knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Kdybych to měla popsat jediným slovem, tak bych řekla: KOUZELNÉ.
Na léto jak stvořené, romantické, vtipné, prostě báječné. Moc jsem si román užila, špičkování mezi hlavními hrdiny, přímo hmatatelné sexuální napětí a jako bonus téma nám všem knihomolům blízké, a to práce Guse i January, psaní knih.

16.07.2021 5 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Musím říct, že po přečtení románu absolutně nechápu ty nadšené ohlasy na zadním přebalu knihy. Já se vůbec nemohla začíst, normálně knihu čtu - když mě chytí - tak maximálně dva až tři dny, ale v tomto případě mi to trvalo přes týden a musím konstatovat, že jsem si fakt oddychla, že jsem to dala a dotáhla do konce.
Děj příšerně natahovaný, chování hlavní postavy Charlotte mi přišlo absolutně nepochopitelné - při její několikrát zmiňované inteligenci.
Neříkám, že by to bylo vyloženě špatné, ale knihu bych nikomu nedoporučila.

12.07.2021 3 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

(SPOILER) Tentokrát to byla pořádná erotická jízda, ačkoli nechybí ani romantika - tedy spíše až ke konci.
Příběh se mi moc líbil, akorát některé situace mi přišly trochu přitažené za vlasy, viz zmizení Cecile a její náhlé zjevení po čtyřech letech. Která žena by opustila tak báječného, milujícího, fešného a k tomu bohatého muže, který je navíc skvělým milencem? A neozvala se celou dobu ani svému bratrovi?
Ale nesrovnalosti odpouštím, protože jsem si knížku nesmírně užila.

05.07.2021 4 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Krásný příběh, romantika, kapka erotiky. Opět jsem si u knížky báječně odpočinula a zasnila se. Hlavní hrdinové mi byli od začátku sympatičtí, tradičně jsem držela všechny palce, aby všechno dobře dopadlo. Zvrat, který obsahují všechny tyto romány, jsem tentokrát vůbec, ale vůbec nečekala a hodně mě překvapil.

03.07.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

(SPOILER) Shari Lapena je sázka na jistotu, nikdy mě nezklame. Její nový příběh je opět šíleně napínavý, autorka skutečně umí budovat napětí. Neustále jsem u Patricka váhala mezi - je vinen, není vinen - ale přiznávám, že od doby, kdy jsem přečetla román Vždycky je to manžel, tak nějak vím svoje.
V knize tentokrát nevystupuje moc postav, tudíž se lze velmi dobře orientovat hned od začátku. Skoro ani jedna postava mi nebyla sympatická, každá něco skrývá, každá má důvod k vraždě, což je zřetelné u epilogu.
Tento román dle mého velmi dobře vystihuje: Kdo s čím zachází, tím taky schází.

27.06.2021 5 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

(SPOILER) Moc hezký romantický příběh. A hodně vtipný. Scénka s rezervací na TaťkaMacek69 mě neskutečně pobavila. A nejen ta.

20.06.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

(SPOILER) Příběh další dvojice z Briaru, tentokrát Conora a Taylor. Líbilo se mi to, ale tentokrát - a nevím, zda je to mým mnohem vyšším věkem než mají naši hrdinové - jsem tak nějak úplně nedokázala pochopit ta jejich trápení a i následné "rozchody", které z těchto problémů pramenily. Řešení se mi zdála snadná a nechápala jsem, proč se v tom oba tak utápí. Ale jak jsem již zmínila, příběh se mi celkově líbil, odpočinula jsem si u něho a jsem ráda, že Conor a Taylor našli svůj šťastný konec.

13.06.2021 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Příběh se mi moc líbil, skvělý humor, skutečně jsem se moc pobavila. Nejlepší je prostě babička a William!

09.06.2021 4 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

(SPOILER) Mám ráda knihy z právního prostředí a mám ráda téma šéf/sekretářka, stážistka, i když je to už trošku klišé. Proto se mi román Whitney G. moc líbil. No, romantiky tam tentokrát zas tak moc nebylo, vzhledem k tomu, jak se náš hlavní hrdina choval, ale zato sexu habaděj. A dobrého. Tudíž jsem nechápala, proč si exmanželka stěžovala a zahýbala. A také jsem nechápala, že když se hlavní hrdinové poprvé setkali tváří v tvář, že se okamžitě dle hlasů nepoznali. Toliko jen k malým nesrovnalostem.

