knizninadsenec knizninadsenec komentáře u knih

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

Příběh byl zajímavý, četl se dobře.
Nádherné ilustrace.

Zajímavý začátek příběhu, vývoj událostí, vlastně řeší vše neuvěřitelně rychle . Ale to nevadí. Líbilo se mi.

Hezký doplněk k seriálu.

08.03.2023 5 z 5

Velmi krásné čtení nejen o Tomovi a jeho životě, ač někdy byl snadný a jindy ne úplně, ale také o filmech, natáčení, hercích...
Kniha se čte velmi dobře a moc se mi líbila.

07.03.2023 5 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Bylo milé si takto připomenout film. Kniha je doprovázena i nádhernými ilustracemi (které znázorňují postavy, krajiny a jiné detaily použité ve filmu) a také poznámkami/citacemi těch, kteří se na filmu podíleli, což bylo milé zpestření při čtení.

Celkově to bylo velmi pěkné čtení a více jsem si takto film užila. Jako by mi v hlavě běžel, k tomu mě vlastním tempem a ještě doplněn ilustracemi míst, kostýmů... A jak už jsem psala, krátkým slovem například producentka či herců... To bylo milé.

Příběh byl poutavý, zajímavý, milý.

Kniha se mi líbila o kousek více než film, což je zvláštní, ale je to tak. Možná je to tím, že to nebylo tak uspěchané, když si u čtení jde dát pauzu a pomalu prožívat dialogy.

Doporučuji všem, kteří si tuto ságu oblíbili a nebo jsou nadšenci Harryho Pottera. Já osobně miluji obojí a těším se, až bude další díl.

Pro mne osobně bylo překvapením, už při shlédnutí filmu, jen jedno Brumbálovo tajemství, což se jistě stalo mnohým z vás, kteří znají svět Harryho Pottera. Ale i tak je to báječný příběh, který zase o trochu více vtáhne do světa, který Rowlingová vytvořila a více nás seznámí s milovanými postavami. Také je hezké nahlédnout i do jiných zemí, ministerstev... ️

02.03.2023 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Začátek je trochu pomalejší, zvláštní, málo poutavý, až cca od 2/3 už pomalu začíná být trochu zajímavý, poutavější, akčnější... Každopádně jsem ze začátku měla problém se začíst a u knihy vydržet.

Ještě že jsem to nevzdala. Celkově to byl zajímavý příběh, který má i zajímavou myšlenku. Řekla bych, že si z toho může čtenář i něco odnést.

Svět v příběhu je plný různých "strašidel" a děsivých bytostí, víl, satyrů, trpaslíků, lidí a o nich. Zkrátka bytostí z bájí a pověstí, věda a technologie, příroda...

Meghan objevuje svět, kterému nerozumí, ale chce najít ztracené/ukradené. Zjistí, že není jen smrtelník. Pomalu se dostává kam chce / má se dostat. Objevuje nový svět, pravidla a poznává i trochu sama sebe, dospívá.

Ostatní postavy byly také zajímavé a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jakou cestu / možnost si Meghan vybere.

Konec je hodně otevřený, takže si určitě mám v plánu přečíst další díl. Snad se mi bude o něco lépe číst...

01.03.2023 3 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Bylo to vtipné, romantické, trochu boje. Někdy i komické, když Thor... No, prostě komické.

I když jsem četla, zatím, jen první díl série, tohle bylo takové, že to vůbec nevadilo. Každopádně tomu něco prostě chybělo, trochu více té akce a příběh o hlavní postavě.

23.02.2023 3 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Příběh se ze začátku vyvíjel pomalu/lehce a pak se rozjel na plné obrátky. Bylo to poutavé a mělo to grády. Velmi zajímavý příběh, který vás vtáhne.

Václav to s ženami umí, dokud nenarazí na Hanku. Bylo to zajímavé a hlavně překvapivé. Působivý plán a zásah vyšších mocí mu přál i nepřál. Snaží se, hází očkem, krásným slovem a je to dokonalá partie pro ženy... Zdá se. Nakonec zasáhla prozřetelnost či karma?

Bylo to vtipné, zajímavé, čtivé, rozhodně poslední části mazané a odvážné. Velmi se mi líbil.

21.02.2023 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Byl to milý, vtipný, občas praštěný (v dobrém), odlehčený příběh. Jako ze života. O strastech v lásce, práci, mazlíčcích,... Prostě o životě.

Příběh se mi líbil, dobře se četl, často rozesmál a byl celkově příjemný odlehčený.

Postavy byly zajímavé, sympatické a prostředí také.

