Falešný prorok

Falešný prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458291/bmid_falesny-prorok-47m-458291.png 4 44 15

Prorok (Östlundh) série

Elias je čerstvě po operaci mozku. Díky svému novému vzezření je k nepoznání a jako nově najatý tajný agent dostane za úkol proniknout do záhadného obchodního impéria Erika Handse. Z Eliase je teď Tom White s krycím jménem Prorok. Ke splnění úkolu ho žene silná touha po spravedlnosti – chce se pomstít za vraždu svého otce. Otázkou zůstává, zda se tímto směrem chtějí doopravdy ubírat i Eliasovi zaměstnavatelé. Počínání Toma Whitea je čím dál nebezpečnější a nutí ho zamýšlet se nad správností svého jednání. Náročný úkol na něj vyvíjí nečekaný psychický tlak a uzavírá ho do temné pasti vlastních myšlenek, z níž je nemožné se vyvléknout.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Den falska profeten , 2019

oleg
25.02.2024 4 z 5

Dobré čtení, v polovině jsem se trochu zasekla ale pak to mělo spád a už si beru třetí a jsem zvědavá, jak to dopadne.....

soukroma
02.04.2023 4 z 5

První díl jsem četla před třemi roky a velice se mi líbil svojí originalitou a spádem. U tohoto druhého dílu jsem ale dlouho bojovala s nudou a nechutí knihu vůbec dočíst - všechno velice zdlouhavé, opakované, zmatené (z Prorokova předchozího příběhu jsem si moc nepamatovala a tady mi autor přes mnoho opakovaných narážek taky moc nepomohl). Navíc těžiště děje se přesunulo do jakési romantické zbohatlické linky.
Prorok jako švédský agent měl svůj úkol, měl se infiltrovat a získat potřebné informace, přitom postrádal když ne dostatečný výcvik, tak celý kontext toho, co se děje a proč, což bylo poněkud odrazující.
Dvě třetiny jsem se musela přesvědčovat číst, teprve závěrečná část byla už akčnější a zajímavější (navíc na mém oblíbeném Côte d'Azur).
Smíšené pocity, tentokrát jen 70%.

petrpospa
30.12.2022 4 z 5

Platí to, co v prvním díle - dobré čtení na stále velmi slušné úrovni. Třetí díl už bude povinnost.

FilipHaring
26.11.2021 5 z 5

Napínavé pokračovanie I. Dielu. S nedočkavosťou očakávam pokračovanie.

Simstr
14.10.2021 5 z 5

Mnohem lepší, ale MNOHEM lepší než první díl. Konec je nekonec, těším se na další díl :-)

aktak1203
30.09.2021 3 z 5

První díl se mi líbil, druhý už mě moc nebavil, do třetího pokračování se asi ani nepustím. Neustále se v knize opakují informace, jak v knize pro děti a přišlo mi to trochu jako James Bond. Číst se to dá, ale byla jsem ráda, že jsem to dočetla.

PetraCy
14.09.2021 5 z 5

Ještě o něco lepší než předchozí díl... už se těším na další díl... napínavý a dobře se čte...

Abia
11.08.2021 4 z 5

Pokračování Proroka je fajn. Čte se dobře, děj letí. Zajímá mě pokračování, jak z toho nakonec autor vybruslí a zda bude pomsta dokončená. Těším se.

PPardinio
25.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Falešný prorok není špatně napsaná kniha, dobře se četla a děj měl spád. U mě ale vede jednoznačně první díl (Prorokova zima), ve kterém jsem se s Eliasem (zde Tomem) mnohem více sžil a fandil mu v jeho strastiplných situacích. V tomto pokračování jsem jeho postavě moc nevěřil (role tajného agenta, rychlé zaučení po vážném zranění, krytí studia na americké univerzitě nebo dostání se do přízně rodiny Erika Handse). Zvláštní kapitolou pak bylo fungování švédských a francouzských tajných služeb. Závěru trilogie dám ale určitě šanci. Lepší 3*

konicekbily
11.05.2021 5 z 5

Je to taková směska kriminálního románu, s politickým thrillerem, špionážními praktikami, touhou po pomstě a o životě současné zlaté mládeže a jejich bohatých rodičů. Čte se to dobře, děj odsýpá, má to logiku a těším se na další díl - jak mi bylo autorem naznačeno, že bude pokračování.

DvěTéčka
28.04.2021 3 z 5

První díl mi přišel lepší, v druhém díle +- tak nějak od poloviny se tam pitvají politické věci a to mě moc nebavilo už.

Katania
15.03.2021 5 z 5

I když na tyhle politické krimi moc nejsem, tak tahle série mě opravdu pohltila! Těším se na další.

onyx84
27.02.2021 5 z 5

Tak to bylo super...takhle povedené pokračování jsem upřímně vůbec nečekal...teď zas jen čekat rok na rozuzlení...

vera4669
12.02.2021 5 z 5

To byla zase jízda.. Ještě větší, než u prvního dílu..jsem zvědavá na závěr této trilogie jak se s tím autor popasuje :)

Didi15
31.01.2021 5 z 5

Líbilo se mi to asi více než jednička. I když něco mi prijde trochu mimo. Každopádně se to ale velmi dobře čte a ja se budu těšit na další díl. Pro me je to celkem oddechové čtení