro mě osobně) patří k slabším než jsem u seveřanů zvyklá. Určitě si přečtu i něco dalšího

Pavlína2019
09.05.2020 1 z 5

Bohužel, nebavila mě. Nevyhledávám teroristická témata. Na mě moc zdlouhavé.

000nugatovej
08.03.2020 3 z 5

Celkem takové, jak jsem očekával. Nic úchvatného - chvílemi napínavé. Nejzajímavější byl pro mne děsivý, ale asi pravděpodobný postřeh z teroristického útoku na trajekt, kdy více obětí než samotný útok přináší panika cestujících, při níž jsou ochotní zcela iracionálně jednající chlapi v nejlepším věku, aby "zachránili" sami sebe, ušlapat třeba i děti. (Jsme my lidé skutečně takoví? A jak bych se zachoval v takové situaci já?)

Vlaďkaa4
11.09.2019 4 z 5

Rozřešení knihy v posledních pár odstavcích. I když k tomu děj směřoval, já takhle neuvažovala.

Simstr
28.08.2019 3 z 5

Třetí kniha, kterou v pořadí od tohoto spisovatele čtu. Nejslabší. Nebyla špatně napsaná jen děj mě moc nezaujal.

Boriolus
23.06.2019 3 z 5

Akokeby sa téma prisťahovalcov pomaly stala povinnou vsuvkou do severských krimi sérií... Nebola to však až tak dobrá časť, ako predošlé.

Devil-Ivet
02.11.2018 4 z 5

Po předchozích dvou velmi dobrých dílech přišlo zklamání. Pár napínavých scén se sice najde, ale jinak žádná sláva. Z poloviny knihy jsem se nudila a z druhé poloviny jsem očekávala neočekávané.

haki34
25.02.2018 4 z 5

kniha byla čtivá...ale úpřimně zaslouží si tak 3,5 hvězdy...detektivní zápletka s přistěhovalci teroristickým motivem mě až tak nechytla, dokonce i vraha jsem si tipla celkem správně. Více mě zajímalo, jak dopadne rodinná krize Fredrika Bromanna ;) aa že jsem teda fandila jeho ženě, rodině, a teda snad...
Eva Karlénová mi svým chováním bohužel nepřirostla k srdci, tady toto morální dilema nemám ráda - kudyy kam tedy...dokonce v krizovém momentě ohrožení Evy ve stodole mi Fredrikův blbý nápad/myšlenka, jak by vše vlastně mohlo dopadnout a tak se vyřešit, přišel celkem logický...( i když mrazivý a hnusný - většinou mám větší pochopení pro matky malých dětí, jelikož jsem sama matka, ale Eva si mě nezískala...)
takže tak...za zápletku s terorismem hvězda a půl a další dvě za Fredrikovu krizi a čtivost celé knížky ...

Acquenta
18.01.2018 2 z 5

No, mě kniha moc nezaujala. Příliš postav, ve kterých se člověk ztrácel, děj taky nic moc, kniha se mi četla opravdu dlooouho :-(

Plamen
25.08.2017 5 z 5

Super !!! Full počet

soukroma
06.08.2017 3 z 5

Trochu jiný thriller s přistěhovalci a teroristy.

tomai
24.07.2017 3 z 5

Předvídatelné

MarieH
22.12.2016 3 z 5

Čtivé, líbí se mi celá série i když to není na 5 hvězdiček stojí za to si knížky přečíst, příjemné čtení.

konicekbily
12.12.2016 3 z 5

Dobře vymyšlená zápletka je anulována rozvleklým textem a červenou knihovnou v okolí hlavního vyšetřovatele.

marek1278
08.09.2016 3 z 5

3+ Téma i kniha je zajímavá, nicméně kvality ani napětí prvních dvou dílů nedosahuje. Přesto se jedná o pěknou knihu a jsem zvědavý na další díl

iveta3689
28.08.2016 2 z 5

Dost mě to nebavilo. Nechtěla jsem knížku jen tak odložit, protože téma bylo zajímavé, ale zpracování už ne. Nedařilo se mi začíst a po pár stránkách jsem měla chuť skončit (a tak pořád dokola).

Aymira
28.04.2016 3 z 5

Sice na dnešní dobu poměrně aktuální téma, ale jinak takové nemastné neslané. Nenadchne, ale ani neurazí.

jarin58
14.11.2015 3 z 5

Se zamhouřeným okem dávám tři hvězdičky,žádná sláva.Kvantum stránek bez děje.