Potápěč

Letošní léto bylo na Gotlandu takřka tropické. Neobvykle vysoké teploty přetrvávaly ještě téměř celé září. Čtyřiadvacetiletá Jenny Lundgrenová probděla už mnoho nocí, ne však kvůli dusivému horku. Mučily ji vzpomínky z dětství. Stále se opakující děsivé sny ji nakonec donutily k dramatickému rozhodnutí. Udá svého vlastního otce. Obviní ho z vraždy. O týden později se v zatopeném vápencovém lomu na severu Gotlandu potápí dva chlapci. To, co pod vodou uvidí je k smrti vyděsí. Několik metrů pod hladinou se vznáší tělo mrtvého potápěče. Tyto dvě události stojí na počátku nervy drásající cesty do minulosti. Oživí vzpomínky daleko hrůznější než ty, které Jenny na konci léta nedaly spát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164357/fredrik-broman-potapec-ga0-164357.jpg 3.875

Fredrik Broman 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Baronet

Dykaren, 2005

Kniha Potápěč

martina.riz
29.12.2019

Opět pěkné čtení. Tohoto autora jsem si oblíbila.

amanda99
28.12.2019

První knížka od autota a nemohla jsem se začíst,knížka je zdlouhavá,čtu lepší krimi.

000nugatovej
11.10.2019

Opět oddechovka, která se celkem lehce čte. Na rozdíl od Zápachu odlivu mi tady odbočky k rodinným peripetiím Fredrika vadily. (Ostatně mi tyhle úlety v detektivkách a thrillerech vadí téměř vždy. Ono samozřejmě srovnání s psychologickou beletrií často pro autory tohoto typu literatury nevyznívá nejlépe.) Samotný ústřední příběh je ale vcelku zajímavý.

Simstr
20.08.2019

Kniha se četla velice dobře. Líbilo se mi jak krásně se nakonec všechno propojilo v jeden závěr. V půli knihy jsem začala tušit co a jak :-) ale mohu jen doporučit. Určitě si přečtu další díly !

LenkaD444
14.02.2019

Byla to moje první kniha od autora. Mám ráda severské detektivky a ani tato kniha mě nezklamala. Napínavý příběh, mnoho zvratů. Knihu jsme přečetla jedním dechem.

hanap
22.10.2018

Kniha se mě líbila. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale zlomilo se to, zápletka mě držela u knihy. Nakonec knihu hodnotim kladně.

Devil-Ivet
04.07.2018

Kniha mě bavila od začátku až do konce. Je sice pravda, že byla chvílemi zdlouhavá a některé úvahy byly nekonečné. Ale stejně jsem se ráda vracela ke čtení. A popisy krajiny a vůbec toho všeho bylo také dobré :)

haki34
05.01.2018

knížka byla moje první od Ostlunda,a chytla mně. Příběh pěkně zajímavý, hezky se prolínal, konec překvapil, tentokrát jsem si vůbec netipla, jakže to vlastně bylo - rozjasnilo se mi fdakt až v poslední čtvrtině knihy :)
prostředí severu můžu, na Gotlandu je určitě hezky...vyšetřovatelé - mám pocit že proti zejména islandským detektivkám byli více méně "obyčejní, nudní, normální" lidé...
Fredrik řeší kromě zapomenuté vraždy i rodinné problémy - krize ve vztahu s manželkou...takové to z ničeho nic mizérie, nakonec vše dobře dopadne..
a co se týká mrtvoly potapěče - dostal co si zasloužil, ale tmavé hluboké vody mě vždy zneklidňovaly, a od přečtení potapěče to lepší nebude ....najít mrtvolu při koupání - děkuji pěkně :D možná ještě horší než čelisti !
za mě pěkné 4*, a těším se na další - pod stromečkem Teror, jdu na něj.

Dívčí hrob
Dívčí hrob