Podle pravidel

Podle pravidel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267872/bmid_podle-pravidel-267872.jpg 4 104 37

Jedna žena, jedna kniha, deset pravidel. Sexy, chytré a skandální! Od autorky bestselleru Se(x)znam. Pravidlo 1: Nestůjte v davu. Pravidlo 2: Muži si vás všimnou. Je jen na vás, jak se to stane. Pravidlo 3: Nemluvte první a neobtěžujte ho. Co to sakra je? Slyšeli jste někdy o knize Pravidla zásnub? Dozvíte se v ní, jak v 10 jednoduchých krocích najít muže svých snů. Nic nového. Takovou knihu bych si nikdy nekoupila. Jsme snad v roce 1892? Ale jsem novinářka a slíbila jsem, že se těmi pravidly budu do posledního písmenka řídit a ve svém sloupku každý týden napíšu, jak se mi daří. Bez ohledu na to, že si moji přátelé myslí, že jsem šílená. Jmenuju se Cat Buchanamová. Je mi 36 let a žiju se svou osmiletou dcerou v Glasgow. Šest let jsem single, ale chci to změnit. Hoří mi termín. Řídila jsem se pravidly a tohle se stalo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

I Followed the Rules , 2015

petulkapeta
31.05.2023 3 z 5

Kdyby byla nějaká kniha o tom jak se zasnoubit,pravidla jak na to...zkusili byste to? No proc ne..Cat se rozhodla to v ramci pracovniho nasazení zjistit..rozhodne super pockeni..ale jednu vytku mam a to na preklad...

pegasek
23.07.2022 5 z 5

Kniha byla úplně super. Skvěle jsem se u ní pobavila

kikies
15.03.2022 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Příjemné lehké čtení na odreagování, romantické a vtipné se snadno předvídatelnou zápletkou i dějem. Průměr, ale lepší průměr.

Evka27
15.10.2021 4 z 5

Vtipné a odpočinkové čtení. Taky jsem v Dylanovi hned viděla Gerarda Butlera. Asi autorku ten film hodně inspiroval.

1Týnka
08.02.2021 5 z 5

Super oddychovka u které jsem se zabavila. Dcera hlavní hrdinky je naprosto úžasná

iona
30.11.2020 5 z 5

Příjemné lehké čtení. často vtipné, ideální na dovolenou. hodně dialogů a niterních úvah hrdinky. zábavné postavy, příběh samozřejmě mimo realitu, ale pobavilo. pro toho, kdo chce vypnout a nepřemýšlet...

tatjana1737
20.07.2020 5 z 5

Přečteno znovu po nějaké době, kdy už jsem si pamatovala jen hlavní zápletku. Tentokrát bych, s odstupem a po přečtení mnoha jiných knih, hodnotila níže, protože příběh sám ničím nový není. Pojetí odpovídá současným autorkám "červené knihovny" - romantika prokládaná hláškami, sprostými slovy a krutou upřímností hlavní hrdinky k okolí i k sobě samé. Těch sprostých slov na mne bylo přece jen trochu moc, stejně jako narážek na různé osobnosti britské (pop)kultury, z nichž jménem znám jen Caitlin Morano. Knížku jsem si koupila v Levných knihách za 40,-, protože jsem si pamatovala, že to nebylo úplně špatné, a jsem si jistá, že až dostanu chuť na oddychovku, u které se pobavím, opět po ní sáhnu.

Kathleen
15.07.2020 4 z 5

Pro mě kniha znamenala oddechové čtení u bazénu. Děj je napsán čtivě, stránky ubíhají rychle. Vulgarismy, které se tu nacházejí, nejsou nijak časté. Za mě se tam hodily. Postavy jsou vcelku vykreslené, hlavní hrdinka mi přišla fajn i uvěřitelná.
Jednoduše... od knihy dostanete to, co očekáváte. Romantiku s trochou humoru.

