Jednou rozkvetu i já 1

Jednou rozkvetu i já 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514304/bmid_jednou-rozkvetu-i-ja-1-vmk-514304.png 4 46 5

Jednou rozkvetu i já série

Na střední škole rozkvétá romantický příběh dvou dívek. Jedna chce být milovaná všemi, zatímco druhá není schopná milovat nikoho. Jú Koito se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nepochopí, co je to láska. Všechno se ale změní, když se jí vyzná spolužačka ze studentské rady Tóko Nanami. Ta se těší obdivu celé školy a Jú, která hlubších citů není schopná, jí proto naprosto učaruje. Dívky se společně vydávají nejen na cestu za láskou, ale především za poznáním sebe sama.... celý text

Literatura světová Komiksy Dívčí romány
Vydáno: , Crew

やがて君になる 1 , 2015

Uma
22.01.2024 3 z 5

Příběh je pěkný, ale spíše bych to doporučila lidem, kteří zápasí se svou sexualitou. ^^

Áňa 998
04.06.2023 5 z 5

Pokud jste byli na letošním @animefestcz , nemohlo Vám ujít vydání manga novinky, Jednou rozkvetu i já Za touto mangou kromě Animefestu stojí také @crew_komiks
Trochu jsem u mangy váhala, jestli do ní jít. Přeci jen, už máš rozjetých několik sérií, a každá navíc je prostě další kus, který musím dosbírat
Jednou rozkvetu i já ale bylo jediným knižním kouskem, který jsem si z Animefestu odvezla. Byla to skvělá volba
Při prvním prolistování musíte ocenit nádhernou kresbu. Roztomilou a čistou. A děj? Ten k ní přesně sedí. Jsme svědky příběhu dvou dívek, které mají odlišný pohled na lásku. Osud je ale liška mazaná, a svede jejich cesty dohromady
Dívky se poznávají, vytváří si společné vzpomínky a dokáží svým jednáním ve vás vykřesat ohňostroj emocí. Postavy mě i nejednou překvapily svým jednáním
Nakonec jsem ráda, že jsem se do mangy pustila a jsem zvědavá, co tohle přinese v dalších dílech. Protože celebrita odmítaná outsiderem? To se jen tak nevidí!

LuiSummer_
01.06.2023 3 z 5

Musím přiznat, že jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem od toho prostě trochu víc.

spencer
26.05.2023 4 z 5

Jednou rozkvetu i já bylo přesně tím, v co jsem doufala.

Děj se odehrává na střední škole a sleduje dvě dívky, Jú a Tóko. Jú je v prvním ročníku a ještě nikdy nezažila fyzickou přitažlivost, o které čte v knihách. Je tedy přesvědčená, že jí ani není schopná. Tóko na druhou stranu chodí do posledního ročníku a je všemi obdivovaná. Do nikoho se taky ještě nikdy nezamilovala, nebo alespoň do chvíle, než pozná Jú. K té cítí podivnou náklonnost a vyjádří jí svou lásku. A to i přesto, že ví, že Jú není těchto citů schopná. Toto vyznání se stane jen prvním krůčkem k lásce, ale hlavně k poznání sebe sama pro obě z dívek.

Jelikož se jedná o první volume, máme toho ještě dost k objevování. Především charaktery hlavních hrdinek jsou jen na stíněny a na další informace si musíme počkat. Musím vyzdvihnout samotnou tématiku a především asexuální reprezentaci, u které hádám, že ještě sehraje důležitou roli v následujících pokračováních. Zajisté oceníte, že se neobjevuje takové to typické klišé, když se prvák či prvačka zamiluje do populárního kluka/holky, ale jsou v tomto případě role obrácené.

Mám ale jednu výhradu, kterou je "insta láska" ze strany Tóko. Nejenže tento motiv moc nemusím, ale i ze strany Tóko mi přišla velmi ukvapená a úplně mi do toho, co jsme se o ní dozvěděli, nezapadala. Nicméně, kresby jsou povedené a roztomilé, takže můžu s klidným srdcem říci, že už se velmi těším na další volume!

knizninadsenec
14.05.2023 5 z 5

Romantický příběh ze školního prostředí. První díl má 5 kapitol. Na obálce hlavní postavy Tóko Nanami a Jú Koito.

Příběh se velmi dobře čte, je poutavý, zajímavý, občas mě překvapil rozhodnutím postav.

Nádherné ilustrace vás vtáhnou snadněji do příběhu pro představu. Je to takový pomalý začátek vztahu dvou dívek. Škola, přátelství, vztahy, rozvíjející se láska, studentská rada.

Je to moc hezky napsané, plné emocí a i jejich absence, takový lehký začátek zajímavé serie.

manga romantika lesby, lesbismus LGBT, queer, LGBT+

Nio Nakatani