Bylinky pro děti a maminky 2

Bylinky pro děti a maminky 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411638/bmid_bylinky-pro-deti-a-maminky-2-HCq-411638.jpg 5 3 3

V herbáři druhé knihy úspěšné autorky najdou čtenáři "nejobyčejnější" léčivé plevely, ale i méně známé bylinky, obiloviny, zeleninu a ovoce, které lze u nás sbírat a pěstovat. Publikace se zaměřuje na využití rostlin v domácím jídelníčku a při léčení nemocí v těhotenství, v době kojení a pro děti. Kapitoly o léčení těla i duše pomocí bylin a aromaterapie vyplynuly z osobních autorčiných zkušeností, důležité jsou rovněž i texty o ženských tématech. Na své si přijdou i tátové, kteří nechtějí být odstrčeni, neboť také rádi vaří a plnohodnotně se starají o své děti. Kniha je výjimečná svým čistě autorským zpracováním - autorka všechny rostliny sama pěstuje, sbírá, kreslí, fotografuje a připravuje z nich léčivé přípravky, které zkouší na sobě a svých třech dětech. Inspirací jsou jí lidové tradice - odjakživa znaly babky kořenářky bylinu na každou nemoc, pomáhaly a radily ženám, jak s pomocí bylinek zvládat neduhy své i svých blízkých. Dnešní maminky a tatínkové v knize objeví pozapomenuté, ale po generace předávané moudré rady našich předků, zdravé recepty a nápady na využití rostlin při tvoření s dětmi.... celý text

J.books
25.08.2020 5 z 5

Skvělá stejně jako první díl, ideální pro milovníky bylinek, kteří mají děti.

knihovna1
06.01.2020 5 z 5

Ano, opravdu krásná a užitečná kniha, rozdělena dle ročních období, dle bylin i chorob a potíží. Srozumitelně popisuje byliny, jejich výskyt, růst a použití i s recepty. Tato kniha je balzám pro tělo i duši. A člověk se neustále něco dozvídá ... Je taky krásně zpracována graficky!

Atevi147
20.11.2019

Krásná a inspirativní kniha, přehledně uspořádaná podle jednotlivých období roku. Autorka má můj velký obdiv - text, kresby i krásné fotografie - vše vytvořila sama vlastní rukou, okem a citem. Návod na přírodní léčbu různých zdravotních problémů, spousta lákavých a jednoduchých receptů - včetně receptu na dlouhověkost, se kterým zcela souzním:) - meruňky a jóga.

2009  99%Bylinky pro děti a maminky
2019  100%Bylinky pro děti a maminky 2