Temnější odstíny Švédska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Antologie povídek největších autorů švédské krimi Od chvíle, kdy Stieg Larsson svou slavnou bestsellerovou trilogií Milénium odhalil genialitu švédské krimi, začali čtenáři na celém světě hltat knihy největších mistrů tohoto žánru. Do této unikátní sbírky přispěli nejvýznamnější a nejoblíbenější švédští autoři krimi. Temnější odstíny Švédska osvětlují tuto okouzlující zemi a její obyvatele jako nikdy předtím. Kniha obsahuje sedmnáct povídek, mezi nimiž jsou příběhy z pera takových švédských literárních velikánů, jako je Stieg Larsson, Henning Mankell, Asa Larssonová či Eva Gabrielssonová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207409/temnejsi-odstiny-svedska-c2W-207409.jpg 3.6120
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host
Orig. název

Jag som lever och du som dod, Stirr har tyckle ha nom, ...., 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Temnější odstíny Švédska

Přidat komentář
Dada077
25.07.2019

nebolo to moje pravé orechové, ale možno som len rozmaznaná Larssonom, Nesbom, Annheimom...

katka9574
17.04.2019

Já mám pro švédské autory slabost, obzvláště pro pana Theorina :-) Tuto knihu povídek jsem přečetla s chutí a až na jednu výjimku hodnotím velmi kladně - a rozhodně doporučuji.


IHT
02.04.2019

Antologie povidek jsou vzdy sazkou do loterie. Tahle byla podobna - nektere povidky se mi zdaly dost chabe, nektere byly paradni. U tech slabych jste radi, ze jsou kratke, u tech dlouhych je vam to lito... Za precteni urcite stoji :)

te-ssiinka3905
19.12.2018

Knihu jsem si úůjčila z jediného důvodu - nějak nevím zda chci číst Stiega Larssona, ale díky této knize jsem nejen zjistila, že chci, ale poznala jsem spousty skvělých autorů, na druhou stranu mě však mrzelo, že plno autorů z této knihy se v česku nepřekládá a nevydává, což je hrozná škoda. Přiznám se, že úvod, který popisuje celou historii literatury ve švédsku jsem nepřečetla, byla to ta nejnudnější věc co jsem kdy četla. Povídky zaujmou, kromě jedné jsem přečetla všechny jedním dechem.

eliska8413
23.11.2018

Krásný možnost seznámit se s mnoha švédskými autory, na které bych jinak asi nenarazila. Některé povídky mě skoro mrzely, že jsou jen na pár stránek, jiné takové kvality nedosahovaly. Ale celkově je to velice vydařené dílo.

Hana62
28.08.2018

Líbilo. Od každého trochu. Četla jsem ji dost dlouho, vždy po "kouskách" a nebylo to na škodu. Rozdílné spisovatelské styly jsem lépe strávila :-) Doporučuji.

kap66
19.03.2018

Četbu jsem si rozdělila na několik etap a neudělala jsem chybu. Napsat povídku je svým způsobem těžší než napsat román - na malé ploše rozvést a vyřešit zápletku a dostatečně a přitom stručně charakterizovat postavy, to vyžaduje spisovatelský um. Bylo pro mě zajímavé porovnat románovou a povídkovou tvorbu u těch, které jsem znala; s nostalgií jsem si připomněla dvojici Sjöwall - Wahlöö, se slzou v oku pak Stiega Larssona, slíbila jsem si návrat k Åse Larsson, ke které jsem byla po prvním románu moc kritická, zasmála se u svého oblíbence Håkana Nessera (už aby mu vyšla další knížka!) a řekla si, že jsem snad už trochu pozapomněla výborného seriálového Wallandera a mohla bych se tedy pustit do románů Henninga Mankella. Z těch, které neznám, vyšly u nás málokomu knížky, to je mi celkem líto, ale možná jednou...
Souhlasím s callahanh a maximálně oceňuji úvod rozebírající vývoj švédské detektivní literatury - stejně čtivý jako povídky samotné.

amaenium
09.10.2017

Po knize jsem sáhla z důvodu čtenářské výzvy, dlouho jsem se skandinávských detektivek bála, že by mě třeba nebavily a neměla jsem odvahu je zkusit. Tato kniha byla takový první krok a myslím, že v tomhle ohledu posloužila skvěle. Některé povídky byly lepší a některé mě naopak vůbec neoslovily. Za ty povedenější bych třeba označila Maitréja, Supermozek a i třeba Něco v jeho očích.

1

Doporučujeme

Pohřbená pravda
Pohřbená pravda
Osmnáct pod nulou
Osmnáct pod nulou
Slepí ptáci
Slepí ptáci
Právo nálezce
Právo nálezce