Potápěč

Potápěč https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164357/bmid_fredrik-broman-potapec-ga0-164357.jpg 4 87 27

Fredrik Broman série

Letošní léto bylo na Gotlandu takřka tropické. Neobvykle vysoké teploty přetrvávaly ještě téměř celé září. Čtyřiadvacetiletá Jenny Lundgrenová probděla už mnoho nocí, ne však kvůli dusivému horku. Mučily ji vzpomínky z dětství. Stále se opakující děsivé sny ji nakonec donutily k dramatickému rozhodnutí. Udá svého vlastního otce. Obviní ho z vraždy. O týden později se v zatopeném vápencovém lomu na severu Gotlandu potápí dva chlapci. To, co pod vodou uvidí je k smrti vyděsí. Několik metrů pod hladinou se vznáší tělo mrtvého potápěče. Tyto dvě události stojí na počátku nervy drásající cesty do minulosti. Oživí vzpomínky daleko hrůznější než ty, které Jenny na konci léta nedaly spát.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Baronet

Dykaren , 2005

Makii
22.11.2023 2 z 5

Neskutečná nuda. Ninni !! - radši bez komentáře. Ve třetině víte, co se stalo. Vůbec to neutíká, žádná akce. To jsem fakt sáhla vedle.

janina66
30.11.2021 4 z 5

Docela čtivá prima detektivka. Původně dva nezávislé případy se v závěru prolnou. Dost nesympatická mi byla manželka Fredrika, Ninni. Ať čtu jakoukoli severskou krimi, tak se řeší manželské problémy.

Abia
14.08.2021 3 z 5

Mě to bavilo i se všemi odbočkami a zápletkami. Právě naopak se mi to líbilo více než první kniha a zdálo se mi, že se autor zlepšil a knihu lépe vystavěl. Možná, že i to téma pro mne bylo uvěřitelnější.

Péťa1950
11.12.2020 4 z 5

Kniha o tom, jak člověka dohoní hříchy mládí. Vina a trest , vytěsnění zlého zážitku. Za rodinné problémy vyšetřovatele ubírám hvězdičku.

Pine
15.11.2020 2 z 5

Nalákala mě anotace. Zápletka není špatně vymyšlená, ale tím pozitiva končí. Nedařilo se mi začíst se, o absenci napětí se nemá smysl zmiňovat. Vlastně jsem statečná - podařilo se mi přečíst něco, co se celou dobu táhlo jako žvejka na nových teniskách.
Östlundhe, s tímhle dílem jsi čest severské krimi opravdu neudělal.

martina.riz
29.12.2019 5 z 5

Opět pěkné čtení. Tohoto autora jsem si oblíbila.

amanda99
28.12.2019 2 z 5

První knížka od autota a nemohla jsem se začíst,knížka je zdlouhavá,čtu lepší krimi.

000nugatovej
11.10.2019 3 z 5

Opět oddechovka, která se celkem lehce čte. Na rozdíl od Zápachu odlivu mi tady odbočky k rodinným peripetiím Fredrika vadily. (Ostatně mi tyhle úlety v detektivkách a thrillerech vadí téměř vždy. Ono samozřejmě srovnání s psychologickou beletrií často pro autory tohoto typu literatury nevyznívá nejlépe.) Samotný ústřední příběh je ale vcelku zajímavý.

Simstr
20.08.2019 5 z 5

Kniha se četla velice dobře. Líbilo se mi jak krásně se nakonec všechno propojilo v jeden závěr. V půli knihy jsem začala tušit co a jak :-) ale mohu jen doporučit. Určitě si přečtu další díly !

LenkaD444
14.02.2019 4 z 5

Byla to moje první kniha od autora. Mám ráda severské detektivky a ani tato kniha mě nezklamala. Napínavý příběh, mnoho zvratů. Knihu jsme přečetla jedním dechem.

hanap
22.10.2018 3 z 5

Kniha se mě líbila. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale zlomilo se to, zápletka mě držela u knihy. Nakonec knihu hodnotim kladně.

Devil-Ivet
04.07.2018 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku až do konce. Je sice pravda, že byla chvílemi zdlouhavá a některé úvahy byly nekonečné. Ale stejně jsem se ráda vracela ke čtení. A popisy krajiny a vůbec toho všeho bylo také dobré :)

haki34
05.01.2018 4 z 5

knížka byla moje první od Ostlunda,a chytla mně. Příběh pěkně zajímavý, hezky se prolínal, konec překvapil, tentokrát jsem si vůbec netipla, jakže to vlastně bylo - rozjasnilo se mi fdakt až v poslední čtvrtině knihy :)
prostředí severu můžu, na Gotlandu je určitě hezky...vyšetřovatelé - mám pocit že proti zejména islandským detektivkám byli více méně "obyčejní, nudní, normální" lidé...
Fredrik řeší kromě zapomenuté vraždy i rodinné problémy - krize ve vztahu s manželkou...takové to z ničeho nic mizérie, nakonec vše dobře dopadne..
a co se týká mrtvoly potapěče - dostal co si zasloužil, ale tmavé hluboké vody mě vždy zneklidňovaly, a od přečtení potapěče to lepší nebude ....najít mrtvolu při koupání - děkuji pěkně :D možná ještě horší než čelisti !
za mě pěkné 4*, a těším se na další - pod stromečkem Teror, jdu na něj.

Olous1
17.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od autora,velice se mi líbila,hned mě vtáhla do děje.Určitě sáhnu po další od tohoto autora.Stojí za přečtení.

lisc
01.02.2017

Kniha se mi líbila, děj možná trochu rozvleklý, nicméně popisy krajiny a prostředí podle mě nejsou na škodu, za dobrý počin považuji plánek ostrova na začátku knihy. Pro mě psychologicky uvěřitelný hlavní detektiv Frederik Broman i s rodinnými problémy a vztahy s kolegy. Nemusím mít v detektivce hromadu mrtvol a nechutné drasťárny, aby mě zaujala a udržela v napětí.

Aymira
28.04.2016 3 z 5

Na mě pomalejší rozjezd, ale příběh nápaditý.

marek1278
03.12.2015 4 z 5

Druhý díl detektivky s Fredrikem Bromanem byl o trochu "nudnější" co se týče akce a napětí, ale přesto si díl udržel mou pozornost a finální rozuzlení bylo velice zdařilé :) Těším se na další díly

kalache
07.10.2015 4 z 5

...ti seveřané pořád překvapují...

čika
05.05.2015 3 z 5

celkom fajn vymyslena zapletka, mozno trochu nevyrovnany spad deja, ale nevadilo

minirock
05.02.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila. Je sice pravda, že autor se docela vyžívá v popisnosti prostředí a drsné severské přírody ale podle mě to nebylo na škodu. Děj se zpočátku trochu vleče ale později nabere na obrátkách a konec vše vynahrazuje. Je to moje první knížka s Fredrikem Bromanem, takže nemám srovnání s ostatními díly, určitě ale ne poslední.