Miluj mě ironicky

Miluj mě ironicky https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77488/bmid_miluj-me-ironicky-E1J-77488.jpg 3 149 17

Slavný a tajuplný slovenský autor Maxim E. Matkin přináší několik návodů na přežití ve vztahové džungli, samozřejmě s ručením omezeným. Ve výběru z krátkých textů odkrývá tajemství mužsko-ženské komunikace a strategických her. Jako bonus nabízí Příručku lháře neboli návody, jak někoho předstírat, když tak nedokážete žít, s níž se v minulosti sám jako autor vynořil z hlubin internetu. Pravidelná sezení u psychoterapeuta ani ve zpovědnici tato útlá sbírka sice nenahradí, ale jako Přítel na telefonu ukrytý v knize, který dokáže v pravý čas vytáhnout ten pravý příběh ze života, určitě nezklame. A nezapomeňte, je lepší milovat ironicky než nemilovat vůbec.... celý text

Literatura slovenská , Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Slovart (ČR)

Miluj ma ironicky , 2007

adelinka
08.06.2021 3 z 5

tak toto nebolo pre mňa, skoro som dala dve hviezdičky, ale potom sa našli pasáže, ktoré ma vcelku pobavili...

MarioKingOfPlot
14.04.2020 4 z 5

Spojlerový poplach, ale totálny:
Čítal som ju už dávnejšie, kniha je hlavne o Návodoch na to ako prežiť.. a doplnené o rôzne témy. Postavy sa veľmi podobajú s tými z predchádzajúcich kníh.

Namiesto štandardného chlácholenia Matkinovejho diela sem napíšem pár myšlienok z knihy, ktoré ma oslovili.

-Všetko z čoho sa nedá napísať rovnica mužom dochádza veľmi pomaly

-Je blondínka a aj sa vie tváriť ako blondínka. Asi tak ako sa hladný krokodíl vie tváriť ako plávajúci kus dreva.

-Nejako mi uniká jadro tej čerstvonadobudnutej múdrosti.

- Prototyp víťaza ankety matiek na tému "za akého supermana by sa mala vydať vaša dcérka"

- Je taká bezchybná že by ju mohli predstavovať mimozemšťanom ako najreprezentatívnejšiu vzorku ženy.

- Ale jemu nejde len o sex. Ide mu aj o city kt. Ale musia včas vyprchať.

- Keby ten mail bol na papieri vážil by dve kilá.

- Došlo mi že otvorený cynizmus tých druhých-ironických sarkastických a záľudných je často len chráničom, ktorý má zmierniť zrážku ich krehkej duše s realitou.

- "aha no jasné" vie zaintonovať tak že by vás z toho porazilo.

- Čim je niekto zaujímavejši, tým viac vzbudí nielen obdiv ale aj odpor. Nikoho normálneho nemôžu milovať všetci.

-Mužská krása nieje záležitosťou proporcii, ale správnej reakcie.

- Majiteľ absolútnej pravdy.

- Hromadenie jej šiat spôsobovalo rozpínanie vesmíru

- Ďakujem nechcem, keby som sa chcel nechať ohlodať na kosť idem do zoo do výbehu k hienam. Dnes nie som nastavený na pomalú a bolestnú smrť.

- Si na to ideálny. Dokážeš tliachať hodiny o čomkoľvek a nezvraciaš po alkohole...

- Keď človek celé dni bezuzdne trúsi ironické poznámky aby trochu odľahčil fakt že realita života je krutá a neúprosná potom keď povie: "To sa Ti podarilo úžasne" alebo "Za toto som sa do Teba znovu zamiloval" pozrú sa na neho nedôverčivo s nevyslovenou otázkou: "čo toto má byť za chabo zamaskovanú urážku"

Väčšina žien chápe svoj pobyt na tomto svete ako boj proti smradu

A štandardne: K tomuto autorovi som sa dostal ako slepý k husliam. Nečakane to bolo to vďaka nejakej žene, s ktorou som sa vtedy chcel stretávať. Dámy prepáčia ale som ortodoxný odporca ženskej literatúry rovnako ako väčšiny citových vydieračiek a preto netuším čo som si sľuboval keď som Matkina pred pár rokmi začal čítať. Musím ale povedať že som prekvapený, a trošku aj zahanbený že ma to baví ako máločo. Ťažko sa mi bráni predstave seba samého v ružovom županovom outfite s vlasami zavinutými do uteráku, s pleťovou maskou na tvári a pohárom vína v ruke. Záber sa približuje a možno vidieť mojich sto kíl roztomilosti zažratých do ženskej knihy. Knihu v zápätí odkladám a opäť sa okydám horčicou, víno sa mení na pivo, vracia sa strnisko a záber končí stmievačkou. Asi to len prebúdza moju vnútornú ženu, neviem. Páčia sa mi opisy, páči sa mi dej a hlavne, tie prirovnania a všetky tie slovené hračky. Neviem či som to len ja ale oproti tomuto štýlu sa mi zdajú ostatní spisovatelia ako keby prvých 90% svojej autorskej praxe venovali tvorbe telefónnych zoznamov a zo zvyku sa stala železná štylistika.

lacola
23.11.2018 1 z 5

Soubor povídek, kde každá začíná větou “Návod na to, ako prežiť... “ (dosaďte si libovolnou zápletku, jakou už známe z Matkinových knih). Podle mě jednoznačně nejhorší kniha od Matkina. Kdybych neznal rok vydání, tak bych to odhadoval na jeho/její prvotinu. Pokud jste už četli jeho/jají pozdější romány, tak s tímto brakem ani neztrácejte čas. Čteno ve slovenštině.

