knihveru knihveru komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, nicméně se neřadím mezi její fanoušky. Ano, je to velmi živě vyprávěné, čtivé, ale nějak mě to nedostalo. Ještě tak první dvě třetiny, konec už vůbec. Žádná postava mi nebyla tak sympatická, abych chtěla vědět, jak to s ní bude pokračovat. S žádnou jsem se neztotožnila. Takže já dál nečtu. Shodou okolností se mi v tu samou chvíli dostala do ruky kniha Hornické vdovy a ta byla pro mě zajímavější.

12.11.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Červená knihovna. Ale taková ta milá, psaná lehkým perem. Do Kodaně se někdy chystám a tohle je vydařená pozvánka. Návrat do vlastní vztahové reality však po těchto knihách bývá krušný :)

23.11.2021 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje absolutně nejoblíbenější kniha od Hájíčka. Četla jsem téměř všechny, ale tuto jako první. Překvapivé, čtivé, napínavé. A hlavně to člověka donutí najít si další informace a zase se trochu vzdělat.

02.09.2021 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Viděla jsem napřed seriál, který se mi líbil, proto jsem sáhla i po knize. Ta je rovněž skvělá. Člověk má nakonec pocit, že se musí na nějaký šachový zápas sám podívat! Kniha je stručnější než seriál, ale je tam vše.

28.12.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Princ Ládík nezklamal. S radostí přečteno. Autorovi děkuji.

28.04.2022 5 z 5

Země nomádů Země nomádů Jessica Bruder

Ráda čtu tento druh literatury (odrážející realitu). Tady to bylo smutné čtení. A trochu jako pohled do budoucnosti, opravdu neradostné. Co z toho se jednou může dít u nás? Nedostupnost bydlení už zažívá mnoho lidí dnes a přístup firem k zaměstnancům taky není leckdy vzorový. Ale přesto si ještě říkám - zlatá ČR.

18.03.2022 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Kniha je to nenápadná, ale o to větší potěšení způsobí její přečtení. Příjemná změna.

02.09.2021 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tři hvězdy jenom proto, že je to o PCT. Ale pořád lepší než film.

25.06.2021 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Není to moje první kniha od Zibury, ale díky destinaci mi je nejbližší. A miluji ty ilustrace!

25.06.2021 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Řekla bych, že textu uškodila délka, chtělo by to trochu zkrátit. V poslední třetině už to ani nebylo strašidelné. Lépe by námět vynikl ve filmu.

08.12.2023 3 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Ze začátku jsem byla nadšená, autorku jsem neznala a byla jsem velmi příjemně překvapena. V knize je skládán hold Řecku a jeho obyvatelům. Celou knihou se nese linka laskavosti, ale i smutku a nostalgie. Autorka se bohužel dost věnuje různým náboženským svátkům a tradicím, ocenila bych více běžného života. V některých kapitolách přespříliš vyzdvihuje řeckou hrdinnou bojovnost. Ale celkově pěkné čtení, které mohu doporučit.

25.10.2023 4 z 5

Z korporátu na Pacifickou hřebenovku Z korporátu na Pacifickou hřebenovku Jan Pacina

Mám přečteno už více knih na toto téma, takže mohu srovnávat. Kniha vlastně není špatná, ale k jejímu dočtení jsem se musela nutit. Ani nemůžu říct přesně proč. Možná proto, že mi autor v některých chvílích nesedl. Jinak je to taková klasika o PCT - popis cesty a zamyšlení nad vlastním životem autora.

16.10.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

O dost delší než předchozí díly. Mariin vývoj citů k Markovi a Maxovi nemastný neslaný, ten první konec by tedy textu odpovídal více. Osobně se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nicméně preferuji jiné díly.

02.01.2023 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Autorka nepochybně romantické knihy psát umí. Dobrému dojmu napomáhá i zasazení do atraktivního prostředí. Pro zmiňované destinace to musí být jistým způsobem výhra. Každopádně se mi víc líbila Kavárna v Kodani.

02.03.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Pan Hecl se v poslední době stal mediálně hodně známým a tato kniha je toho zřejmě odrazem. Protože se jedná o knihu udělanou formou rozhovoru, může být fanoušek lehce zklamán, neboť hodně otázek a odpovědí už slyšel v médiích. Nicméně pan Hecl je nepopiratelně znalý problematiky, trochu chodící encyklopedie, dokáže zaujmout a navíc se na něj pěkně kouká, takže knihu přelousknete jedna dvě. A to píšu jako někdo, kdo seděl v letadle jen jako dítě a o letectví se nezajímá :)

17.02.2022 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Na knihu jsem se dlouho chystala, ale nakonec celkem zklamání. Nechytlo mě to. Naštěstí čtení rychle utíká, tak jsem se prokousala až na konec. Postavy nesympatické.

01.02.2022 3 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Po titulu jsem sáhla, protože Jižní Amerika je (co se týká pěšího putování) místo zatím méně známé. Kniha není ani dobrá, ani špatná. Prostě průměrná. Jedná se o obvyklý cestopis, autor u mě moc sympatií nevzbudil. Je třeba říci, že v této knize 10 000 kilometrů rozhodně nepadne.

09.12.2021 3 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Půvabná útlá knížka, která se čte sama. Nelíbil se mi konec. Znalec tehdejších reálií si knihu jistě vychutná více než běžný čtenář.

02.09.2021 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Moje už několikátá kniha o PCT. Trochu jiná, ale autorka má moje sympatie. Je-li někdo schopen vyrazit na dlouhý trail s takovými zdravotními komplikacemi, zaslouží si obdiv.

27.05.2021 4 z 5

Lůca je svá. A podle toho ta kniha vypadá - zábavná, ale nemusí sednout každému. Já jí fandím a bavila jsem se, i když jsem měla pocit, že ke konci kniha ztrácí dech.

27.05.2021 5 z 5