kob kob komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Příběh skvělý, jen bych se přimlouvala za aspoň jednu sympatickou postavu. Chytří policajti jsou zde nepříjemní a ti hloupí nebo zlí mají tolik prostoru, že to ve čtenáři budí až potřebu fyzického násilí - kdyby je měl po ruce ;)

14.07.2023 5 z 5

Krásné a smutné

11.06.2023 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Mám ráda autorův absurdní humor - pokaždé mě jeho knihy skvěle pobaví i poučí. Tahle se mi líbila snad ze všech nejvíce.

13.04.2023 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Pěkně si autor čtenáře na konci povodil, předpokládám, že se tím dost bavil :) Drsné a napínavé čtení.

22.02.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Já četla i při vaření - to se prostě nedá odložit ;)

29.11.2021 5 z 5

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Četba na pokračování v dokonalém podání Igora Bareše.
Poslední dvě kapitoly se snad ani neodehrávají v roce 1665, ale v naší covidové současnosti. Až člověka mrazí, kolik věcí je podobných nebo stejných.

12.05.2021 4 z 5

Komu se líbil Stoletý stařík, bude opět nadšený. Smekám před autorovou fantazií a humorem.

08.04.2021 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nepřipadá mi jako dobrý nápad snažit se napodobovat tak skvělého spisovatele, jakým byl Zdeněk Jirotka.

02.03.2021 2 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Kdyby partner přinesl pouta - byť ta chlupatá růžová ze sex shopu - rovnou ho majznu po hlavě, kvičím a prchám. Jsem přesvědčena, že vy také, pokud si knihu přečtete ;)

19.11.2020 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Super - rodina byla bez večeře, protože jsem to prostě musela dočíst :)

27.07.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Sice jsem dočetla, ale jsem tentokrát docela zklamaná. Vlastně netuším, o čem to bylo. Dobrý román by měl mít především silný příběh, ale tady je jen spousta nespokojených lidí.

25.02.2019 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry je se svými závislostmi už trochu únavný, ale příběh je skvěle propracovaný a závěr dokonalý.

03.04.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Krátké kapitoly mi vyhovují, ale když je v nich ještě téměř každý odstavec o někom jiném, má čtenář v tom množství postav docela hokej. Ideální je přečíst knihu na jeden zátah, jinak se budete věčně vracet a pátrat, co je to zase za babu ;)
Napínavé - určitě stojí za přečtení.

22.09.2023 4 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Lehce ulítlé, ale četla jsem se zájmem. Bavily mě hlavně Jaakkovi myšlenky. Podle komentářů je jasné, že to není kniha pro každého, ale já si autora určitě ještě vyhledám.

15.05.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Opět skvělé - nezaznamenala jsem nudná místa, čtenář je udržován v napětí od začátku do konce

20.10.2022 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Knížka, která vás na prvních stránkách chytí a nepustí. Žádná hluchá místa, ohromný spád, napětí - prostě skvělá!

15.04.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělá kniha - napínavá, zajímavý příběh, má spád, nic čtenáře neruší - za mě super!

26.01.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je to jedna z knih, o které vím, že na ni nikdy nezapomenu. Zařadila bych ji do povinné četby ke konci ZŠ, pokud ještě není, protože na tuhle dobu lidé nesmějí zapomínat nebo ji dokonce popírat.

28.05.2021 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Já taky ani muk - u audioknihy jsem ani nedutala.

31.10.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Super, nemohla jsem se odtrhnout.
Jen jim tam pořád byla všem taková zima, že jsem si šla taky natáhnout teplé ponožky :)

28.10.2020 5 z 5