knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Sbírka mě mile překvapila. Napsali ji talentovaní čeští spisovatelé. Nejvíc mě pobavila povídka o návštěvě vyšetření kolonskopie. U ní jsem se fakt mlátila. Doporučuji všem, kdo má zrovna před výkonem nebo se chystá. Jinak pro mě bílý plášť znamená komplikace. A povídky komplikaci vystihly. Povídky se dobře čtou.

18.06.2020 4 z 5

Tak teď jsem si vzpomněla, že jsem tuto knihu četla před 4roky u moře na letní dovče. Kniha byla příjemná, ale tak akorát na tu dovču. Vypadla mi z paměti.

03.06.2020

Možná si porozumíme Možná si porozumíme * antologie

Hezky jsem si početla, útlá knížečka, která se hodí do čekáren i dopravních prostředků. Úspěšní autoři zaručují kvalitní čtení i zážitky.

03.06.2020 4 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

Kniha mě taky moc nevzala. Dočetla jsem ji jen s donucení, abych věděla jak vše dopadne a málokdy nedočítám knihy. Kniha je moc zdlouhává a popisuje zbytečně každý detail. Taky moc postav, některé nedůležité. Hvězdy dávám za atmosféru, která z knihy je cítit (ostrov, dovolená a penzion). Nalákal mě název a nápad koupit tuto knihu pro mou sestru. Proto jsem ji přečetla, abych věděla, co daruji.

01.06.2020 2 z 5

Muž, který chtěl ABCDE Muž, který chtěl ABCDE Benjamin Klička

Tato knížka se mi líbila. Vybrala jsme si ji hlavně pro ilustrace Josefa Čapka, kterého mám moc ráda. Knížka je o mladém lékaři, který chtěl ve svém životě vše, jak má být a ještě páchat dobro, na které sem tam doplácí. Vystuduje školu, ožení se s mladičkou krásnou, nic méně náročnou i nespokojenou ženuškou! Vybuduje si praxi praktického lékaře, které obětuje i osobní život. Nebudu dále prozrazovat ... Knížečka je roztomilá nápadem, námětem i jazykem. No a atmosféra té doby (1. republiky) je taky fain. Ilustrace Josefa Čapka toto dílko jen zhodnocuje!

01.06.2020 4 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Knihu teď držím v ruce a půjčím si ji pro přečtení pro mě přínosné snad akorát kapitolu č. 6:
VZTAHY:když myšlení (ne)potkává lásku a pak samozřejmě ještě kap. č. 8:Změna nastavení mysli.

18.05.2020

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Knížka mě potěšila. Má velký optimistický náboj, atmosféru kraje. Někdy jsem nesouhlasila s politickými názory autorky a její výkony mi přišly někdy za hranou, ale budiž! Přesto toto knížce neublížilo.

18.05.2020 4 z 5

Stín v nás: Podvratná životní síla Stín v nás: Podvratná životní síla Verena Kast

V této knize byly pro mě jako laika přínosné poslední 3 kapitoly. Pokud se nezabýváte psychologií či filozofií, je náčročnější knize porozumět. Přesto jsem ráda, že jsem knihu potkala.

18.05.2020 2 z 5

Na dně Na dně Helle Helle (p)

Z knížky jsem byla nadšená. Atmosféra malého dánského města skvěle vystižena i všední starosti místních lidí. Chystám se číst další knihy této autorky. Bohužel jsou těžko k sehnání.
Autorka mi je velmi sympatická a je nadaná!

07.05.2020 5 z 5

Oběť, kat a zachránce ve vztazích a komunikaci Oběť, kat a zachránce ve vztazích a komunikaci Christel Petitcollin

Kniha je srozumitelná a návodná pro komunikaci v provokativních situacích. Poradí vám, jak reagovat, zachovat si vnitřní klid a nenechat si ubližovat od druhých a i Vy, abyste neubližovali. Kniha mi v nečem pomohla a zas posunula. Doporučuji.

06.05.2020

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

Knížečka se mi líbila a přečetla jsem ji teď v nouzovém Covidovém stavu za 2 dny. Toto období je taky taková čekárna! O statečné vyznamenané autorce, silné a vzdělané ženě Lence Reinerové vím, ale dostala jsem se k ní až teď. Inspirovala mě její dcera - (psychoterapeutka z Londýna, která napsala loni knihu).
Knížečka je psaná s citem a skrývá v sobě úvahy, poznatky z ciziny, zkušenosti životní a filozofii. Určitě si přečtu další její knížky i tu od její dcery.

