knizninadsenec knizninadsenec komentáře u knih

Sbohem, má růžová zahrado. 1 Sbohem, má růžová zahrado. 1 Dr. Pepperco

Hezký začátek příběhu z viktoriánské doby o zakázané lásce, postavení, pravidlech, knihách.

Příběh se moc hezky čte, je doprovázen velmi dobrými ilustracemi. Postavy jsou zajímavé. První díl je hezký rozjezd. Hrdinky rády hodně čtou (což je za mne osobně velké plus) a nejen to. Pak jsou tu předsudky té doby a spekulace, drby...

Sbohem, má růžová zahrado. 3 Sbohem, má růžová zahrado. 3 Dr. Pepperco

Třetí závěrečný díl je nádherný. Je plný emocí, lásky, přátelství, těžkých rozhodnutí a trochu i vydírání.

Je to nezvyklé, číst o dvou zamilovaných ženách (pro mne), ale příběh vás dostane (mě dostal). Je prostě milý, laskavý, romantický.

Příběh se četl dobře a opět jej doprovázely velmi krásné ilustrace.

Sbohem, má růžová zahrado. 2 Sbohem, má růžová zahrado. 2 Dr. Pepperco

Hezké / milé čtení, kde se zase něco malo dozvíme o postavách. Nějaké to tajemství, každá má své. Nesouhlas doby, přátelství.
Příběh se četl dobře, krásné ilustrace.

Sbohem, má růžová zahrado. 3 Sbohem, má růžová zahrado. 3 Dr. Pepperco

Příběh se četl dobře, krásné ilustrace.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Dvanáct příběhů, které mají něco společného s Vánoci a vzpomínkami či událostmi na ně, vyprávěno z pohledu nějaké postavy nebo vícero. Jsou smutné, šťastné, nostalgické a s různými konci, které se zdají buď smutné, šťastné nebo obojí. Všechny se četly dobře a neumím si vybrat, který byl nejlepší. Všechny měly své kouzlo, jiskru, vzpomínku, nostalgii... Nad některými jsem se i krátce zamýšlela, u některých i slza ukápla. Nádherné.

Moc hezká knížka.

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Četla jsem sérii Srdcerváči a zamilovala si ji.

I tento příběh je nádherný, romantický, plný lásky a přátelství. A jak to se vztahy bývá.. Také hádky, usmířování, strachu a řešení budoucnosti.
Příběh byl plynulý, emotivní a četl se moc dobře. Nick a Charlie jsou skvělý pár.

12.12.2022 5 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Skvělý příběh o Alexandrovi a Magnusovi . Hledají pravdu o tajemném spolku. Takové malé dobrodružství s bojováním, magií, démony a postavami, které můžeme znát z jiných knižních sérii, které s tím souvisí.

Kdo četl, tak ví, že jsou série propojené.

Což je další věc, že mi děj hezky trochu doplnil (tedy kousek) události/fakta mezi Nástroji smrti a sérii Temné lsti. Ze začátku jsem se až lekla, zda mi Temné lsti nevyspoileruje, ale nevyspoileroval. Četla jsem zatím jen první díl.

Každopádně, bylo hrozně hezké číst také příběh, kde je hlavní postavou Alek, o kterém jsem se tak něco více dozvěděla. Jaký je, jeho city a tak. A samozřejmě i o Magnusovi, jeho minulosti, povaze... A miluji jeho hlášky a chování... Alek je zase starostlivý a nebojácný, citlivý... Jsou opravdu dokonalý pár. ️
Příběh je samozřejmě i o jiných postavách.

Bylo to skvělé čtení, příběh plný akce, zvratů, překvapení, zrady, pomoci, rozhodnutí, bojů a samozřejmě i lásky. Ašmodaj mě svými proslovy také dostával.

Je to dokonalý příběh a já ho rozhodně přidám na seznam svých letos nej přečtených.