18.02.2023 5 z 5

Princezna celým srdcem Princezna celým srdcem Connie Glynn

(SPOILER) Velmi zajímavý příběh s královskou rodinou, princeznami, školním prostředím... Krásně navazuje na předešlý díl. Setkáme s postavami, které už dobře známe. Příběh je stále plný tajemství, které postavy pomalu odhalují, tedy hlavně jedna, pro ochranu ostatních, musí mlčet. Ale tajemství je takové, že to zamává jejich životy, až poslední nápověda hádanky zapadne na místo nebo si spojí jednotlivé stopy.

Je možné, že jako čtenář to budete tušit dlouho předtím, co tím tajemstvím je, než se pravda dostane na světlo. Já tedy rozhodně ano. Bylo to prostě tak jasné, když ty náznaky pochopíte už ze začátku. I když nebylo jen jedno. Nijak to nemění fakt, že je příběh nepředvídatelný.

Každopádně to bylo zajímavé, velmi chytlavé, velmi čtivé. Ať už se to týká tajemství, náznaků, kamarádství, povinností... Je to velmi zajímavý příběh, který vás chytne a vy máte pocit, že to musíte dočíst co nejdříve nebo najednou, jen abyste tomu sami přišli na kloub či vám příběh dal za pravdu.

Postavy se chovají podle povinnosti nebo svého svědomí či rozkazů, aby ochránil ty, co mají rádi... Je to hezký školní, trochu detektivní příběh, když se snaží odhalit pravdu... Zkrátka velmi zajímavý příběh plný emocí, tahání za nitky, intrik a bolestivé pravdy.

Ale i po jistých odhalení a událostech, příběh jde dál. Musí se ještě mnoho vyřešit, mnoho si musí sami ujasnit, pokusit se to dát do pořádku.

16.02.2023 5 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

(SPOILER) Zajímavý příběh, když nebyl takový, jako předchozí. Už trochu ztratil kouzlo. Každopádně vyšetřování pokračuje, ubíhá mnoha směry. Čte se dobře... A pak zradí postava, od které to čekáte nejméně... Mě to hodně překvapilo, tohle prostě nečekáte...

Byl to zajímavý příběh s kouzly i detektivní práci, zajímavých bytostí a postav (starých i nových). Dobře se četl a zaujal... I když měl trochu méně kouzla, jak jsem už psala, než předešlé díly.

13.02.2023 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nádherný příběh, zajímavý tajemný. Nejen co cestování v čase, ake také historii, lásce... Nádherné. Bylo milé si jej připomenout.
(čteno už 2x)

03.02.2023 5 z 5

Patálie dráčka Gustíka Patálie dráčka Gustíka Iva Hoňková

Moc hezký pohádkový příběh, který je doprovázený zajímavými recepty. Gustík s přáteli vaří podle přání trpaslíka, který jim později i pomáhá. Každé jídlo za... To vám psát nebudu, abych nevyzradila...
Hlavními postavami jsou drak Gustík, čarodějka Berenika, kocour Vrnivous a trpaslík. Vedlejšími andělka, čertík a pak pár dalších postav. V příběhu jde o vaření, přátelství, spolupráci, lásku, samotu, polepšení se... Zajímavé názvy jídel.
Příběh je hezký, zajímavý, čte se dobře. Je doplněn i ilustracemi postav a i jídel.
Hezký pro děti i dospělé.

02.02.2023 5 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Přestože jsem měla rozečtenou jinou knihu, pro rozležení příběhu z druhého dílu v hlavě (emoce, myšlenky a tak), přečetla jsem jen jednu kratší knihu... Neodolala jsem, musela se hned pustit do dalšího dílu.

Příběh byl opět plný akce, překvapení, bojů a nových míst, ale i lásky (třebaže není na první pohled vidět). Setkáme se i s některými postavami z minulých dílů. Opět na řádcích čekalo nejedno překvapení. Některé postavy přehodnocují své místo a zásady. Plánují, intrikují a zase řeknou jen něco a někomu. Do poslední chvíle není jasné, kdo bude komu věrný. Příběh (i předešlých dvou dílů) není předvídatelný, mění směry a strany.

Zase se riskuje, bojuje, ale je tam i zábava (i když trochu podle jiných zvyků a zásad,opět záleží na úhlu pohledu postav). Vyprávění si užijeme z úhlu několika postav. S postavami jste veselý, smutní, nešťastní, zostuzeni, zbiti, ale samozřejmě také vítězíte, prcháte, intrikujete, přehodnocujete, jste i znechucení (třeba zvyky Sarrei) a tak dál.

Isarell je v jiných pozicích, musí bojovat a i sama se sebou, aby splnila rozkaz, ale někdy si to i užívá.

Čtení jsem si užívala a vrhla se do něj, hltala stánku za stránkou. Bylo to napínavé a velmi emocionální. Příběh se čte dobře, je plynulý a nemá místa, kde by byl děj pomalý nebo nudný. Já osobně se prostě zamilovala. I když je to drsné, je to dokonalý a nejde nečíst dál, pokud je čas. Překvapí vývojem děje i postav.