23.04.2020 4 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Knihu jsem četla kvůli výzvě 2019 a líbila se mi. Je to psaní na úrovni. Autor cenu získal právem. Z knihy jsem cítila atmosféru angloamerické literatury, kterou jsem četla na konci totality (Irving a další). Těším se na jeho poslední knihu :-)

23.04.2020 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha se čte rychle má svižné tempo a je velmi zajímavá pro své odvážné a důležité téma. Otřásla mnou výpověď skautského vedoucího o zneužívání svých svěřenců. A pak výpověď matky jednoho zneužitého hocha jsem už nečetla. Jinak výpovědi dívčích obětí a hereček jsou zajímavé a výpovědi predátorů se opakují, stejné postupy, návody apod. Je to prostě diagnóza pro léčbu! Chtěla jsem tuto knihu přečíst dřív, než uvidím film.

01.04.2020 5 z 5

Paměti přírodního léčitele Paměti přírodního léčitele Jan Mikolášek

Kniha má hezkou obálku a ilustrace. Život pana Mikoláška je bohatý a velmi plodný, ale i dost smutný. Jeho začátky jsou velmi zajímavé a úspěchy i pracovitost, a schopnost obdivuhodné. Takže první půlku knihy jsem četla s potěšením, ale druhá půlka knihy je krušná a smutná. Opakují se zde nářky p. Mikoláška na lidi a utrpení, kterou přinesla doba (fašismus, komunismus) To se mi nečetlo lehko, přeskakovala jsem. Doporučuji nejdřív přečíst doslov, abyste pochopili, proč se Vám něco nezdá pravdivé. Posléze jsem viděla film Šarlatán a ten se mi moc líbil.

01.04.2020 2 z 5

Záchranáři Záchranáři Petr Šámal

Kniha Vás zavede do Krkonoš a přenese na Vás retro atmosféru horských bud a chat a vůbec dobu 80sátek. A dýchne na Vás sníh a chráněná příroda. Ukáží se Vám muži horské služby v plné kráse, síle a odvaze. Kniha vypráví o obsazování podnikových chat provozovateli, obsahuje také životopisy některých členů horské služby a taky většinou tragické případy nejen návštěvníků Krkonoš. Popisy těchto příhod jsou jak autentické v přímém přenosu , tak i po odborné stánce obsahují služební zápisy, vzpomínky apod. Knihu doporučuji lékařům, záchranářům, sportovcům a milovníkům hor.

18.03.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Je to prvotina P.Hartla (je to znát). Četla jsem všechny jeho knihy a tato se mi líbila nejméně. Některé scény mi přišly vykradené. Viz. návštěva Tečky v bordelu. Je to podobné jak ve filmu Nestyda. Pak sraz třídy - něco, jak z Vybíjené. Přesto jsem se bavila i dojala. Fanoušky pana Hartla neodrazuji a těším se na další jeho knížku.

08.03.2020 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Kniha se skládá ze dvou povídek. Ta druhá je lepší, má více napětí. Obě povídky jsou svým způsobem kruté cynismem pachatelů, přesto mě kniha pobavila, protože má nápad! Je velmi čtivá a má atmosféru! Samozřejmě napsal ji pan spisovatel, mistr severských detektivek. Kniha má spád a vyhovující rytmus.

22.02.2020 5 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Tak mně se kniha líbila a splnila má očekávání. Rozhovory s dr. Honzákem byly určitě dva. Na začátku i konci a byly přínosné. V úvodním rozhovoru mě dokonce pan prof. přivodil dva záchvaty smíchu: zn. "Pajdoslav Honzák" :-)) a další, jak mohli rodiče pojmenovat princeznu Ladu po malíři J. Ladovi :-))
Je pravda, že příběhy žen nebyly radostné, ale to můžete z názvu a anotace knihy čekat.
Takže negativní komentáře níže mě překvapily i docela mrzí.

17.02.2020 4 z 5

Bylinky pro děti a maminky 2 Bylinky pro děti a maminky 2 Magdaléna Staňková-Kröhnová

Ano, opravdu krásná a užitečná kniha, rozdělena dle ročních období, dle bylin i chorob a potíží. Srozumitelně popisuje byliny, jejich výskyt, růst a použití i s recepty. Tato kniha je balzám pro tělo i duši. A člověk se neustále něco dozvídá ... Je taky krásně zpracována graficky!

06.01.2020 5 z 5

Zápisník milovníka vína Zápisník milovníka vína Patricia Janečková

Tento zápisník je spíš příručkou! a encyklopedií pro začátečníky i zkušenější milce vína. Moc se mi líbí akvarely Evy Petráčkové. Jsou jemné, letní navozující atmosféru filmů Bobule či Dobrý ročník. Zápisníkem je nazván, protože v závěru je pár volných listů na vaše poznámky, zkušenosti z ochutnávání vína.

20.12.2019 4 z 5