knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

(H)různé básně (H)různé básně Radkin Honzák

Opět moc milá sbírka básniček, která mě velmi pobavila a potěšila v této Covidové době. Mimo jiné ve sbírce už jsou zařazeny básničky o Covidu a velmi vtipné. Pan doktor má zdravý nadhled a humor. Moc mě baví a pana dr. obdivuji, co vše stihne.

04.11.2020 5 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Kniha mě zaujala sbírkou povídek švédských oceněných autorů, od kterých jsem nic nečetla. Opravdu všichni jsou mistři pera a povídky se mi všechny líbily. Všechny byly něčím zvláštní. Sbírka byla pestrá a dobře se četla. Před a za každou povídkou byl životopis a profil autora. Moc zajímavé. Škoda, že většina uvedených děl v profilech nebyla v češtině vydána. Knihu doporučuji všem, kdo má rád Švédsko a hlavně krimi nebo tajemno.

03.11.2020 4 z 5

Sekundární zisky - Neutíkejte před rakovinou Sekundární zisky - Neutíkejte před rakovinou Olga Walló

Kniha se čte rychle, dobře. Má krátké kapitolky, větší písmenka na bílém papíře. Autorka popisuje autenticky svou léčbu. Kniha je doplněna odborným vysvětlením jednotlivých terapeutických postupů, metod i lékařských termínů. Působí na mě optimisticky a dává naději a motivaci poprat se s nemocí a hlavně řešit včas a nebrat, prosím, substituční léčbu v menopauze, která je velmi riziková, když se bere dlouhodobě. Přeji vše, kdo je takto nemocen, ať zvítězí jako pí. režizérka.

25.10.2020

Český a moravský poštovský kalendář pro rok 1994 Český a moravský poštovský kalendář pro rok 1994 Vladimír Bystrov

Tato knížka je dobová brožura pro fandy pošt. Obsahuje kalendář na daný rok, rady a informace z prostředí pošty. Dílka na téma pošta od světových autorů knížku obohatila. Doporučuji sběratelům všeho poštovního.

23.10.2020 4 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

Kniha se mi líbila a dobře četla. Byla dlouhá akorát. Jsem milovnice divadla a práci pana Macháčka znám. Líbily se mi jeho zápisky, postřehy i komenty k pořadům tehdejší čsl. televize. Kniha pro mě byla i takové normalizační retro a obrázek doby plné komunistických praktik (odsun nepohodlných osob). Měla svou atmosféru a odhalila citlivou, ale i sobeckou povahu pana režizéra. Zajímavá byla i sonda do Bohnické léčebny, její skupinové terapie i jednotlivé postavy pacientů.

12.10.2020 4 z 5

O tom se nemluví O tom se nemluví Yael Adler

V této knížce si vyberete zdravotní potíž či problém, který vás trápí a paní doktorka vám vše hezky vysvětlí a navede, jak řešit. To vše je doplněno vtipnými ilustracemi. Tato kniha Vám dá odvahu problém řešit či se s ním vyrovnat. Párkrát mě i rozesmála.

08.10.2020 5 z 5

Čaje z léčivých rostlin: Znalosti expertů ve více než 90 receptech Čaje z léčivých rostlin: Znalosti expertů ve více než 90 receptech Michaela Girsch

Kniha má pěknou obálku a fotografie. Je akorát obsáhlá a lehká do ruky. Najdete tu recepty na čaje z obvyklých českých bylin a jejich účinky. Jsou tu i rady, jak nakládat s bylinami a jejich výskyt. Potěšil mě na doplňkovém titulním listě návod na "směsi na slabé bylinkové čajíčky". Určitě vyzkouším. Kniha je nápaditá, přehledná a srozumitelná, vhodná pro milce bylinných čajů a domácí léčitele.

08.10.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku byla mnohem lepší, tato kniha mě spíš zklamala. Četla se lépe až od 2. půlky. Co chválím na knize, je její atmosféra.

22.09.2020 2 z 5

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Ano kniha Na dně mě velmi namlsala a zatoužila jsem si přečíst od autorky další knihy. Na tuto jsem se těšila a trošku mě zklamala. Čekala jsem něco jiného, ale nevadí. Kniha se čte dobře, svižně a nechává vás v trochu i v napětí či záhadě, jak to dopadne. Četla jsem ještě od autorky Tohle jsem měla napsat v přítomném čase. To je zas úplně něco jiného, spíš pro mladé.

