Temnější odstíny Švédska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Antologie povídek největších autorů švédské krimi Od chvíle, kdy Stieg Larsson svou slavnou bestsellerovou trilogií Milénium odhalil genialitu švédské krimi, začali čtenáři na celém světě hltat knihy největších mistrů tohoto žánru. Do této unikátní sbírky přispěli nejvýznamnější a nejoblíbenější švédští autoři krimi. Temnější odstíny Švédska osvětlují tuto okouzlující zemi a její obyvatele jako nikdy předtím. Kniha obsahuje sedmnáct povídek, mezi nimiž jsou příběhy z pera takových švédských literárních velikánů, jako je Stieg Larsson, Henning Mankell, Asa Larssonová či Eva Gabrielssonová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207409/big_temnejsi-odstiny-svedska-c2W-207409.jpg 3.7128
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Jag som lever och du som dod, Stirr har tyckle ha nom, ...., 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Temnější odstíny Švédska

annatenta
13. ledna

Tolik dobrých autorů a poněkud jiný styl psaní, mě líbilo.

knihovna1
03.11.2020

Kniha mě zaujala sbírkou povídek švédských oceněných autorů, od kterých jsem nic nečetla. Opravdu všichni jsou mistři pera a povídky se mi všechny líbily. Všechny byly něčím zvláštní. Sbírka byla pestrá a dobře se četla. Před a za každou povídkou byl životopis a profil autora. Moc zajímavé. Škoda, že většina uvedených děl v profilech nebyla v češtině vydána. Knihu doporučuji všem, kdo má rád Švédsko a hlavně krimi nebo tajemno.


Dada077
25.07.2019

nebolo to moje pravé orechové, ale možno som len rozmaznaná Larssonom, Nesbom, Annheimom...

katka9574
17.04.2019

Já mám pro švédské autory slabost, obzvláště pro pana Theorina :-) Tuto knihu povídek jsem přečetla s chutí a až na jednu výjimku hodnotím velmi kladně - a rozhodně doporučuji.

IHT
02.04.2019

Antologie povidek jsou vzdy sazkou do loterie. Tahle byla podobna - nektere povidky se mi zdaly dost chabe, nektere byly paradni. U tech slabych jste radi, ze jsou kratke, u tech dlouhych je vam to lito... Za precteni urcite stoji :)

te-ssiinka3905
19.12.2018

Knihu jsem si úůjčila z jediného důvodu - nějak nevím zda chci číst Stiega Larssona, ale díky této knize jsem nejen zjistila, že chci, ale poznala jsem spousty skvělých autorů, na druhou stranu mě však mrzelo, že plno autorů z této knihy se v česku nepřekládá a nevydává, což je hrozná škoda. Přiznám se, že úvod, který popisuje celou historii literatury ve švédsku jsem nepřečetla, byla to ta nejnudnější věc co jsem kdy četla. Povídky zaujmou, kromě jedné jsem přečetla všechny jedním dechem.

eliska8413
23.11.2018

Krásný možnost seznámit se s mnoha švédskými autory, na které bych jinak asi nenarazila. Některé povídky mě skoro mrzely, že jsou jen na pár stránek, jiné takové kvality nedosahovaly. Ale celkově je to velice vydařené dílo.

Hana62
28.08.2018

Líbilo. Od každého trochu. Četla jsem ji dost dlouho, vždy po "kouskách" a nebylo to na škodu. Rozdílné spisovatelské styly jsem lépe strávila :-) Doporučuji.

1