knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Hodnotila bych stejně jako níže Šebestová3. Pro mě ještě depresivní, ale moc hezké ilustrace a napsané taky dobře.

12.05.2021 2 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Poslouchala jsem na ČRO na pokračování. Kniha je plná událostí a fakt. Musíte být na ni plně soustředěni. Dozvíte se hodně skutečností o královně, jejich příbuzných i premiérovi Churchillovi. Kdo má rád Anglii a tradici bude potěšen.

01.05.2021 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Knihu jsem poslouchala v rozhlase na pokračování. Námět úžasný a možná i četba bude lepší, nevím ... Přednes knihy byl spíš smutný a doprovázen klavírem ala Mozart :(
Tempo knihy i jazyk mi připomínal F.L. Věka. Jinak osudy vlastníků továren v Brně a po stránce historické velmi zajímavé. Výstava ke které vyšla tato kniha musela být velkolepá a zajímavá. Tato kniha asi chytne za srdce spíš obyvatelé okolí bývalých továren.

01.05.2021 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Camilla Grebe

Kniha se mi líbila, dobře se četla a měla akorát své tempo a hezkou atmosféru. Byla napínavá. Doporučuji.

01.05.2021 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Poslouchala jsem audioknihu v úžasné interpretaci Zuzany Stivínové. Její hlas je takový blues-swingový přesně k paní Obamové. V komentářích vše již vystihla agatha2. Naprosto ve všem s ní souhlasím. V tomto příběhu se dostanete z obyčejné rodiny do Bílého domu. M. Obamová je velmi schopná a zdravě sebevědomá žena, která neztratila úctu a pokoru.
Je to bravurně napsaný životopis s bezprostředními pocity a touhami.
Doporučuji spíš ženám.

19.04.2021 5 z 5

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Jan Hnízdil

Kniha bravurně popisuje, jak dětství a rodiče z vás mohou udělat psychopata. Nám bohužel nyní psychopati vládnou a o nich to je. Dost se dozvíte ze soukromí 3 kousků na obálce a jak se na nich podepsali rodiče a škola. Navíc dr. Hnízdil vysvětluje psychopatství a radí, jak se mu bránit. Kniha obsahuje také Hnízdilovy blogy.

08.04.2021 4 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Kniha se mi líbila. Druhá polovina víc. Někdo se tu ptal, zda jsou to zážitky p. Svěráka. Myslím, že né. Hezky vystihuje v závěru knihy, proč jsou si lidi nevěrní. Někteří se musí honit za novým obdivem a uznáním a chtějí být osvětleni či nasvíceni z venku. Přitom stačí umět na sebe svítit zevnitř. Nádherné. Mám pro pana J. Svěráka slabost (chodil o třídu výš se mnou na ZDŠ a už se mi tenkrát moc líbil) :-) Je to jeho prvotina a myslím, že by mohla být kniha zfilmována jako knihy jiných českých autorů. Knihu doporučuji, kdo má rád film, Skotsko a rodinný život.

30.03.2021 4 z 5

Žena v barvě vlčího máku Žena v barvě vlčího máku Noëlle Châtelet

Dnes jsem vyposlechla v hodinové rozhlasové inscenaci v podání brilantní Blanky Bohdanové. Text se mi líbil i příběh, který je optimistický i malinko napínavý, jak to bude celé pokračovat. Vše jsem viděla francouzsky vybarvené. Taková útěcha a naděje před obavou blížícího se stáří :-)

18.03.2021 5 z 5

Ďábel v těle Ďábel v těle Raymond Radiguet

Příběh jsem nečetla, ale odposlouchala v rádiu na pokračování (6 dílů po cca 30min.) v podání Davida Novotného. Líbilo se mi. Povahy lidí a jejich psychika je stále stejná nezávisle na době. Odehrává se ve Francii a z knihy je fakt cítit. Příběh má takové až neurotické tempo vyvolané vášní, touhou, svědomím a až nebezpečnou posedlostí a žárlivostí. Hezky napsáno i přeloženo.

16.03.2021 4 z 5

Jak si lidé hrají Jak si lidé hrají Eric Berne

Kniha je více pro odborníky, takže jsem dost přeskakovala.

