Jak si lidé hrají

Když kniha Jak si lidé hrají vyšla poprvé před bezmála padesáti lety, stala se revolučním textem umožňujícím porozumět, co se skutečně děje mezi lidmi během základních sociálních interakcí. Publikace se stala na dlouhou dobu populárně psychologickým bestsellerem, který autorovi přinesl slávu a uznání, a jednou ze základních knih transakční analýzy. My všichni bez přestání hrajeme hry – sexuální hry se zástupci druhého pohlaví, manželské hry s našimi partnery, mocenské hry s našimi šéfy, soutěživé hry s našimi přáteli... Berne nás nechává porozumět tajným trikům a nevědomým manévrům, které jsou součástí našich důvěrných vztahů. Po přečtení knihy se všichni v nějaké hře poznáme a poznáme i naše partnery, rodiče, kolegy. Některé věci se změnily, tak jako doba, ale některé se nemění. Proto zůstává tato kniha i po letech stále aktuální a přínosná pro pochopení vztahů mezi lidmi a chování vlastní i ostatních....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96238/big_jak-si-lide-hraji-kfz-96238.jpg 3.7144
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

Games People Play, 2010

Kniha Jak si lidé hrají

pablito
09.09.2022

Klasika, kterou jsem četl několikrát a jistě se k ní budu ještě vracet. Přes nejrůznější nové proudy psychoterapie bude mít Berneho transkační analýza a teorie her vždy svoje místo.

Han-nah
28.07.2022

I jako laika mě toto téma zajímá. Celý náš život je vlastně nějaká hra. Základní pravidla určují rodiče při výchově. V tom dalším záleží, jak si pravidla upravujeme a sdílíme s někým jiným, který má zase ta svá. A jsme zase u podstaty a to je komunikace.

misickabl
18.07.2022

Me to teda moc srozumitelné nepřišlo a knihou jsem se prokousala na silu a v podstate jen proto, ze byla relativne kratka. Byt to delsi, odložím ji nedoctenou.

Chesterton
03.07.2021

[audiokniha]
Velké zklamání. Stručné, zjednodušené a povrchní je stejně výstižný popis jako vědecko populární kočkopes.

Z druhé strany je pravda, že jde o snahu přiblížit sociální psychiatrii a s trochou trpělivosti lze pochopit mnohé. Jen už snad existují i kvalitnější publikace . . .

Ivaksa
02.05.2021

Tak mě to tedy nebavilo. Nazvala bych to spíš Vzorce lidského chování, protože o hry jde podle mě v případě že jsme si jich plně vědomy a také od nich očekáváme nějaký cíl. Kniha mi nepřipadala dobrá ani pro laika ani pro odborníky. Taková nepodařená snaha o vědecko populárního kočkopsa.

knihovna1
16.03.2021

Kniha je více pro odborníky, takže jsem dost přeskakovala.

DefaultAutistic
26.02.2021

Nevím, jestli je to chyba překladu nebo originálu, ale část popisovaných her nedává vůbec smysl.

Kutcho
03.01.2021

Prekvapivo veľmi zrozumiteľná a zaujímavo napísaná kniha. Prišlo mi, že to bolo napísané až moc štýlom pre laikov. Jedinú malú výtku mám k jednotlivým hrám, kde mi prišlo, že nie sú vždy opísané do detailov a že ich je málo a mnohé prípady zo života som tam nevidel. Ale inak ide o zaujímavé a poučné čítanie.