Gold a Silver 10 Gold a Silver 10 Hidenori Kusaka

(SPOILER) Další skvělý příběh, kde se seznámíme s další postavou, která získá, pro sběr dat, pokédex od profesora Oaka. Také novými druhy Pokémonů a dalšími postavami.

V tomto díle chytají / hledají jednoho z bájných Pokémonů. Je to zajímavé dobrodružství. Také se objeví Rakeťáci, se kterými je také zajímavý zápas. Nová postava Crys je velmi zajímavě talentovaná.

Čtení jsem si užila, příběh se mi líbil a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Samozřejmě ... Zase utnuto v tom nejlepším .

Další díl vyjde až v únoru 2023, takže to bude dlouhé čekání.

Futurama-o-Rama Futurama-o-Rama Matt Groening

Čtyři zajímavé komiksové příběhy. Byly zábavné, zvláštní, jako seriál sám. Ilustrace přesně, jako animovaný seriál. Četl se dobře.

I když se mi na Futuramu lépe kouká, než čte, jak jsem zjistila .

Ale je to jinak super komiks.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Zajímavý, tajemný příběh, ale i trochu děsivý. Kousek po košíčku se rozmotává pravda nejen o postavách, ale i minulosti. Příběh je milý, bolestivý, smutný, překvapivý.
Některé postavy, díky ostatním postavám, možná špatně odhadnete. Já rozhodně jo. Při čtení jsem byla napjatá, smutná, překvapená, v šoku, vyděšená - spolu s postavami. Příběh je opravdu velmi emotivní.
Za sebe můžu říct, že to bylo velmi zajímavé čtení a rozhodně mě velmi překvapil vývojem. Rozhodně jsem dvě zjištění / situace opravdu nečekala.

Trnko Strelko Trnko Strelko Katarína Senajová

(SPOILER) Krásný příběh o malém, školou povinném, chlapci, který se touží stát lukostřelcem. Nejprve musí mít luk, najde si i pěkné místo na trénování. Chodí do lesa, kde se vyzná.

Příběh je vyprávěn hlavně z jeho pohledu, ale je tam i část z pohledu jeho sourozenců a kamarádů. Odehrává se v lese, doma i ve škole.

Je to milý příběh, který se velmi dobře čte. Mě o se osobně se líbil, byl plynulý, zajímavý.

Za sebe mohu doporučit ️.

13.11.2022 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Naprosto překrásný fantasy příběh, s nádechem pohádky, romantiky a magie ️.

Příběh mě zaujal od prologu a už nepustil. Četla jsem a zapomněla na čas. Prostě jsem hltala stránku za stránkou, jak jsem dychtila po tom, co bude dál.

Příběh je plný emocí, zvratů, zlých i hodných postav, možná těžkých rozhodnutí a těžkých situací. Ale také magie, nadpřirozených bytostí, lásky.

Velmi dobře se čte. Ani nevíte jak a zapomenete na jídlo (zapomněla jsem na oběd) a ještě rychle před spaním dočítáte, protože vás příběh nepustí, jak moc toužíte vědět jak to dopadne.

Všechny postavy byly skvělé, i když byly některé dost záludné.

Kniha teprve půjde do předprodeje a já osobně doporučuji. Pokud máte rádi fantasy, magii, romantiku, pohádkové, krásné oddechové čtení, co vás chytí a nepustí je tento příběh za mě ten pravý.

Já osobně se zamilovala.

12.11.2022 5 z 5

Hrdinův deník Hrdinův deník Cressida Cowell

Zajímavě ilustrovaný deník i s řádky na psaní jakoby.
Knihu jsem si pořídila, protože jsem dříve viděla a oblíbila pohádku/film Jak vycvičit draka (a také pár dílů seriálu)... No a když jsem knihu viděla v Levných knihách, musela jsem si jí pořídit.

Krásné oddechové čtení. Dračí vtipy, zajímavosti, varování, ilustrace, zkrátka deník pro milovníky filmu/seriálu. ️ Moc se mi líbil a věřím, že dětem se bude také moc líbit.

