knizninadsenec knizninadsenec komentáře u knih

Strážci galaxie: Nejhledanější v galaxii Strážci galaxie: Nejhledanější v galaxii Mairghread Scott

Obálka hezká a v tvrdé vazbě. Pár příběhů o členech - vzpomínky nebo společné.

Děj byl zajímavý, vtipný, plný akce, škod, náhod a zachraňování. Příběhy se velmi dobře se četly a jsou doprovázeny velmi hezkými barevnými ilustracemi. O několika z nich jsem se dozvěděla něco málo nového.

Komiks určen hlavně dětem, ale i tak jsem si čtení užila a příběhy mě bavily. Bylo hezké si přečíst o Strážcích galaxie . Pro mne to bylo příjemné oddechové čtení.
Dětem se bude líbit (dle mého názoru), je to hezké, rychlé a zajímavé čtení.

15.05.2023 5 z 5

Jednou rozkvetu i já 1 Jednou rozkvetu i já 1 Nio Nakatani

Romantický příběh ze školního prostředí. První díl má 5 kapitol. Na obálce hlavní postavy Tóko Nanami a Jú Koito.

Příběh se velmi dobře čte, je poutavý, zajímavý, občas mě překvapil rozhodnutím postav.

Nádherné ilustrace vás vtáhnou snadněji do příběhu pro představu. Je to takový pomalý začátek vztahu dvou dívek. Škola, přátelství, vztahy, rozvíjející se láska, studentská rada.

Je to moc hezky napsané, plné emocí a i jejich absence, takový lehký začátek zajímavé serie.

14.05.2023 5 z 5

Legendární zabiják Legendární zabiják Júto Suzuki

První díl je rozdělen do 7 kapitol. Pan Sakamoto je skvělá postava, je dobrý a rychlý.

Velmi zajímavý a akční děj. Je o bývalém zabijákovi, jeho společníkovi... Provozuje obchod. Stále je dost dobrý a nikdo ho nepřechytračí. Postupně se k panu Sakamotovi přidají dvě osoby.

Příběh se mi velmi líbil, byl čtivý, svižný. Ilustrace jsou dokonalé pro představu, co se právě děje.

Další manga, kterou jsem si zamilovala a těším se na další díl.

09.05.2023 5 z 5

Mars Red 3 Mars Red 3 Bun'ó Fudžisawa

To bylo báječné čtení. Krásná obálka, skvělý příběh, který se otočil tak, jak postavy nečekali. A ani já ne. Byl to zajímavý zvrat.

Příběh byl čtivý, zajímavý. Všechny postavy zajímavé, některé překvapili.

Krásné ilustrace, napínavý děj a i něco z historie. Na konci představení postav a náčrty.

Kniha se mi moc líbila. Celá série je super.

04.05.2023 5 z 5

Co dělala Abigail v létě Co dělala Abigail v létě Ben Aaronovitch

Tak tenhle díl (novela) byl hodně dobrý. Abigail měla opravdu zajímavé - rušné - magické - strašidelné léto.

Příběh byl poutavý, velmi akční, překvapivý.
Abigail je hodně dobrá postava, pálí jí to, je srdečná, odvážná, vidí plno věcí z různých úhlu, dokonce i mluví s těmi, se kterými dospělý ne. Do akce se vrhá po hlavě.

Vyprávění z jejího pohledu.

Děj byl opravdu velmi akční, poutavý a zajímavý, trochu strašidelný.

Líbil se mi.

04.05.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Příběh mi ze začátku přišel trochu táhlý, zvláštní, ale po pár stranách jsem se pořádně začetla a postupně si postavy/příběh zamilovávala víc a víc.
Olive a Adam jsou skvělý, stejně jako jejich přátelé. Teda až na jednoho, který se ukázal být hajzlem (náhoda dopomohla a dobře mu tak). Nejvíce jsem si oblíbila Adama. Byl milý, starostlivý a prostě...

Každopádně, příběh byl milý, krásný, vtipný, romantický, občas smutný. Rozhodně to bylo zajímavé téma. Líbilo se mi, že měl spoustu energie. Zajímavé alespoň takto poznat trochu akademické prostředí.

Chvilku jsem se i bála pokračovat ve čtení, protože jsem si nebyla jistá, jestli zvládnu (když už jsem se do příběhu zakousla), jak to bude pokračovat, co se stane nebo nestane... Kdo komu bude věřit a jak se to prostě vyvine. Pak jsem ale byla ráda, že jsem knihu neodložila na moc dlouho (jen na cca půl hodinku) a musím říct, že to bylo skvělé.

Celkově se mi příběh velmi líbil, byl poutavý, četl se dobře (až na začátek, těch pár stran). Postavy byly skvělé, zajímavé. Některé mě opravdu překvapily. Za sebe doporučuji .

