Red a Blue 5

Red a Blue 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475008/bmid_red-a-blue-5-rdf-475008.jpg 4 28 6

Pokémon (komiks) série

Yellow se společně s Bluem pouští do intenzivního tréninku. Ale může vůbec trenér, kterému jsou pojmy jako „chytání“ a „vývoj“ zcela cizí, nabrat dostatek síly na to, aby dokázal najít Reda? Elitní čtyřka je navíc ve svém pronásledování den ode dne neodbytnější, zápasy se přiostřují a události začínají nabírat rychlý spád. Jak tohle všechno dopadne?... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Pokémon Adventures, Vol. 5 , 1999

niki-chan
07.09.2023 5 z 5

Skvělé a akční pokračování, Yellow se mi začíná líbit čím dál tím víc.

Štěpinambura
09.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Pátrání pokračuje. Yellow je mi mnohem sympatičtější než nafrněný a troufalý Red. Opět se obejvuje i Green, která mi svojí oprávněnou povahou přirostla s Misty a Erikou k srdci! Elitní čtyřka je zajímavá, zejména Aghata - co je mezi ní a profesorem Oakem?

knizninadsenec
08.08.2022 5 z 5

Další senzační pokračování plné skvělých Pokémonů, záhad, zápasu a zase se příběh posunul o kus k nalezení ztraceného.
Na scéně opět i Rakeťáci, elitní čtyřka, Yellow, Blue a další postavy.

Příběh byl zajímavý a moc se mi líbil.

kralicekP.
29.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Knížka je o dvou chlapcích Blueovi a Yellowovi, kteří se snaží vypátrat, kde je jejich kamarád Red. Yellow začíná více a více rozumět svým pokemonům. Na konec se zjistí, že Red je zmražen. (Jistě se neví, jestli
to je Red)

Atlantis
02.03.2022 4 z 5

Ale jo, já se překvapivě pořád bavím. Yellow je pořád ještě dostatečně zajímavá postava, která má kolem sebe tolik tajemství, že dokáže nahradit Reda, a navíc má opravdu unikátní způsob pohledu na svět Pokémonů. Lehce mě dráždí, jak se autoři snaží na sílu narvat do příběhu prvky z her (jako je přerušení evoluce), ale co už. Je to vtipné, rychlé, parádně nakreslené. Jen tak dál.

fvalek
12.08.2021 5 z 5

Wow, tak bezva. Přestože jsem na předchozí díl vcelku nadával, tak musím uznat, že tento mě mile překvapil. Jednak jsem bojoval s tím, že už se série netýká takového toho klasického zápasení, ligy, stadionů apod., zároveň jsem se podle anotace obával, že tenhle díl bude spíš o nějakém nudném výcviku od Bluea, ale nakonec nic není tak horké a čtení jsem si moc užil.

Už od začátku se příběh nese v akčnějším duchu a dynamicky kmitá k vyřešení zápletky. Sice je před námi stále velké množství záhad, ale konečně se i dostáváme k některým vysvětlením a indiciím. Yellow je sice trošku naddimenzovaná otravná postava, ale konečně dělá to, co je nezbytné, a tedy bojuje, chytá pokémony a řeší všechno zlo okolo. Musím říct, že nejsem úplně nadšený z toho plánu Elitní čtyřky, protože mi přijde takový tisíckrát omílaný, ale na přelomu tisíciletí, kdy manga vycházela, to asi bylo originální. Pořád mi nejsou úplně jasné mechanismy manga pokémon světa, protože jsem zvyklý na hry a animovanou verzi, kde to chodí úplně jinak. Takže jsem zvědavý na zesilovač odznaků, nějaké funkční uspořádání Elitní čtyřky a její funkci, vztah Agathy s Oakem a samozřejmě se těším na další Rakeťáky a trenéry stadionů. Postupěm času a čtení Pokémon Adventures začínám oceňovat tu jednoduchost a přímočarost, kterou pokémoni měli. Masožravka žere maso, palmový pokémon dělá chodící les, natahovací pokémon se natahuje... Přijde mi, že postupem času se pokémoni stali daleko složitější, ale někdy to úplně popírá jejich podstatu, která tady jede naplno (i když mi stále vadí, že se každý tváří, jak kdyby pokémony viděl prvně v životě a vůbec v tom světě nežil celý život). A osobně nejsem rád za zlého Dragonaira, protože ten je můj nejoblíbenější. :P

Jsem rád, že jsem se trochu vrátil do nadšení prvních dílů, protože je škoda, aby mě takhle super nostalgická manga štvala kvůli nějakým logickým vrtochům a neshodám. Je skvělé, že zbývají už jen dva díly Yellow kapitoly, protože to je příslib akce a velkolepého finále. Doufám, že teď bude tahle manga vycházet pravidelně až do aktuální série a těším se na další díly s Yellowem a další příběhy celkově.

Hidenori Kusaka
japonská, 1970