Holky to někdy nemaj lehký

Říká se, že žena vydrží víc než kůň. A kolik toho vlastně vydrží kůň? Hodně, i když se někdy splaší, začne vyvádět a občas jde dokonce hlavou proti zdi. Ať to stojí, co to stojí. Jak říká v knize Holky to někdy nemaj lehký psychiatr Radkin Honzák, je bláhové si myslet, že náš život řídí rozum. Jsou to emoce, co vedou naše kroky a občas s námi i pořádně lomcují! V rozhovoru s novinářkou Klárou Mandausovou prozrazuje mnoho dalších věcí o lásce, zdraví, vztazích, rodinných vzorcích, výchově, morálce, zkrátka o všem, čím každý den žijeme, z čeho se radujeme nebo s čím zápolíme. Jeho vyprávění je proložené příběhy deseti žen, se kterými život pořádně zacloumal. Měly namířeno k samému dnu, ale když už bylo na dosah, dokázaly sebrat síly, nadechly se a vydaly zpátky. Jejich životní osudy komentuje s laskavým nadhledem psychiatrička Alena Večeřová Procházková: Jak je ovlivnila rodina, co udělaly špatně, co naopak dobře a v čem můžou být příkladem pro ostatní? To všechno se dozvíte. A pozor, i když jsou v názvu holky, není to zdaleka čtení pouze pro ženy. Mužům vstup na stránky téhle knihy nejenže není zakázán, je dokonce velmi žádoucí! Je vám, pánové, přece jasné, že rčení o koni a výdrži, platí i pro vás?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418743/big_holky-to-nekdy-nemaj-lehky-0zN-418743.jpg 3.5105

Kniha Holky to někdy nemaj lehký

seethelight
27.12.2022

Citace z knihy: "Smích je stejně univerzální jako slzy. Úsměv dělá po celém světě holku hezčí! Říkám svým sestřičkám: Holky, usmívejte se, protože jste krásný, a když jste navíc v ovulaci, nemusíte dát ani halíř za kosmetiku. Příroda si přeje, aby život pokračoval dál." - Radkin Honzák

Musím uznat, že hrot toho, že to holky někdy v života nemaj lehký, se skutečně nakousl. Bodrý, žoviální sexismus.
Knihu jsem nečetla, jen dostala a prolistovala. DÍlko hodnotit proto nebudu, jen chci dát ostatním též prostor se nechat odrazit.

girdi
14.03.2022

Asi nejsem ta, která by tento typ příběhů a poučení potřebovala ke spokojenému životu. I tak jsem si knihu se zájmem přečetla a něco si z ní odnesla. Koncept knihy byl takový slepenec. Přijde mi jako promarněná šance, že rozhovory novinářky s Honzákem nenavazovaly na příběhy žen a komentář psychiatričky.
Na to, jak těžké osudy některé ženy měly, se kniha čte velmi lehce.

madem
23.11.2021

Některé příběhy jsou hodně poučné, z některých mi naskakovala husina. U příběhu Terky Laubeové jsem nepochopila, co dělá v této knížce. Rozhovor mezi příběhy ujde. Přijde mi však, že oba aktéři umí více.

Standa24
31.10.2021

Nejvíce se mi líbil poslední příběh. Myslím, že kniha by se obešla i bez rozhovorů s panem doktorem Honzákem, které mi tam přišly tak trochu navíc. Naopak podle obalu knihy se může zdát, že hlavním autorem je on ...

DreamerX9
18.10.2021

Raději bych to slyšela jako živé rozhovory ale i tak byla kniha přínosnou. Silné ženské příběhy několik výletů do ženského světa a vtipné hlášky pana doktora Honzaka, který ma vždy skvělý nadhled. Jsem ráda že kniha je tak otevřeně a upřímně napsaná

jadunka
30.01.2021

Knížka to je svým způsobem zajímavá, to jo. Ale čekala jsem od toho něco jako "Všichni žijeme v blázinci", jenže prostoru pro pana Honzáka tady mnoho nebylo. Vlastně mi ty tři části - rozhovor s panem Honzákem, reálné příběhy žen, a hodnocení psychiatričky, která tyto ženy nikdy neviděla, vůbec nejsou k sobě. Škoda.

Liduka
22.01.2021

Příběhy jednotlivých žen byly zajímavé, ale nebavil mě moc rozhovor s Radkinem Honzákem, přišel mi takový vlastně o ničem. Celkově si ale myslím, že kniha rozhodně stojí za přečtení.

Hancza
01.01.2021

Není mi úplně jasné, proč je kniha zpracovaná zrovna takto - příběhy žen okomentované psychiatričkou, proložené rozhovorem novinářky s Radkinem Honzákem. Něj nevidím tu souvislost a proč je to v jedné knize.
Každopádně oboje je poučné a k zamyšlení...