28.04.2023 4 z 5

Mars Red 2 Mars Red 2 Bun'ó Fudžisawa

Skvělé pokračování, trochu posun v případu. Příběh je zajímavý a čte se dobře. Rozhodně mě zaujal. Jednotka se snaží najít upíra/y, kteří vraždí v jedné části a také hledají jednoho z upírů.
Krom poutavého děje, jsou v knize nádherné ilustrace, které jej skvěle doplňují.

Mars Red 1 Mars Red 1 Bun'ó Fudžisawa

Velmi zajímavý, poutavý příběh, který se dobře čte a je svižný. O lidech, upírech, armádě... Byl i akční, o silných, slabých stránkách. Takový hezký úvod do začátku . Zajímavá obálka. Zajímavé postavy.
K tomu dokonalé ilustrace. Zamilovala jsem se.

Tvá dubnová lež 1 Tvá dubnová lež 1 Naoši Arakawa

Krásná obálka, zajímavá anotace a velmi poutavý příběh. O přátelství, lásce, hudbě, notách, sportu, škole... A i hudební zajímavosti .

Příběh se čte velmi dobře, je poutavý a ilustrace skvěle doplňují příběh pro představu. Postavy jsou zajímavé. Hrají na hudební nástroje nebo sportují, chodí do školy... Těším se na další díl.

Bohové lžou Bohové lžou Kaori Ozaki

To bylo milé, romantické - začínající láska ze základní školy, trochu smutné, překvapivé, impulzivní...

Příběh se dobře četl, postavy byly zajímavé. Byl naprosto nepředvídatelný a nejednou mě překvapil.

Nádherné ilustrace, čtyři kapitoly a epilog. Je to velmi zajímavý a poutavý příběh.

19.04.2023 5 z 5

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

První díl má 7 kapitol a doslov. Wakana Godžó by chtěl vyrábět panenky Hina a náhodné setkání ho dá dohromady s Marin Kitagawa, která chce cosplay své oblíbené hrdinky ze hry... () Kitagowo je oblíbená a nestydí se, Godžó je opakem.

Každopádně byl to zajímavý příběh , trochu školního prostředí, jak začíst s cosplayem, začínající přátelství (lásce), trochu cítění se trapně... Bylo fajn číst, když je jednou také kluk v rozpacích. Postavy byly zajímavé a příběh se četl dobře, zaujal. Ilustrace jsou skvělé.

Celkově tedy zajímavý příběh, ilustrace. Těším se na další díl!

18.04.2023 5 z 5

Gold a Silver 11 Gold a Silver 11 Hidenori Kusaka

Skvělé pokračování honby za bájnými Pokémony, nějaké ty souboje, známe postavy z předchozích dílů. A samozřejmě mnoho Pokémonů. Tentokrát z pohledu více postav, kde bojují s bájným Pokémony.

Příběh se mi líbil, četl se dobře, nádherné ilustrace.

16.04.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Příběh se dobře čte, je vtipný, milý... Postavy jsem si snadno oblíbila. Taková krásná, zajímavá a milá oddechovka.

16.04.2023 5 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

(SPOILER) Několik velmi zajímavých, občas děsivých povídek. Temná minulost - hříchy lidí, Peklo, démoni nebo prostě jen příběhy lidí. Různé povídky poutavé, zajímavé. Některé části pro starší čtenáře (18+).

14 povídek, 14 podob Pekla. V prvním, ani posledním bych skončit nechtěla, vlastně v žádném z nich.
Povídky jsou různorodé, poutavé a svým způsobem něčím zajímavé, trochu i více děsivé. Peklo, apokalypsa, opravdu zvláštní svět, kanibalismus, demoni,...

Příběhy se četly dobře, byly poutavé, někdy děsivé více či méně, jindy (jak by řekl Sheldon Cooper) koitus. Nějaké ty katastrofy, něco jako antiutopie, lidské hříchy... Příběhy jsou plynulé, že jsem ani knihu neodložila, když jsem nemusela. Zajímavé čtení.

Čarodějova nevěsta 17 Čarodějova nevěsta 17 Kore Yamazaki

Skvělé pokračování, poutavé, tuto mangu miluji. Hned bych potřebovala další díl.

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Zajímavý případ. Duchařsko - detektivně - magický.

Když se Peter vydává na průzkum případů se svou sestřenicí Abigail, netuší kam až ho případ zavede.

Čtení mě bavilo, případ byl zajímavý. Příběh se čte dobře.

Další krásný díl ze série.

12.04.2023 5 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Zajímavý příběh, akční, dobře se četl.

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Velmi krásný příběh, občas děsivý, ale krásný. Dobře se čte a je zajímavý.

11.04.2023 5 z 5

Dračí dcera Dračí dcera Liz Flanagan

Nádherný příběh, který jsem si naprosto zamilovala. Děti se chovaly na víc, než uvádí autorka a já si je tak nedokázala nepředstavovat při čtení. Příběh se čte dobře, zaujme, je proměnlivý, nepředvídatelný.

05.04.2023 5 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Příběh se mi velmi líbil. Byl zajímavý, poutavý, zaludný a mnohem složitější případ, než se ze začátku zdá. Dokonalý.

19.03.2023 5 z 5