knihovna1

Nepříliš šťastná rodinaNepříliš šťastná rodinaShari Lapena

Už jsem chtěla knihu dočíst. Byla pro mě zbytečně dlouhá. Opakovaly se scény. Námět dobrý, ale trochu odflaknute. Škoda. Čtivé to ano. Znám lepší královny kriminálek. Vždyť už jsem to napsala.
Paní Lapena nafouknutá bublina a marketingový tah.

Francouzské hedvábíFrancouzské hedvábíSandra Brown

Už jsem kdysi četla a kniha se mi do paměti nevryla.

Můj vysvlečenej deníkMůj vysvlečenej deníkJohana Rubínová

Mně se kniha líbila jako rodiči a dokázala jsem se vžít do mladých a zavzpomínat na své mládí. Při čtení se mládne. Kniha je svižná a čtivá. Líbil se mi i film natočený dle knihy. Měl brilantní obsazení, scénář a režii.

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

Ano kniha je depresivní v tom, že hrdinka je nešťastná. Ale kraviny nedělá. Udělala to nejlepší co mohla, popadla auto a vyjela se osvobodit od všech nánosů a traumat. R. Třeštíková umí psát. Dobře napsáno. Těším se na její Tajemství.

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Přečetla jsem za týden na dovolené. Od půlky napínavé, čtivé. Kniha mě bavila. Má 3. přečtená Lapena. Po Někdo cizí v domě a Manželé od vedle. Pro mě tato kniha zatím nejlepší. Chystám se na na její nejnovější.

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Shari Lapena je velká bublina. Nepřijde mi královnou psychothrilerů. Podobné B. A. Paris. Asi se už nic moc nového nevymyslí. Ale čtivé to je. jdu na její další knihu. Na dovču čtení dobré. :-)

Pes Jejího Veličenstva a jeho misePes Jejího Veličenstva a jeho miseDavid Michie

Knížka mě potěšila a četla jsem ji v době 70. výročí panování Alžběty. Takže moc hezké, milé pro fanoušky Alžběty a celé její rodiny a samozřejmě pejskaře. Myšlenkou knihy je také příchod na svět, výsluní, pohasínání a odcházení.

OchechuleOchechuleDavid Drábek

Kniha dobře čtivě napsána. Scifi ani fantasy vůbec nemám ráda, ale toto bylo takové pohádkové, jako kdyby jste se vrátili do dětství. Kdyby takový byl onen svět, nevím, nevím, zda bych se měla těšit či děsit. Četla jsem pořád, protože jsem byla zvědavá.

Co chvilku křičí na jevišti světa. SarabandaCo chvilku křičí na jevišti světa. SarabandaIngmar Bergman

Poslechla jsem si Sarabandu na ČRo. Citlivé, smutné. O vztazích v rodině o závislosti na lásce i člověku, strach ze smrti. Je tam láska i nenávist mezi rodičem dítětem. Krásný přednes našich špičkových herců i vkusný hudební doprovod.

Láska a krev - skandál kolem MayerlinguLáska a krev - skandál kolem MayerlinguMarie Louise Von Larisch-Wallersee

Zajímavý příběh z císařské rodiny. Dozvíte se hodně o Sissi díky vypravěčce její neteři. Kdo má rád Víděň a dobu Franze Josefa, doporučuji! Dobře se čte - velká písmena :-)

Kameny bolestiKameny bolestiMilena Agus

Poslechnuto v rámci četby na ČRo. Krásně namluvené M. Borovou. Líbila se mi atmosféra slunné horké Itálie. Hlavní hrdinka je jiná, něž ostatní ženy. Žije si ve svých představách a snech. Má ale taky touhu po lásce, je vášnivá a krásná. Píše si deník, v kterém nepoznáte, co se událo a co je jen sen nebo představivost. Deník najde její vnučka a ta Vám ho čte a přidává své vzpomínky, či co zná z vyprávění. Je to ženské čtení. Doporučuji všem, kdo má rád Itálii, ženy v černém a slunce.

TerapieTerapieB. A. Paris (pseudonym)

Má první kniha od autorky byla v Pasti lží, z které jsem byla taky tak trochu rozpačitá. Každá kniha je něčím jiná, ale podobné pocity a podezření hl. postav tu jsou. Knížka je pro mě tak na 50% dobrá. Čekala jsem víc a napsala bych to na míň stránek. Začátek a ke konci dobré. Zbytečně se opakují scény s kamarádkami a představy hlavní postavy Alice. Námět nebyl špatný a atmosféra knížky se mi líbila. Ale přišlo mi to nějak zbytečně ukecané a někde až stupidní. Pardon. Přesto jsem na další knížky zvědavá. B. A. Paris mi připomíná stylem a náměty autorku Lapenu :-) Nejde tyto knihy číst hned po sobě, ale prokládat to dalšími spíš oduševnělými či náročnějšími knihami.

Muž, který už nikdy nebude spát vedle měMuž, který už nikdy nebude spát vedle měSilvia Arazi

Knížka se mi moc líbila. Má moc hezkou atmosféru. Krátké, čtivé kapitolky, myšlenky ženy. Kniha je optimistická a mile jižansky jiskří.

Představa o nekomplikovaném životě s mužemPředstava o nekomplikovaném životě s mužemH. Helle (pseudonym)

Opět mě autorka nezklamala. Knížka se mi líbila. Vše už vystihly komentáře dole.

