kokosek kokosek komentáře u knih

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Jako každá kniha od Maye opět super čtení. Stále platí, že Ostrovní trilogie je top a hned bych se vydal na místa, která popisuje, ale i tady jsme hledal na mapách a fotkách jaké to Španělsko vlastně je. Takže tohle je prostě v pořádku a vůbec bych se nebránil dalším knihám z tohoto prostředí.

10.11.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Andrew Mayne opět ve skvělé formě. Po poněkud podivném Temném vzorci je to příjemná změna. Vůbec bych se nezlobil, kdyby Sloan pokračovala ve svých dobrodružstvích.

10.11.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Po přechozích knihách autorky a jejím označování jako nejlepší české utorky detektivek, jsem se na knihu těšil hodně. Jenže jsem dostal dost podivnou směs popisu života na vesnici, která nemá moc společného s realitou. Popisy cizích zemí jdou autorce líp. Koním taky asi moc nerozumí, tak nechápu proč tohle nenechá na Francisových (otec i syn to mají zmáklé dost dobře). Mám dojem že se autorka tak zamotala do vztahů a prostředí, že zapomněla na celkem dost podstatnou věc. Co se stalo se ztraceným Radimem, který byl vlastně důvodem všeho?
Ne tohle není nejlepší kniha a věřím, že další budou spíš podobné těm, kde je Bergman na dovolené.
Jinak tohle jsme četl a ne poslouchal, takže jsem zjistil, že při čtení je jednodušší se vracet a možná proto mi pak ty nelogičnosti víc vystupují. Při poslechu bych možná dal o něco lepší hodnocení. Kdoví?

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Abych si odpočinul od spousty mrtvol v minulých knihách, tak si dáme trochu toho cestovatelského humoru. A nechám si to číst přímo autorem. No a můžu konstatovat, že to stojí za to.
Jen sakra koho napdlo do audioknihy míchat zvuky sirén, zvuky aut a jiné podivné divnosti. Nevím jak ostatní, ale já to poslouchám dost často v autě a tam to fakt ruší - hvězda dolů.
Ale pro ty co poslouchají v klidu domova, je to naprosto v pořádku a aspoň je to při dlouhém poslech krásně vzbudí - ti si hvězdu přidají.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co tak napsat k tomu, že na konci knihy fandíte vrahovi a chcete aby dokončil svou práci? Jsem snad nějaký násilník? Asi ne a garantuji, že podobný názor budete mít i vy. Tak snad se aspoň Robertovi povedlo to co sledoval svým posledním činem.
Jinak klasický Carter, podivná vražda, následovaná další a mezitím spousta popisu a trocha historie a jedna pěkná žena k tomu. A samozřejmě další nutné odbočky a pátrání po všem možném. Tak nějak to asi funguje v LA.

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Obě knihy bych klidně hodnotil i o jednu hvězdu víc, ale tady musím ubrat, za spoustu nedodělků, za nevyjasněné věci, za příliš velkou snahu o to vykreslit záporáky moc černě, a dobráky bíle. A celkově to na mě působí jako když autor honil moc zajíců a oni s emu rozutekly. Každopádně bude určitě ještě dost dalších příběhů a my se můžeme těšit na další a další mrtvé.

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tohle je vlastně první díl a proto budu hodnotit až po přečtení i pokračování. Ale klidně čtěte i jen tohle, jen prostě budete chtít hned pokračovat, protože kniha končí v podstatě v půli věty. Je to zajimavé řešení, ale určitě by si na to autoři neměli zvykat.

Jáma Jáma C. J. Tudor

Opět tajemné, temné a prostoupené hrůzou? Vlastně Kříďák takový nebyl, ten byl dost jiný. A asi tohle není úplně to co bych tedy čekla, jenže ono to bylo celekem fajn. Jen těch zvratů bylo nějak moc a vlastně jsem tedy vždy čekal jak se to změní.

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Já vám nevím. Já měl Tea rád. Dokázal toho hodně. Jenže pak se takhle zblázní. To si chudák profesor nezasloužil.
Za mě už moc přehnaný a moc se tomu nechce věřit, že by tohle mohlo takhle nějak být. Prostě ne.
Uvidíme jestli se Teo ještě vrátí, ale ani se na to netěším.