18.09.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, ale už jsem ji chtěla dočíst, je taková loudavá. Připomíná mi prózy pana spisovatele Hájíčka. Osudy lidí naší vlasti. Bolševický režim se podepisoval na lidech opravdu bravurně!

18.09.2020 5 z 5

Proč to bolí, doktore Proč to bolí, doktore Zdeněk Šos

Kniha je pro laickou veřejnost. Odborně a srozumitelně vysvětluje příčiny určitých bolestí a potíže s nimi vázanými. Je doplněna rtg. snímky a odbornými obrázky. Na závěr problému je v rámečcích nachystán návod ke zlepšení či řešení problému. Pro odlehčení zde najdete citáty i vtipné ilutrace. Kniha je optimistická, motivační a dokonce napsána na bílém papíře většími písmeny. Dozvíte se užitečné věci, pobavíte se a neklesnete na mysli.

04.09.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Mně se kniha líbila, i když surovost mi nesedí. První od této autorky, ale už po další nesáhnu, jak jsem četla o čem jsou. Tato knížka se rychle četla a byla i napínavá. Kvitovala jsem zmínku o hnutí MeToo. Je to opravdu celosvětový problém i domácí násilí. Nápad na odstranění protějšků se mi líbil. Čtení spíš feministické a vykreslení opravdoví mužstí vzorečci za rámeček!!!

25.08.2020 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Ano, taky se mi kniha líbila více než Bábovky. Bavila mě a byla i ke konci napínavá. Paní Třeštíková umí hezky až precizně vykreslit atmosféru jednotlivých scén. Dalo to určitě velkou práci i vybudovat jednotlivé postavy, charaktery. Bavila mě ta psychologie. Díky.

21.08.2020 4 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Kniha se mi líbila. Byla to má první kniha od Ivy Pekárkové, kterou znám jen z médií. Mile mě překvapil její styl psaní, který k autorce sedí. Vůbec mi v knize nevadila přemíra sexu a pro někoho vulgarismy. Hraničí až s pornem? Pro mě rozhodně ne. Jsou to
pocity, prožitky ztraumatizované zralé ženy, která objevuje Londýn a černošskou kulturu. Kniha byla pro mě zajímavá a otevřela mi nové dveře. Krátké kapitolky daly knize spád. Určitě si přečtu další knihu Pečená žebra.

12.08.2020 5 z 5

Projezte se ke zdraví a vitalitě Projezte se ke zdraví a vitalitě Jarmila Mandžuková

Kniha se mi líbí. Je přehledná. Důležitá doporučení jsou psána tučným písmem. Problémy a témata jsou logicky vřazená do patřičných kapitol. Kniha je průvodcem pro ty, kdo se zajímá o výživu a samozřejmě pro ty, kdo potřebuje pomoci. Je akorát obsáhlá a psána tak jemně, klidně.

12.08.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Začala jsem knihu číst kvůli natočenému filmu, abych byla v obraze. Opravdu jsem se občas ztrácela v postavách. Knihu jsem dočetla předevčírem a zpola nevím o čem byla. Styl psaní mi připomíná Patrika Hartla ( ale on je lepšííí). Zdá se, že jsem knihu skoro odsoudila k zániku, to prosím né, samozřejmě je k zamyšlení nad chováním jednotlivých postav! Teď jsem začala číst román Osm od R. Třeštíkové a to vypadá slibněji.

28.07.2020

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Kniha mi pomohla si něco ujasnit a i se v něčem sklidnit. S určitými názory s panem terapeutem nesouhlasím, ale to je v pořádku. Kniha se dobře četla a doporučuji těm, kteří nemají odvahu jít si nechat pomoci k odborníkovi.

21.07.2020 4 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Po knize této autorky Na dně jsem se rozhodla, že budu číst další její knihy. Tato kniha se mi opět líbila. Má svou takovou nepopsatelnou atmosféru. Takové dánské Hippies.

14.07.2020 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Kniha se dobře četla. Zajímavý příběh. Činy hlavního hrdiny jsou motivovány nostalgickými vzpomínkami, první láskou a smyslem pro spravedlnost. Odvaha a vytrvalost hrdiny není v naší zemi a v této době tak častá a samozřejmá. Pro nespavce tato kniha může být i spřízněním.

14.07.2020

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pan Hájíček má krásný jazyk i velký cit a talent vykreslit atmosféru doby, vesnice i lidské osudy. Tempo knihy je spíš líné jako nátury některých českých lidí. Závěr knihy mě velmi dojal.

29.06.2020 4 z 5