Podvodemie COVID-19 AgendaPodvodemie COVID-19 AgendaJohn Iovine

Knihu jsem nečetla jen jsem měla možnost ji prolistovat. Působí na mě přesně tak, jak je uvedeno v popisu knížky. Sice obálka knihy by Vás mohla strhnout, ovlivnit, ale taky i odradit. Ale autor uvádí skutečnosti, které se staly, uvádí grafy, zdroje. Vše je objektivní a neovlivňuje. Je na Vás, jaký názor si uděláte. Je pravda, že autor má rád fikce a má i taková díla.

BiomanželBiomanželMichal Viewegh

Po Biomanželce jsem hned přečetla Biomanžela. Nebylo to špatné. Víc se mi líbila Biomanželka. Biomanžel byl víc ufňukaný, ale taky jsem se bavila. Další díl Dulu si určitě také přečtu. Souhlasím s komentářem od Aleh pode mnou.

BiomanželkaBiomanželkaMichal Viewegh

Mně se knizka líbila. Čtivě napsáno. Mám pro pana Viewegha slabost.

Moje frndaMoje frndaVěra Dumková

Mně to pobavilo, je to srozumitelné, lehké čtení. Ještě do toho zamontovat Pivrnce a šup do Dikobrazu. Můj pinďour mě pobavil víc.

TerapeutkaTerapeutkaHelene Flood

Knížku jsem také poslouchala. A někdo tady trochu opisoval z už vydané knihy stejného názvu od autorek Camily Grebe a Åsy Träff. Ale budiž. Knížka se mi přesto líbila. Tato šla víc do nitra hlavní postavy. V románu byla perfektně popsána manželská krize a tip muže narcise, jak z učebnice. Ta psychologie mě taky zajímala a bavila.

Hoď se do kliduHoď se do kliduTim Collins

Knížka je hezká, vkusná s hezkými obrázky a trefnými radami. Četla jsem ji na dobrou noc. Je i vtipná, uklidňující.

Důchodkyně nestřílejteDůchodkyně nestřílejteMarcela Mlynářová

Knížka se mi líbila. Měla šmrnc. Libily se mi výlety, které autorka podnikala. Z knihy čiší ženskost. Chtěla bych se tak mít v důchodu.

PetrklíčePetrklíčeSvatopluk Čech

Našli jsme knížku s krásnou vazbou vyřazenou v jednom antíku. Je tam všechno - myšlenky i romantika pana S. Čecha. Darujte tuto knížku dívce s kytičkou Petrklíčů nebo Primulkou .

Žárlivost a jiné povídkyŽárlivost a jiné povídkyJo Nesbø

První kniha od J. Nesbo, co jsem přečetla. Knížka se mi líbila. Povídky trefné na nepříjemné téma žárlivost.

DobrodruhůmDobrodruhůmTereza Ramba

I já jsem minulý týden doposlechla cd této laskavé knížky od Terezky, načtené jejím sexy hlasem. Nádherně napsané i načtené. Ocitla jsem se v džungli, na horách i rušném Vietnamu. A voněly mi všechny dobroty i jsem cítila vlhkost i tu špínu a smrad, když zmokli nebo se nemohli umýt. CD má výhodu, že můžete poslouchat kdykoli a kdekoli a slyšíte Terezu, kniha je objemnější, ale zas má spoustu obrázků a fotek, o které jsem se ošidila :-) Doporučuji všem Dobro Druhům.

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Tak jsem se na knihu moc těšila. V první třetině mě chytla, pak mé nadšení klesalo, ale nakonec zas stouplo. Jako kdyby autor při tvoření ztrácel a nabíral dech. Knize bych dala o 100 stránek méně. Schopping, vaření večeří apod. bych seškrtala. Ale jinak dobrý nápad námětu. Při čtení mě provázel hlas a fyziognomie autora. Někdy plus a někdy minus.

Na cestě domů… vždyckyNa cestě domů… vždyckyRudy Linka

Jsem velmi potěšena. Koupila jsem knihu manželovi a hned mu ji sebrala a vrátila až po přečtení. Ležela na mém nočním stolku a přes měsíc mě doprovázela před usnutím. Dokonce se mi jednou zdál o Rudym sen - erotickej :-). Zajímavé vyprávění a čtivě napsané. Krásná láska s Aničkou a otcovský vztah s jejich dcerou. Vše už vystihl níže Tatrman a Jarek82. Něčím mi pan Rudy připomíná Jana Svěráka. Jsou to šikovní, pracovití a nadaní sympaťáci.

Přípravy na všechnoPřípravy na všechnoElsa Aids

Poslouchala jsem audio na ČRo. Je to dobře napsané a trefně namluvené panem Isteníkem. Celkem se mi líbilo. Má to svou náladu a né každému sedne. Cítím z knihy též nihilismus i pesimismus. Jediný motiv pro hrdinu žít jsou zřejmě jeho nezletilé děti a jeho zatím funkční nádobíčko. Připomíná mi tento styl stručného psaní autorku Helle Helle. Ta má zas svérázný ženský pohled na svět. Tuto autorku baštím velmi ráda :-)

Cesta k jednoduchostiCesta k jednoduchostiMilena Jesenská

Poslechnuto na ČRo a moc se mi líbila nadčasová moudra. Někdo může mít výhrady, ale já jsem si z poslechu odnesla hodně. Děkuji Vám paní Jesenská.

Pokušení být šťastníPokušení být šťastníLorenzo Marone

Taky jsem využila poslech ČRo. Kniha se mi moc líbila. Samozřejmě také díky panu herci J. Dvořákovi. Ten knihu přednesl opravdu bravurně. Vše napsali čtenáři přede mnou. Souhlasím jen s pozitivními ohlasy. Jsem ráda, že jsem poslech objevila a rozšířila jsem si opět obzory a užila jsem si to.