Ninash
22.10.2018 2 z 5

Autor(ka) nabehol na scénu ako bezpohlavný anonym v internetovom časopuse s priemerne pútavým dejom a príjemným nádychom erotickej atmosféry a to vzbudilo očakávania. No autor sa nikam neposunul píše stále v rovnakom štýle síce nenáročnom, nenútenom no ak si ho čitateľ neobľúbi pri prvej knihe ďaľšie už neprečíta. Mám všetky knihy a kúpim aj novú keď vyjde (ak vôbec) najviac sa mi páčila Mexická vlna a naopak Mužské interiéry som ani nedočítala tak ma nudila...

Ninash
22.10.2018 2 z 5

Príbeh dobrý, dej priemerný, súčasný, trošku psychológie, trochu sexu, trochu z nudnostie tejto doby. Moja recenzia je univerzálna pre všetky knihy autora Matkina sú totiž všetky rovnaké. Buď ich miluješ alebo nenávidíš...

marhoul
21.10.2018 2 z 5

Lehké svižné, věrné "tajemnému" Matkinovi. ;-)

ewkat
25.07.2018 4 z 5

Zasmala jsem se. Kniha se dobře a rychle čte. Četla jsem v rámci výzvy.

hellena1523
29.04.2018 4 z 5

Čekala jsem čtení na záchod a některé příběhy skutečně odpovídaly očekávání, ale některé mě velmi překvapily svou kvalitou! Bezvadně vypointované, vtipné a chvílemi jsem se poznávala, takže kruté!

koolsavage
06.04.2018 3 z 5

Krátké a vypointované příběhy o tom, jaké jsou vztahy.

Michalkotea
10.03.2018 5 z 5

Svojska kniha,pre mna velmi dobra.

norrasun
14.02.2018 5 z 5

Já jsem se bavila, a to velmi. Kraťoučké příběhy o rozmanitých podobách milostných a vztahových situací mezi ženami a muži. Téma v literatuře nastotisíckrát ze všech možných stran a úhlů probírané, tady podané čtivou, stručnou a místy až komickou formou.

Lily101
04.02.2018 4 z 5

Jsem zaskočena, že kniha má v celkovém hodnocení, v okamžiku, kdy tuto recenzi píši, jen 60%. Možná mám o knize lepší mínění proto, že jsem ještě mladá a ne natolik zkušená jako jiní čtenáři, jenž v určitém čase tuto knihu četli. Osobně jsem s knihou spokojena. Jednotlivé moudra mi nepřipadaly nikterak "recyklované". Místy i zábavné čtení. Slabší mi připadal leda bonus, ale proti gustu žádný dišputát.
#ctenarskavyzva2018

milamarus
13.01.2016 4 z 5

Ze začátku jsem byla šokovaná tou mírou otevřenosti a fascinovalo mě s kolika lidmi a problémy přijde autor do styku. Děsila jsem se toho, kam tahle psycho-debata povede a zároveň doufala, že to nebude úplná ztráta času. A nebyla. Mnohokrát jsem zadržovala smích. To přiznávám. Pozorovací talent a zachycení těch mnoha prchavých okamžiků (byť s cynickým a ironickým nádechem) je působivé.
Navíc sám autor nenápadně všemi návody dává jednu radu: když jsi v situaci, kterou neumíš vyřešit, jsi z ní paf, jsi nešťastný a nevíš jak se sebrat, představ si, že tomu čelí někdo jiný, vykládá ti o tom, a že aktérem situace vůbec nejsi. Jak prosté, že?!

Kočičáci
12.05.2014 1 z 5

Bylo by ode mě nefér hodnotit hvězdami, protože jsem nebyla schopná přečíst více než 40 stran. Neoslovil mě ani styl psaní ani obsah. Věřím, že své čtenáře si najde, já se mezi ně bohužel (bohudík) počítat nebudu.

eLeR
26.02.2014 2 z 5

Je to veľmi rýchle a ľahké čítanie. Povedala by som, že také časopisové čítanie. Na začiatku som si myslela, že ju odložím a nedočítam, ale potom som sa rozbehla. Od Matkina som čítala len jeho prvý román, ale ten bol veru ďaleko lepší. A ten bonus ma celkom pobavil ... riadne somariny :-)))

bosanoha
08.02.2013 2 z 5

Prečítate prvú knihu od Matkina, druhú knihu od Matkina (v profile je poznámka že to je žena, v tom prípade od Matkinovej :-)) a zistíte že tretia už nie je potrebná.

zuzulique
30.12.2011 2 z 5

Jediný Matkin, ktorého som dočítala a asi stačilo...

slovenská literatura

2004  71%Láska je chyba v programe
2011  67%Miluj mě ironicky
2005  75%Mexická vlna
2003  73%Půlnoční deník
2011  71%Nie na ústa

Kniha Miluj mě ironicky je v