knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Kardiologova příslužba Kardiologova příslužba Josef Veselka

Tak tato kniha mě velmi potěšila. Pan profesor je skoro můj ročník a tudíž mám stejné retro vzpomínky a hlavně mi mluví z duše a souhlasím s jeho názory na cokoli. Tato knížečka je sbírka blogů pana profesora. Je velmi citlivě i vtipně napsána. Četla jsem ji o dovolené v cizí zemi a byla pro mne výborný společník.
Smekám před ušlechtilostí a profesionalitou pana profesora Josefa Veselky. Takovýchto lékařů si vážím a jsem vděčna, že pracují tady u nás doma.

26.09.2019 5 z 5

Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Benjamin Kuras

Útěchou pro mě byla kapitolka Frigidita a impotence. Jinak kniha spíš pro taoisty a trpělivce.
Kdyby se dle ní partneři řídili, bylo by na světě určitě více blaha a dětí

11.09.2019 1 z 5

Malé dobré zprávy Malé dobré zprávy Martina Špinková

Smutné téma, ale dojemné. Citlivě napsané zážitky a postřehy z praxe z domácí péče Cesta domů. Při čtení se mi vháněly slzy do očí a představy až toto nastane a přání, aby nenastalo. Ach jo :-(

23.08.2019

Ženám pro štěstí, úspěch, zdraví, pohodu, krásu Ženám pro štěstí, úspěch, zdraví, pohodu, krásu Jarmila Mandžuková

Tuto knihu vnímám jako pomoc ženám v jejich problémech. Je psaná zřetelně a čtivě a chápavě s pozitivním nábojem a jako motivace pro lepší dny a i útěcha ve dnech slabších. Kniha mi udělala radost a doporučuji ženám, které klesají na mysli, či si neví rady,většinou se sebou.

20.08.2019 4 z 5

Humor s Aeskulapem: Múzy a medicína Humor s Aeskulapem: Múzy a medicína Svatopluk Káš

Kniha je zábavná a zajímavá z ranku uměleckého. Hodí se do dopravního prostředku či do čekárny. Občas jsem i vyprskla smíchy. Obsahuje vtipné ilustrace. Je spíš pro milovníky umělců a střípků z jejich života.

09.08.2019 3 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Na knihu jsem se těšila, neboť mě nabudil rozhovor Martiny Formanové v rozhlase. Ale trochu mě zklamala. No spíš nepotěšila i trochu nudila. Škoda. Ale nemohu říct, že je kniha špatná. Ten rozhovor mě ovlivnil a zlákal. Jak píšete, je to tenká, moderní knížka, nenáročná, na dovolenou či do metra, vlaku.

17.07.2019

Život v zahradě Život v zahradě Penelope Lively

Píšu ještě jednou, protože knihu nečtu v celku a teď o dovolené jsem se k ní zas vrátila a jsem už u konce. Líbily se mi ještě pasáže o Giverny a malířích, kteří zahrady malovali. Zaujaly mě a potěšily i odkazy na výstavy těchto obrazů. Jedná se samozřejmě o impresionisty. Tato kniha Vás přenese do zahrad, parků i okolí zámků.

17.07.2019

Dveře Dveře Magda Szabó

Viděla jsem film, který se mi moc líbil. Chvílemi byl i napínavý, psychologický. Knihu četla má maminka a nelíbila se ji. Jsem ráda, že jsem viděla film jako první. Velmi dobře vystihnutá doba komunistického režimu - ten strach.

03.07.2019

Tenkrát, když navigovaly hvězdy: Sentimentální cesta po Středomoří Tenkrát, když navigovaly hvězdy: Sentimentální cesta po Středomoří Alessandro Vanoli

Kniha se skládá ze 4 plaveb po moři, které autor-historik tudíž popisuje i v historickém kontextu. Ocitáme se tedy v přístavních městech v historické době autorem určené. Autor vystihuje atmosféru daného města např. Valencii, Barcelonu ... Pokud jste dané město někdy navštívili, vzbudí se ve vás na něj příjemná vzpomínka. Kniha je spíš pro
fandy historie a filozofie. Je i poněkud náročnější ohledně historických souvislostí i podrobností. Pokud si chcete knihu užít, historickou odbornost si nepřipouštějte.

