Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

To bylo skvělé! Přečteno za jeden večer. Potěšilo mě, že bylo vyprávěno z pohledu obou postav a zase jsem na sebe naštvaná, že jsem knihu tak dlouho odkládala.
Moc se mi líbilo postupné sbližování hlavních hrdinů, bylo to vážně sladké. I ten celkem velký věkový rozdíl mezi nimi ani znát nebyl.
Je tam pár částí, kdy šlo do tuhého, ale po většinu času to bylo klidné čtení se skvělým humorem. :D
Jasných 5⭐/5⭐

23.08.2020 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Jo, moc pěkné. Romantika, pár žhavějších scén, roztomilé i vtipné situace, sympatičtí hrdinové, co víc si přát? Rozhodně si nenechám ujít i další díly. :-)
Dávám 4 a půl, ještě si nechávám rezervu...

20.12.2019 4 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Opět úžasný díl. Ráda jsem se vrátila zpět k mým oblíbeným postavám Brooke a Remymu. Ti dva jsou opravdu krásný pár a nesmím zapomenout na Racera, kterého jsem si zamilovala.❤
Tento díl je ale o Reese a Maverickovi, už od první chvíle co se viděli, to mezi nimi jiskřilo. Líbilo se mi jejich sbližování.
Docela jsem se bála okamžiku, kdy se v ringu proti sobě postaví Remy s Mavem...
Trošku jsem čekala, že se třeba objeví Melanie a Pandora, ale nevadí. Moc se mi to líbilo a těším se na další díl o Raceovi!

14.11.2019 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Krásná knížka, vtipná, milá oddechovka. Hlavní hrdinové sympatičtí, zvlášť Jason, takový roztomilý, !nenažraný! méďa. :-D

06.11.2019 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ježiiiš to bylo skvělé! Vtipná (hodně), romantická jednohubečka.
Marvin a Zmrzlina, to je TOP. ❤ Jo možná to bylo v některých ohledech přehnané, ale já se bavila od začátku až do úplného konce a 5 hvězdiček dávám bez váhání. :-)

05.11.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Už po pár stránkách jsem si říkala, tak tohle je jasné, dyť to ani nemůže být jasnější!
Cass mě svým nelogickým chováním pěkně štvala, úplně zbytečně si komplikovala život.
Zapomínání chápu, kdo někdy něco nezapomene že, ale proboha, některé věci mohla řešit jinak...
Když se blížil konec, jen se mi potvrdilo, co jsem tušila, nebylo to sice úplně přesně tak, jak jsem si myslela, ale překvapená jsem taky nebyla.

04.08.2019 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Hlavní hrdinka mi byla hned sympatická a i příběh mě zaujal od prvních stran.
Je vyprávěno v ich formě převážně z jejího pohledu, ale nějaké kapitoly máme i z pohledu mužského hrdiny a to Xaviera. Za tyto části jsem byla nesmírně ráda, protože jeho myšlenky byly top.
Příběh je to opravdu krásný, dojemný, vtipný, zároveň smutný, komplikovaný. Vyvolal ve mně spoustu emocí a dokonce jsem neudržela i slzy dojetí. Ano, cíťa se opět projevila. :-D
Mírně jsem ztrácela trpělivost se slow-burn romantickou linkou, v tomto případě by asi nebylo na škodu, kdyby byla krapet rychlejší.
Žhavé scény pak ovšem byly zatraceně hot a měla jsem pocit, že mi kniha vybuchne v ruce. Mezi hrdiny to fakt jiskřilo!
S Xavierem to bylo složité, v jednu chvíli ho žerete a v zápětí ho chcete profackovat, ať se vzpamatuje. Zato Dauphine byla úžasná. Zlatíčko.
Celkově je tu příjemná parta lidí, kteří též přirostou k srdci. Až na výjimky.
Nechybí i nějaké to drama a i když je to docela bichlička, není zde žádná nudná pasáž.
Třešinka na dortu? Rozhodně prostředí Francie - Nice, Saint Tropez, tamní trhy, moře... a k tomu pár francouzských slovíček, které dodávaly šmrnc. Myslím, že už do smrti nezapomenu, co zmanená slovo cul. :-D
Za mě 4,5*/5* a určitě doporučuji.