06.06.2021 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Krásné zakončení předchozího dílu. Opět velká dávka romantiky. Jen myslím, že tento díl byl poměrně natahovaný, bývala by mi stačila první kniha s tak zhruba sto stránkami navíc a byla bych navýsost spokojená.

02.06.2021 3 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Romantické, s kapkou erotiky. Velmi příjemné odpočinkové čtení. A hvězdičku navíc za fakt super obálku, tenhle "rebel" mě teda dostal. Zdá se mi to a nebo ne, že na druhém dílu není na obálce knihy tentýž muž?

31.05.2021 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Poslední dobou mi tyto milostné příběhy začínají celkem splývat, ale tenhle mi kápl do noty.
Bennett sympaťák každým coulem, Annalise taktéž. Chemie mezi nimi skvělá, hádky, škorpení a vtípky perfektní. Prostě super odpočinkové čtení.

30.05.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Perfektní!!! Hodně, ale skutečně hodně moc napínavé. Atmosféra jak z hororu, zapadlý hotel, elektřina nejde, mobily se vybíjejí, baterky docházejí a někdo začíná vraždit... Moc se mi to líbilo a přiznávám, že jsem až do úplného konce vůbec netušila, kdo je vrah. Skoro každá postava něco skrývá, něco temného ze své minulosti, co nechce, aby vyšlo na světlo. A tak nás autorka nechává věřit, že vraždit z téhle rozmanité skupinky může kdokoliv.

27.05.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Romantické, s trochou erotiky. Oba hlavní hrdinové se mně líbili, byli mi sympatičtí, i když zpočátku více Soraya s tou její prostořekou pusou. Hrozně se mi líbila ta hravost zkraje knihy, ty vtipné smsky. Někdy mě mrzí, že se třeba celý román neodehraje v tomto duchu, bez zbytečných dramat a zádrhelů, když stejně všichni víme, jak tento žánr končí.

23.05.2021 4 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

Zhruba na stejné úrovni jako předchozí díl Na kolenou. Oddechová četba, nijak náročná. Romantická, s větším množstvím erotiky.

21.05.2021 3 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Příjemná oddechová četba. Nic víc, nic míň. Romantika, erotika.
Tentokrát jsem se s hrdiny nedokázala tak nějak ztotožnit, jelikož jsem jejich jednání vůbec nechápala. Zkraje Camerona, později Mayu.

19.05.2021 3 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Romantické, dojemné, příjemné počtení. Akorát si nedovedu představit, že bych ve svých dvaceti letech musela čelit tolika starostem a komplikacím. Naši hrdinové to zvládli na jedničku.

16.05.2021 3 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Při čtení knihy mi neustále v hlavě znělo: Kráska a zvíře, Kráska a zvíře....., a tudíž mi příběh nepřišel tak úplně originální a tolik jsem si ho neužila. Když od toho všeho odhlédnu, tak jsem dostala takovou moderní pohádku se sympatickými hrdiny a šťastným zakončením.

14.05.2021 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Opět naprosto báječné! Vtipné, romantické, okouzlující. Jo Watson umí tak nádherně popsat jiskření mezi hrdiny svých románů, až se divím, že se stránky jejích knih samy nevznítí.
Potěšilo mě setkání se starými známými z Hořícího měsíce a musím se přiznat, že Lilly a Damien mi přirostli k srdci o kapánek, ale opravdu jen o kapánek více než Annie a Chris.

08.05.2021 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Třetí kniha od Jo Watson a tahle spisovatelka se rychle stala mou velmi oblíbenou.
Hořící měsíc je opět nádherně romantický a velice vtipný. U scény na začátku v letadle jsem se smála tak, až jsem skoro nemohla přestat. Pokud se tedy chcete hodně pobavit, zasnít se a odpočinout si, tak je tenhle román přímo pro vás.

07.05.2021 5 z 5