Za sebe doporučuji, je to dokonalý příběh / svět, přestože je krutý nebo jejich etické zasady pokroucené, je temný a světla je v něm jen málo... Vtáhne vás do sebe.
Já osobně nutně potřebuji pokračování .

Hodnotím: 6⭐/5⭐

30.01.2023 5 z 5

Láska a přátelství Láska a přátelství Jane Austen

Bylo to zajímavé vyprávění strastí, událostí od jedné ženy mladší formou dopisů.
Bylo to chvilkami vtipné, svižné, smutne, romantické...
Dobře se to četlo, ale nějaká ta jiskra jejích známých děl tomu chyběla. I když je obdivuhodné, jak dobře psala už v dětství. ️
Je to malá kniha, tenká, tako příjemná rychlá četba.

28.01.2023 4 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Wow. Tak tohle bylo... Wow. První díl byl naprosto senzační, ale druhý ho předčil. Tolik emocí... A ten děj byl silný, četla jsem se za tajemným dechem a přála si, aby to dali a ustáli.
Neskutečné tréningy, boje, ale také intriky, úkoly a ztráty.
Příběh je plný očekávání, přátelství, oddanosti, ale také bojů - děsivý, tvrdý a nelítostný.
V příběhu se událo mnoho, co jsem si ani nedokázala představit. Wow. Opravdu hodně překvapení.

Asi budu chvilku vnitřně rozdýchávat hodně událostí, ztrátu velmi oblíbené postavy. Je tam hodně těch špatných postav a temných, málo hodných. I když, to asi záleží na úhlu pohledu. Každopádně se ještě rozmýšlím... Zda jednu zásadní a výše postavenou, za její rozhodnutí nenávidím.

Příběh byl opravdu neskutečný, děje se tam toho mnoho. A osobně jsem z knihy nadšená, i když toho teď teda mám v hlavě hodně s čím se vyrovnat. Tajně doufám, že přeživší postavy dojdou dobrého konce. Tedy ty, co si to zaslouží. Pár si jich zasluhuje kopanec do zadku, za svou unáhlenost . Isi držím palce.

V příběhu je mnoho bytostí od potomků andělů, přes démony, čaroděje, druidy, grei... Po říši i stínu.

Za me doporučuji. Je to opravdu zajímavý, nádherný příběh, který vás pohltí, i když ty události se zrovna nevyvíjí dobře. Prostě osud postav je nevyzpytatelný. Hodně se mi líbil. Hodně překvapil. ️

⭐⭐⭐⭐⭐⭐

27.01.2023 5 z 5

Zabudnuté spomienky Zabudnuté spomienky H. J. Bornemisza

Třetí díl byl ještě lepší, než díl druhý (a to se mi opravdu velmi líbil). Je tam toho mnoho, co se dozvíme o případu, postavách. Byl i o trošičku více svižnější/akční. A to předešlé díly byly skvělé a svižné, ale tento byl ještě trochu více. Prostě mi tak přišel.
Mnoho se tam postupně vyřešilo s hlavním případem. Rozhodně překvapil událostmi, tedy důvody podezřelé osoby. Překvapením rozhodně bylo, kdo byla podezřelá osoba. I když... mě to jen na vteřinu napadlo při čtení druhého dílu.
Každopádně se mi příběh velmi líbil a velmi dobře se četl. Je to zajímavý fantasy příběh s detektivní zápletkou.

Některá tajemství/záhady nebyly odhaleny, ale v příběhu to nevadilo, alespoň tam stále je to tajemno.

18.01.2023 5 z 5

Zmiznutie snúbenca Zmiznutie snúbenca H. J. Bornemisza

Velmi pěkné pokračování. Tři bratři mají už trochu zavedenou detektivní kancelář a zákazníci si je oslovují sami. Stále tak nějak řeší a hledají spojitosti k případu z prvního dílu. Do toho řeší případy malé.
Hledají důkazy a používají své dary. Je to plynulý příběh, kde pomalu do sebe zapadávají díly skládačky.
Příběh se mi líbil, četl se velmi dobře. Je napsaný lehkým, přesto plynulým, tempem. Střídá se vyprávění z úhlu bratrů.

Je to pěkný detektivní příběh s fantasy nádechem.

16.01.2023 5 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

(SPOILER) Byla to jízda, byl to tanec a velmi emotivní, napínavý příběh. To je jako první, co mi vyskočí v mysli na úvod.

Trochu drsné fantasy, ale dokonalý příběh, který vás vtáhne do velmi drsného světa, kde si své postavení musíte vybojovat. Někteří pak zneužívají jak svého postavení, tak práv.
O postavách se dozvíme mnohé, i když mají laskavou povahu, musí fungovat podle pravidel a nařízení, i když jim to je třeba proti srsti.