11.06.2019

Jde to i s úsměvem Jde to i s úsměvem Karel Nešpor

Kniha je spíš sbírkou anekdot z doktorova života a veselý návod na překonání nepříjemných situací, nálad, emocí. Je príma, že kniha se skládá z krátkých odstavců-příhod, rad. Nemusíte ji tudíž číst v celku. Je milým společníkem na cesty i do postele před spaním či při chmurných stavech. www.drnespor.eu

11.06.2019 4 z 5

Úplňk Úplňk Radkin Honzák

Knížku jsem si přečetla v metru a je opravdu skvělá. Zábavná, chytrá a bystrá. Pan dr. R. Honzák je opravdu vtipný a nadaný básník. Je to knížka, ke které se člověk vrátí, kdykoli mu je smutno nebo chce inspiraci ke svému vlastnímu básnění

11.06.2019 5 z 5

Život v zahradě Život v zahradě Penelope Lively

Právě knihu čtu a působí přesně na mě, jak píšete- meditativně a vzpomínky na autorčino dětství, babičku voní a Anglie je z knihy cítit ohromně.

11.06.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Ano, jak píše přede mnou Makyny. Taky mě kniha trochu zklamala. Čekala jsem víc. Okamžíky štěstí a Pražský erotikon mě bavil víc. v této knize je mnoho postav, takže lepší je číst knihu vcelku. Jakmile odložíte na delší dobu, vše zapomenete. Jinak je kniha ale dobře napsaná a čtivá. Hartl je mistrem psaní. Nejvíc se mi líbila postava Berta, citlivého a fain kluka z děcáku. :-) Jsou to opravdu příběhy ze života. A obdivuji P. Hartla, jak umí životní osudy postav čtivě vypsat, ale nějak jsem čekala od knihy více. Takže ani ji nemohu moc doporučit.

13.04.2019

Chci žít bez stresu Chci žít bez stresu Harriet Griffey

Ano těchto knih je dost, ale potěšila mě obrázky a citáty. Bohužel dost malá písmenka, ale dobrá velikost knížky do kabelky.

06.03.2019 2 z 5

Obratník Kozoroha Obratník Kozoroha Henry Miller

Četla jsem tuto knihu před 30lety. Musím si ji znovu přečíst s odstupem času. Sex v literatuře je vítán.

05.03.2019

Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Stefan Bollmann

Je to poučná a vkusná obrazová galerie v knize. Většinu autorů obrazů jsem neznala. Potěšila jsem se, vzdělala a mile překvapila. Pokud máte velkou pauzu od návštěvy výstavy, tato kniha Vám bleskurychle poslouží k uměleckému zážitku. Z knihy cítíte ty obrazy, galerie, sbírky a muzea.

05.03.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha mě potěšila a překvapila. Byla to 1. přečtená kniha od p. Hartla, který se pro mě tímto stal sympatičtějším. Bravurně zde popsal život, vztahy, pocity a co se může v životě všechno možné přihodit. Doporučuji všem, kdo má rád, život, lásku a překvapení.

03.03.2019

Nejlepší české básně 2018 Nejlepší české básně 2018 J. H. Krchovský (p)

Sbírka moderních básní je podtržena spíš melancholickou náladou zkušených básníků. V básních cítíte hluboké sem tam tragické prožitky. To ale neubírá na kvalitě sbírky a čtenářského zážitku.

03.03.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tak knihu jsem dnes dočetla. Byla čtivá, přečetla jsem ji vcelku. Ale jsem z ní dost smutná. Špatně na mě působí podvody, lhaní mezi lidmi, rasismus, pokřivené charaktery. Autor výborně vystihl atmosféru první republiky, války, totality. Výborně vykreslil postavy a jejich osudy, příběhy. Těším se na film.

02.03.2019 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knihu jsem dostala před 2 lety a začala jsem ji číst loni. Né v celku, po kouskách. Předevčírem jsem ji tepv dočetla, díky tomu, že marodím. Kniha by mohla posloužit k biblioterapii. P. Czendlik tam udává zdravý směr v myšlení a v žití. Líbí se mi, že se v knize přiznává k svým slabostem a člověk se cítí, že na životní bolístky není sám.

01.03.2019 4 z 5