knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Další kniha do povinné četby, která je v této době o to víc aktuální. A bylo to fakt dobré. Ten děj je hrozný. To co se dělo je otřesné. Ale toto dílo bylo skvělé a otřesné zároveň. Kniha se mi nečetla vůbec jednoduše... jako velký milovník zvířat z hlavy asi nikdy nevymažu obraz koní, kteří se snaží utéct před střelbou zapletení předníma nohama do vlastních orgánů. Na ty chvíle, kdy byl někdo z hlavních protagonistů zabit...
Ale i přesto knihu doporučuji. Měl by si ji přečíst naprosto každý!

Víš, že jsem hrozná Víš, že jsem hrozná Jessie Ann Foley

Tahle kniha byla... zvláštní. Ale dobrým způsobem. Příběh o psychicky nemocných lidech, které si zamilujete. Krásná kniha, kterou mohu vřele doporučit.

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Já nemám slov! Do série jsem šla s tím, že to bude nějaké contempo o pomstě a přátelství a možná i s trochou romantiky. Ale tohle? To prostě nabralo obrat o 180 stupňů! Z nevinného příběhu se vyklube něco naprosto neuvěřitelného, u čeho prostě zůstává rozum stát a nejste schopni jediného slova!
Celou sérii vřele doporučuji! :)

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Mám takový pocit, že tahle série se začíná dost zvrtávat. Co se to děje? Vůbec to nestíhám sledovat, ale prostě nemůžu přestat číst! To bylo dokonalé!

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Já nevím, ale já mám s knihami CoHo takový zvláštní vztah. Knihy, které u ostatních patří mezi horší miluju a ty, které zbožňují ostatní řadím já naopak mezi ty horší :D
Nebylo to špatné... to vůbec, ale tohle se mě vůbec nedotklo. Většina knih od CoHo mě rozložila a zase složila, ale tady nic. Prostě jsem sledovala příběh, který mě bohužel nedostal. I tak se mi to ale líbilo a mohu doporučit :)

28.05.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Tohle bylo tak krásné. Tak jemné a křehké a ... Naprosto skvělé čtení, které vás pohladí po duši a zároveň vás dojmou. Sledování problematik, kterými se Kemmererová zabývá, je neuvěřitelně krásně a nenuceně podané! Doufám, že od autorky brzy vyjde další contempo knížka :)

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Celkem slabé zakončení nadupané série. I tak jsem si ale celou sérii užila!

28.05.2022 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Naprostá dokonalost! Ani nevím jak jsem si zamilovala všechny bratry (mému srdci tedy vládne Xander a Jameson, ale všichni jsou dokonalí) a hlavní hrdince jsem fakt fandila!
Aaaaah, já už chci další díl! Já to prostě neberu! Chci jiné vysvětlení, chci víc důkazů! Nemohu se dočkat a doufám, že nebudu čekat dlouho :D
Doporučujuuu!

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Čekala jsem vše, ale to že mě to bude tak bavit jsem nečekala ani v nejmenším. To bylo prostě suprové! Čtivé, vtipné a samozřejmě trochu peprné, ale zároveň i jemné a milé. Skvělé počtení a já se těším na další díl :)

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tohle byla krásná dětská fantasy, která prostě vtáhne a nepustí! Čtení jsem si neskutečně užila a zavzpomínala na dětství :D
Doporučuju!

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Od Cartera jsem si teď dávala pauzu, ani nevím proč. Ale nečekaně je to dalších 5 hvězd! Protože Chris to prostě umí! Miluju Roberta Huntera a jeho „jen hodně čtu“! :D
Strašně se těším na další díly!

Zvon Zvon Neal Shusterman

Krásné, i když trochu slabší zakončení série. Všechno se tu krásně spojí a vyřeší. Celou sérii jsem si fakt užila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když se mi do ní původně moc nechtělo :D
Nejlepší za mě byl 2. díl a celou sérii mohu doporučit! :)

28.05.2022 4 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Tahle kniha teda byla fakt psychická nálož. Neuvěřitelné! Hlavní hrdinku obdivuju a fakt jí fandím. Ale ten děj... to teda bylo něco! Fakt nemám slov. Kdo nečetl, nepochopí.
Doporučuji všem se silnějším žaludkem! :D

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Vzhledem k tomu, že sama mám matku trpící OCD, mám k tomuto tématu celkem blízko. A tahle knížka to fakt skvěle podává. OCD je totiž podle mého strašně znevažováno. Fakt to není o tom, že vám vadí nesymetricky uspořádané kachličky, ale spíš o tom, že v panických atakách, úzce s tím souvisejících, děláte věci v amoku, věci, které byste nikdy neudělali a věci, které mohou příbuzným ublížit (mluvím z vlastní zkušenosti)!
Ale zpět ke knize :D Ta totiž byla fakt skvěle podaná a já si čtení užívala. Na konci mě to zase dostalo a já chtěla brečet :D Poslední dobou jsem nějaká emotivní :D
Pokud jste knihu ještě nečetli, prosím, přečtěte si ji!

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Já tu Shari prostě miluju! Tohle byl další skvělý psycho thriller, který vás donutí ptát se sám sebe: „Co to sakra zase bylo?“
Já prostě nechápu, jak mě vždy může dostat. Jak si vždy můžu něco myslet a být o tom tak přesvědčená a ona to pak prostě jako by nic vyvrátí!
Skvělé čtivo a už se těším, až vyjde její novinka :)

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tahle knížka mě fakt dostala! Proč jsme se ve škole neučili o důsledcích války na státy přilehlé Rusku (Litva, Lotyšsko, ...). To bylo opět neskutečné, jak Ruta dokázala vytáhnout část dějin, o které se moc nemluví, a která byla stejně otřesná jako ty další.
Čtení jsem si užila (dá-li se to však o tématu říct) a taky jsem si pobrečela. Tato kniha se bezesporu už teď řadí mezi nejlepší za tento rok a mohu ji všem doporučit! :)

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Tuhle knihu jsem fakt nechtěla dočíst. Byla to totiž poslední kniha ze světa Měsíčních kronik a mě se po tom světě stýská už teď! Zbožňuju to a vřele doporučuju :)

Její konec Její konec Shari Lapena

Další Shari, další skvělý thriller. Ona mě fakt vždy dokáže dostat! Strašně mě to bavilo a už se těším na další díla!

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tohle bylo ještě lepší než Smrtka! Poznáváme nové postavy, sledujeme ty staré. Skvělé. Velice mě to bavilo a od čtení jsem se nemohla odtrhnout :D

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Dokonalost! Knihu jsem měla předobjednanou v první YA boxíku už od toho podzimu, nebo kdy byl ten boxík ohlášen (celý ten box byl boží mimochodem, už se těším na další).
A tohle mi fakt sedlo. Jakmile jsem knihu otevřela začetla jsem se. A příběh mě až do konce nepustil. Kniha se mi velmi líbila a velice ji doporučuji!