Zomy
16.02.2020 3 z 5

Taková jednohubka.
První půlka byla opravdu zdlouhavá, sice vtipná, ale pořád jen rozjezd. Chápu proč, získali jsme přesný obraz neutěšené situace, kdy se chce svobodná žena seznámit.
Pak už to sice trochu nabralo spád, ale taky o to víc to bylo "klišoidní".

Vztah mezi hlavní dvojicí byl pro mě příliš plochý. Mám ráda, když v romantické knížce pár "nesejde ze scény ", tady se v podstatě jen párkrát potkali.

Knížka byla fajn, to zase jo.
A opravdu se to nápadně podobá filmu Chceš mě, chci tě. Dokonce jsem si hledala, co bylo dřív - film, nebo knížka. Můžete tipovat :-)

Kyparis
14.02.2020 4 z 5

Líbí se mi styl psaní autorky :-) Takové lehce drzý, ale vtipný, člověk se odreaguje a pobaví :-)

alichek
31.01.2020 5 z 5

Tahle autorka je neuvěřitelně vtipná, těším se až si přečtu její další knihu.

YenMaja
31.01.2020 5 z 5

Tak tohle bylo veliké překvapení. Zpočátku jsem knize nemohla přijít na chuť, nejsem u knih zvyklá na hovorovou češtinu a tolik vulgarismů. Po několika stránkách už mi to nepřišlo tak strašné a nakonec jsem to úplně přestala vnímat. Ba naopak, přijala jsem osobnost hlavní hrdinky takovou, jaká je - a že je skvělá! Hezký příběh, nápaditá zápletka a pasáže s malou Grace parádní - ta holčička je boží! Nakonec jsem knihu nepustila z ruky. Za polovinou knihy už si domyslíte, jak to asi celé skončí, ale i tak jsem se po přečtení poslední stránky culila, jak by řekla Cat, "jako zas*anej deme*t". Super!

Lucie_1986
09.03.2019 4 z 5

Pomerne pomaly nastup zazivnejsiho deje. Kniha je ale pohodovka, u nekterych casti jsem se nasmala.

koolsavage
07.09.2018 3 z 5

Cat Buchananová: neobyčejně neochotnej týmovej hráč.

Oproti Se(x)znamu více čtení á la červená knihovna. Příjemný relax.

Jiitush
04.08.2018 2 z 5

Dobrá oddechovka se strašně pomalým rozjezdem, z příběhu se však dalo vymáčknout mnohem více.

lenochod6
19.02.2018 4 z 5

Tahle knížka vypadala na jednotvárný příběh, který si ráda přečtu a zase zapomenu. Kupodivu mě to hodně překvapilo. Styl psaní mi sedl a zápletka byla též dobrá, i když asi odhadnutelná, tak knihu bych si klidně přečetla znova.

Andy0892
14.01.2018 2 z 5

Dle komantářů níže jsem očekávala sprchu sprostých slov, ale tak hrozné to nebylo. Za celou knihu jsem jich zahlédla méně, než jich zaslechnu při 20min jízdě MHD. Pikantních scén tam také moc nebylo a co se týká humoru... mnohem více vtipných a trapných situací je v knize Lásko kde jsi?, nebo Dokážete udržet tajemství.

Dvě hvězdy v porovnání s těmito knihami, přesto to neznamená, že by to byl špatný příběh. Četl se lehce, jen se z něj dalo vymáčknout víc. Mnohem víc. Trochu mi to připomínalo film Chceš mě, chci tě.

Dresia
05.01.2018 4 z 5

Nasmála jsem se, takže dobrý.

luciefeix
27.11.2017 3 z 5

Líbil se mi humor hlavní hrdinky . Řídit se všemi pravidli doslova podle mého nefunguje ale na každého platí něco jiného .

Petusa242
14.11.2017 5 z 5

Perfektní počteníčko, jestli se chcete zasmát a rychle odreagovat, tak doporučuji tuto knihu!

láska ženy rozvoj osobnosti, osobní rozvoj seznamky

2018  80%Nejkrásnější čas v roce
2014  75%Se(x)znam