10.11.2022 5 z 5

Studna věčnosti Studna věčnosti Martina Hohenberger

Krásné pokračování, které bylo zajímavé, poutavé, tajemné, trochu i děsivé, opět nechyběl boj...
Líbilo se mi, že tentokrát byl příběh vyprávěn nejen z pohledu Karla, ale i Báry.

Bylo to báječné pokračování plné napětí, překvapení, trochu děsivé, bojácné i nebojácné. Příběh byl poutavý, napínavý. Postavy statečné, překvapivé a některé i na facku, ale tak to s puberťáky bývá.

Příběh se mi velmi líbil, objevilo se tam hodně nových a překvapivých informací. Odkryly se pravdy (jednu jsem tušila) a také se našlo, co se hledalo, ale zase něco i ztratilo. Tento díl je více o hledání, opět se tam bojuje a zachraňuje.

Krásný příběh, snad bude pokračování brzy.

10.11.2022 5 z 5

Kletba krve Kletba krve Martina Hohenberger

Velmi zajímavý příběh ze Znojemského prostředí.
Škola byla zajímavá, stejně jako postavy. Poutavý příběh o lidech, vlcích, upírech, nestvůrách. Škola je pro výjimečně nadané, ale také to nejsou zrovna svatoušci.
Některé postavy překvapily, jiné vás převezou a zklamou.

Je milé, když pro vyšší dobro/obranu se i nepřátelé postaví v boji vedle sebe a bojují bok po boku.

Hezký fantasy příběh, který se tak nejdříve nejeví a pak se rozplétá jedno tajemství za druhým.

Líbil se mi, dobře se četl. Překvapoval mě vývojem událostí.

Brzy si přečtu další díl. Snad se najdou zatracení a špatné se v dobré obrátí.

Za mě doporučuji. Skvělý příběh. ️

22.10.2022 5 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Martina Hohenberger

Velmi poutavý, magický příběh. Velmi dobře se četl a zajímavě se vyvíjel. Také je i příběhem detektivních. Trochu i strašidelným.

Mne osobně se velmi líbil a pokaždé, když jsem musela odložit, jsem se zase těšila na jeho čtení. Rozhodně jsem potřebovala vědět, kdo nebo co je za tím vším. Jak to dopadne se sestrami.

V příběhu je také mnoho jiných čarodějů a čarodějek, duchové a tajemno, magie dobrá i zlá.

Za sebe doporučuji. Krásný příběh.

11.10.2022 5 z 5

Gold a Silver 8 Gold a Silver 8 Hidenori Kusaka

Super pokračování s novými, zajímavými a záhadnými postavami.
Zajímavý příběh, nové druhy Pokémonů.
Děj o pár let později.

Příběh se opět četl dobře, zaujal.

Už se těším na další díl, snad se dozvím něco více o Silverovi.

Red a Blue 7 Red a Blue 7 Hidenori Kusaka

Naprosto senzační pokračování, rozuzlování příběhu.
Bylo to zajímavé, poutavé. Skvělé souboje a o mnoho více překvapení. Mnoho postav i Pokémonů.

Skvělé.

Brzy se vrhnu na další pokračování s novými postavami.

Red a Blue 6 Red a Blue 6 Hidenori Kusaka

Skvělé pokračování plné překvapení, bojů a velmi zajímavého uspořádání týmů.

Na scénu se vrací Rakeťáci v podobě Elitního týmu a také vůdců. Také se vrátí ztracené. Pokémoni ochočení i divocí. Zajímavé zápasy, napínavé.

A na konci několik drobných překvapení.

Moc hezký příběh, dobře se četl a opět se mi moc líbil.

Red a Blue 5 Red a Blue 5 Hidenori Kusaka

Další senzační pokračování plné skvělých Pokémonů, záhad, zápasu a zase se příběh posunul o kus k nalezení ztraceného.
Na scéně opět i Rakeťáci, elitní čtyřka, Yellow, Blue a další postavy.

Příběh byl zajímavý a moc se mi líbil.