07.02.2024 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Kniha ani nepotřebuje nějaké dlouhé zhodnocení, protože je jednoduše naprosto skvělá. Řeší aktuální závažná témata, která by neměla být opomíjena, ať už týrání dítěte, kyberšikana a další. Je to silná kniha, při které mi několikrát vyhrkly do očí slzy.
Rev mě zaujal už v Dopisech a tady jsem si ho úplně zamilovala. Líbil se mi i jeho vztah s Declanem, opravdoví kámoši, kteří se navzájem podrží.
S Emmou to bylo trochu komplikovanější. I když bych v její kůži nechtěla být ani za nic, nesnižuji zavažnost situace, ve které se ocitla, tak mi místy svým chováním byla šíleně protivná. Kopala kolem sebe a ubližovala blízkým lidem, myslela hlavně na sebe a nepřemýšlela.
Romantická linka zde není nijak výrazná, což je dobře, vyvíjí se moc pěkně.
Závěr se vyklubal v pěkné drama, ale hned jsem si říkala, že mi tam něco nehraje a bum, bylo to.
I přes nemile chování Emmy hodnocení nesnížím ani o píď a dávám plný počet 5*/5* a doporučuji obě knihy. Opravdu čtenáři něco předají.

17.10.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Čtení mi v pár momentech připomínalo After, Dimily a trochu i Papírovou princeznu. Bylo to jak na horské dráze.
Téma "nevlastních sourozenců", zakázaného ovoce ještě neomrzelo a myslím, že ani neomrzí.
Noah měla své mouchy, ale jinak mi sedla. Kdo by nebyl naštvaný, když se musí bez řečí stěhovat daleko od kamarádů, přítele, svého života..? Já teda rozhodně. Navíc do nové rodiny.. ale líbilo se mi, že nebyla taková křehká květinka, jak na první pohled vypadala a nedala se.
Nicholas..Nick je ten typ hrdiny, který chvilkama drásá nervy, člověk ho proklíná, ale zároveň mu nejde odolat a nakonec mu propadnete úplně. Osobně mě moc bavily části, kdy žárlil..jakože fakt žárlil. A taky ta jeho rytířská, ochranářská, majetnická podstata..ach.
Chemie mezi nimi byla opravdu boží, po dlouhe době jsem i já pociťovala motýlky v břiše. O žhavé scény tedy rozhodně nebyla nouze. Hate-love romance jak vyšitá a celkově romanticka linka, která chytne srdce.
Vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů jsem si užívala a cloumaly mnou emoce jak na běžícím pase.
Velké zpestření příběhu urcitě bylo tajemství z minulosti Noah, které mě překvapilo a co si budeme..pěkně vytočilo. A nechybělo také napětí, při kterém jsem snad ani nedýchala.
Od knihy jsem měla jistá očekávání, ty splnila na jedničku a vřele ji doporučuji.

12.10.2022 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Tahle kniha...nenávidím ji a zároveň miluju. Byla jsem varována. A stejně to nepomohlo. Zvláště jeden moment mě úplně rozložil, doteď jsem z toho špatná a nechci to přijmout. Po dlouhé době jsem brečela, jako hodně brečela a chtěla knihu zničit.

Ale pěkně popořadě.
Exodus začíná přesně tam, kde skončilo Hejno havranů. Setkáváme se s tajemným Francouzem, který už tak do zamotaného příběhu přinese ještě větší komplikace. Myslela jsem, že ho budu nenávidět a opak je pravdou. Stále mám ale v srdci Dominika a zůstane tam stůj, co stůj.

Je to jízda. Vášeň, jiskření, žhavé scény, žárlivost, posedlost, odpuštění, pomsta, napětí..
Na to, že je to celkem bichle, která má skoro 500 stran, jsem měla přečteno během dvou dnů. Musela jsem vědět, co bude dál, protože jsem absolutně nedokázala předvídat.

Je velká škoda, že postava Cecílie nebyla napsaná lépe. Prožila si toho hodně, neměla to lehké, ale někdy mě její chování vytáčelo. Prožívala jsem s ní všechno, soucítila s ní! Ale části, kde se utápěla v sebelítosti, kde ze sebe dělala holku bez špetky hrdosti mě nebavily.