20.08.2021 3 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Vlastně čistě náhodou jsem se dozvěděl, že Kotleta mé přání aby tento svět neskončil prvním díle vyslyšel a píše druhý díl a snad bude i pokračovat. Takže jsem se do toho pustil jestě před třetím dílem Legie (tu stejně napsal Sněgoňová - ta lepší z autorů).
A po přečtení můžu konstatovat, že Kotleta fakt čte mé postřehy a řídí se jimi. Já po druhém díle Legie psal, že se bude muset hodně snažit aby se dostal zpět na vrchol českých scfi autorů. A on se snaží. A jde mu to.
Takže já si píchnu ještě jednou. Řezníku bylo to dobrý ale pořád jsi až druhý. I když ty postelové scény jsou fakt vymakaný :-)

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Jak může celá rodina zmizet a nikdo je není schopný najít. Takže se toho musí chopit Raker. A on je vždycky najde. I když tentokrát jsou všichni mrtví. Takže Raker zklamal? No dočtěte až do konce a uvidíte co to s ním udělá. Tentokrát je to dost osobní.

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Už jsem bohužel na přeskáčku četl od autora více knih a proto jsem dost často nepřekvapen zvvraty, které nastáví vždy po hlášce "A pak jsem si to najednou uvědomil".
Ale kniha je napsaná uvěřitelně a Raker je takový hrdina nehrdina, takže vás neštve svou nesmrtelností. Prostě jen chce najít lidi. A jde mu to celekm dobře.
Jo a všem doporučuji číst hezky popořadě, bude to pro vás lepší. I já se tím začnu řídit a nebudu přeskakovat.

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Tak tohle byla taková malá jednohubka. Dobře napsané, zajímavé a zejména první povídka je hodně originální.
Ale i druhá má zajímavý námět, jen je prostě těžce uvěřitelný.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chtělo by se jen napsat další díl, další vraždy a bylo by hotovo, jenže tyhle vraždy jsou fakt nechutný. Já si myslel, že Nesbo je mistr ve vymýšlení strašných způsobů zabíjení, ale ne Nesbo je jen slabý čajíček. Ostatně Carter se musel od Nesba učit i co se týká hlavního hrdiny. Huntera tedy taky vůbec nešetří.

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Tohle je fakt odpočinkové dovolenkové čtení, sice je tam vyloupení banky a únos, ale to jen ukazuje svět takový jaký je. Možná mi tam chybělo trošku víc humoru, ale nemůžu mít všechno. Ten humor je u autora ale dobrý v jiných knihách, takže asi vyzkouším zas něco jiného.

Běžkyně Běžkyně Peter May

Pátá čínská knížka. Tentokrát bohužel chybí ten čínský místopis, historie, zvyky. Trošku se tím u mě pokazila tahle série ale snad to ještě poslední kniha zlepší.

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Tak tohle je přesně ukázka jak by thriller neměl vypadat. Moc politiky, úplně špatní padouši, prezident jako superman. Ne to je špatné úplně všechno. Příběh je sice profesně asi dobře gradován, tam je ta značka Patterson vidět, jenže ani kouzelník neudělá z politické agitky dobrou knihu.

24.07.2021 2 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Možná až moc vražd. Ale tak nějak to asi je, když už zabiješ jednoua ono to projde, tak pokračuješ. A proč končit, když to pořád funguje.
Ale nebojte občas je tam i něco jiného než vražda a příprava vraždy.
Jo a čtěte až do konce, je to důležitý.

Popravčí Popravčí Chris Carter

A další detektivka z Ameriky. Jo přímo z LA. A zase je tady sériový vrah a vraždí fakt hnusně. Tohle není kniha pro slabší žaludky. A detektiv Hunter je opět ve skvělé formě. Všechno kazí nějaké divné vize, které prý fungují. No asi to šlo zaonačit jinak, ale zkousnul jsem to. A konec je celkem zajímavý.

24.06.2021 4 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

No co si budem povídat. Je to pokus o nového Saturnina bez Saturnina a všude tady čtu jak je to blbé a autor je hrozný snob a psát neumí.
Já bych si dovolil nesouhlasit. Ano variace na Jirotku o tom žádná, to určitě nikdo nezastírá, Ale je to špatně? Za mě ne, mě se tento humor líbí a jsem rád, že ho někdo dokáže spojit do slušné knihy. Takže já to jako skvělou dovolenkovou nebo podzimní odpočinkovou četbu doporučuji.

24.06.2021