16.03.2021 3 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha se mi líbila. Překvapil mě konec. Krátké kapitoly, které vás nutí číst dál dál. Příběh je vyprávěn několika postavami ve dvou časových rovinách. Lépe knihu neodkládat a číst jen co můžete :-). Thriller to rozhodně není, je to příběh, který se může v životě semlít a díky špatné komunikaci i zkomplikovat.

14.03.2021 4 z 5

Krmíme ptáky v zahradě po celý rok a přírodně Krmíme ptáky v zahradě po celý rok a přírodně Anita Schäffer

Knížka se mi moc líbila. Přehledná, výpravná, dobře uspořádaná. Byla mi inspirací a motivuje zabývat se ptáčky - krmit je a pozorovat.

09.03.2021 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Kniha má krásnou a lákavou obálku i anotaci. Myslela jsem , že bude kniha více o čoko alchymii a procházkách Paříží. Nicméně na pařížské atmosféře kniha neubrala a byla jí cítit. Taky tu dobře vyzněl rozdíl mezi Velkou Británií a Francií :-) Bonus na závěr=čoko recepty autorky mě spíš zklamal. A 2. polovina knihy byla spíš skličující osud Clair, pro někoho by ale mohla být motivující. Její vzpomínky byly hezké a romantické a nostalgické.

27.02.2021 2 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Kniha se mi moc líbila. Zvolila jsem ji kvůli Giverny, které jsem navštívila před 13 lety. Kniha mě vrátila zpět a cítila jsem opět tu atmosféru. Navíc jsem si užila pěknou, vkusnou a citlivou detektivku, která měla navíc francouzský šarm.

07.02.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Kniha se mi líbila, přála jsem si ji k Ježíšku a dobře jsem udělala. Kniha mě bavila do její 3/4, v které autorka vystihla klasické chování mužů-záletníků. Smála jsem se, jak jsou průhlední. Zbytek knihy se už odvíjel, jak jsem předpokládala, takže pro mě žádné překvapení. Paní autorka mě překvapila erotikou jejím někdy i podrobným popisem. Čtenářky s podobným osudem se tu najdou a mladé rozvedené dostanou naději k happyendu. Doporučuji spíš mladším ročníkům.

12.01.2021 4 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Kniha se mi líbila. Byla opravdu zajímavá, jak tři ženy intimně odhalily svá různá nitra. Tři komenty pode mnou vše už popsaly. Jen souložit ve třech nebyla libost Sloane, ale jejího muže. A ona mu ráda vyhověla, protože ho milovala a nejvíc milování, jen s ním.

31.12.2020 4 z 5

Praha mosty spojená Praha mosty spojená Vladislav Dudák

Kniha je plna fakt, dat, fotografií a je obohacující. Kamkoli se do ní podíváte, tak Vás zaujme a rádi se k ní vracíte. Dostali jsme ji pod stromeček od Ježíška. Kdo má rád Prahu a architekturu, tak ji ocení. Musela dát hodně práce.

29.12.2020 5 z 5

Tokijské květy Tokijské květy Aleš Palán

Tato kniha je krásná tím, kdo je tázán a kdo se ptá. Je spíš pro lidi, kteří se zajímají o teologii, filozofii. Kniha je zajímavá historickými událostmi i zážitky. Dozvíte se zde i něco o Japonsku a hlavně o obdivuhodném, vzdělaném, pracovitém, trpělivém a citlivém člověku. Knihu jsem četla vždy před spaním. Vždy mě sklidnila a vtáhla do takové "sakrální" nálady.

04.12.2020 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Kniha mě zlákala obálkou a zemí Island. Dobře se četla, ale čekala jsem více akčnosti i napětí. Ale atmosféru Islandské vesnice, zimy a tamního žití jsem cítila.

27.11.2020 2 z 5

Jak jsme zaplatili za dvě nohy Jak jsme zaplatili za dvě nohy Zuzana Pechová

Knížka se mi líbila. Dobře se četla. Objasnila mi další příčiny bolesti zad. Taky jsem se v ní dozvěděla, že Mg uvolňuje spasmy a tudíž může ulevit od bolestí. Zajímavé, krátké, svižné rozhovory s obětavými odborníky. Doporučuji všem, kdo trpí bolestmi v oblasti zad, břicha i ženám, které nemohou otěhotnět.

18.11.2020 5 z 5