Příběh je plný energie a je velmi chytlavý. Svět, děj i postavy autorka popisuje do detailu, že jsem měla pocit, jako bych byla divák. Někdy se mi vývoj nelíbil a nejraději bych sama postavu zachránila, kdyby to šlo. Jindy zase byl boj dle popisu tak fascinující, že jsem si jej přála vidět na vlastní oči. Postavy měli svůj úděl a bojovali zuby nechty, byli stateční, nebojácní a když se báli, zatnuli zuby a šly. Učili se, padali na kolena a znovu a znovu se zvedali. Udělali, co bylo třeba.

Hlavní postavy Bastiena a Isarell jsem si velmi oblíbila. Jejich postup byl obdivuhodný, vytrvalý. Byl však i plný násilí, naděje, zbraní, nehezkých zážitků, tance... V příběhu se setkáme s násilím, přátelstvím, nenávistí, pomsty, boji o pozice a jejich udržení, je tam i trochu násilného jednání s dívkami/ženami, sex nedobrovolný i dobrovolný (ale naštěstí ne detailně popisovaný) . Jisté postavy mají svůj plán s postavami jinými a nebo celkově nějaký cíl. Je to krutý svět a já každou stránkou držela postavám palce, aby to zvládly. Rozhodně to není žádný romantický příběh, je to fantasy, kde je svět velmi propracovaný a jak už jsem psala, má svůj řád a pravidla. Příběh je vyprávěn z pohledu více postav. Je to zajímavé fantasy s poutavým dějem.

Setkáme se hlavně s Jorrei, stříbrnými rytíři, ale i divoženkami, divokými lidmi, čaroději, stínem a jinými bytostmi či místy...

Několikrát jsem byla velmi překvapená a to nejen vývojem událostí, ale i reakcemi postav.

Celkově velmi krásný příběh.

Hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐

07.01.2023 5 z 5

Kniha stínů Kniha stínů Markéta Prášková

Velmi krásné pokračování. Příběh je plný lásky, přátelství, nástrah, překvapení, ale i temnoty a boji s ní.

Postavy se potýkají se zlem, které je ovládáno právě knihou stínů, jak již napovídá název. Kniha se plná temných kouzel, které je nebezpečné jen číst. Postavy bojují se svými vlastními pocity a i těmi, které by měli cítit, ale nechtějí. Bojují sami se sebou nebo knize zcela podlehnou, ale i se známými a přáteli či rodinou.

Setkáváme se s postavami, které známe z předešlého dílu Kenrikem, Deili, Siran a jinými.

Příběh je dobrodružný, temný, ale i o těžkých rozhodnutích. O uniklých detailech a vzpomínání. Všechny detaily hrajou svou roli a mohou být důležité, jen si vzpomenout.
Jiné postavy v sobě objevují sílu, odvahu odpovědnost.
Musí mnohé objevit a spojit si, než dojde na konečný boj.

Často jsem se o postavy bála, ale také se s nimi radovala a doufala stále v objevení pravdy, možné naděje na nápravu a poražení zla.

Je to zajímavé, krásné fantasy s dobrodružstvím, boji a magií. Příběh nakonec dopadne jistě jinak, než budete čekat. Já byla rozhodně překvapena.

Příběh se mi velmi líbil a vychutnavala jsem si po kouskách. Považuji ho za jeden z nejlepších, které jsem letos četla. ️
Opravdu velmi velmi se mi líbil.

25.12.2022 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

(SPOILER) Velmi krásný romantický a pohádkový příběh. Je vyprávěn postavou z pohádky a dívkou, která příběh čte.
Příběh se mi velmi líbil. Někdy překvapil a jednou i vyděsil, co to dělají a jak to dopadne. Samozřejmě myslím rozhodnutí, co udělala jedna postava bez druhé. Každá postava byla zajímavá a já se snadno do příběhu ponořila, pokud byl čas.

Postavy jsem si tak nějak oblíbila asi všechny. Bylo zajímavé nahlédnout takto do příběhu. Velmi hezký příběh a zajímavá myšlenka.

Princ bojoval za svou svobodu i lásku a jeho láska bojovala také, jen trochu jinak, za to samé.
Nakonec se to zajímavě vyvinulo / vyřešilo.

15.12.2022 5 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Skvělý grafický příběh o mladém Alexandrovi, jeho matce a ostatních,... Z doby, kdy ještě neměli útičiště, Alex se teprve učil ovládat svou moc.
Zároveň i ukazuje, že se i dítě může stát zlým, když mu jde o moc. A také jde o sen, o svobodu, o místo...

Příběh se mi moc líbil, dobře se četl a je to opravdu nádherně ilustrovaný román.

12.12.2022 5 z 5