Kvůli Cecílii jsem nechtěla dát plný počet ⭐️, ale zkrátka nedokážu snížit ani o půl bodu, takže dávam 5⭐️/5⭐️.
Jen tak na příběh nezapomenu a těším se na závěrečný díl, který snad mé pošramocené, skoro zlomené srdce zahojí.

28.07.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Úžasný příběh, který řadím mezi nejlepší, které jsem letos přečetla!

20.12.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Já jsem tedy nadšená. Jedno slovo WOW! Z krve a popela ještě předčilo má očekávání. To, že autorka píše výborně, už jsem věděla. Ovšem tahle kniha je úplně něco jiného než to, co jsem od ní četla doposud.

Kniha je od začátku neuvěřitelné čtivá a vtáhne do děje od prvních stran. Detailnější popisy mi v tomto případě vůbec nevadily, nenudily mě a naopak jsem si dokázala vše živě představit. Fantasy svět autorka opravdu krásně vylíčila. I co se týče jeho historie. Na začátku knihy najdeme mapu pro lepší představu.

Příběh je vyprávěn v ich-formě z pohledu Poppy, což je sympatická, statečná, mírně agresivní (:D), dobrosrdečná, výjimečná osůbka a konečně hrdinka, která není "dokonalá".
Druhý hlavní hrdina, osobní strážce, Hawke je přesně ten typ hrdiny, kterého si zamilujete. Vtipný, sebevědomý, přitažlivý, odvážný, tajemný a mohla bych pokračovat dál...

! Romantická linka je jedna z nejlepších, o které jsem četla. Beze srandy. Ty pohledy, konverzace, doteky, intimní scény, jiskření, hádky...
Dostala mě scéna ve sněhu, ta byla topová. Rozhodně to není YA ale NA. !

Příběh se neobešel bez postav, které bych nenáviděla. Poppy to neměla lehké, někteří se k ní chovali přímo odporně.
Byla jsem zvědavá, jak to vlastně je s tím Povznesením, odpadlími, Temným a podobně. No zajímavé, zajímavé, co vám budu povídat. V jedné části jsem málem dostala infarkt! Ty kráso! Sice jsem tušení měla, jasně, dost věcí tomu napovídalo. ALE stejně jsem z toho byla chvíli mimo a těžce to rozdýchávala. Zkrátka takové momenty vždycky hrozně prožívám. :D A teď bude teprve utrpení čekat na další díl.

! Za recenzní výtisk děkuji @humbook @endlessbibliophile !

05.10.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Miluju tě, já vím, je pro mě velmi příjemným překvapením. Mně se to fakt moc líbilo! Ava se mi zalíbila už v Navždycky a kvůli ní jsem si chtěla přečíst i toto volné pokračování.
Já jsem také takový filmový, seriálový a knižní maniak, takže veškeré narážky a hlášky z filmů jsou přesně pro mě. Teda kromě Star wars...ty úplně nemusím. :D Ale po přečtení mám chuť se na ně podívat a dát druhou šanci. :D I toho Zaklínače bych už mohla konečně zkusit!
Opět mě bavily části z messengeru. Celé to bylo strašně milé, vtipné, oddechové a prostě krásné. Chris byl .
Grafické zpracování opět super a vazba knihy mnohem lepší než jakou má Navždycky.

25.05.2021 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Kniha mě okamžitě lákala anotací, ale kvůli negativním recenzím jsem se jí vyhýbala. A to, že je kniha přirovnávána k Rudé galerii tomu taky moc nepřidávalo.
Ale ejhle jaké překvapení! Mně se knížka líbila. Nebyla dokonalá, to ne, byly tam nějaké věci, které mi vadily. Třeba některá slovní spojení (nevím, jak vypadá originál, ale překlad asi není úplně nejšťastnější), opakující se slova i scény.
Co se týče erotiky..joo to by šlo. :D Od začátku vzrušující a mezi hlavními hrdiny to fakt hodně jiskřilo. Fakt hoodně. Ta půlnoční dostaveníčka mě bavila.
Nebyl to romantický, sladký příběh, ale spíš takový temný, sexy, nevím, jak to přesně popsat, ale měl takovou zvláštní atmosféru. No není se čemu divit.
Od začátku víte, že Talon zažil nepěkné věci, ale až v průběhu čtení se dozvídáte, co přesně zažil. A proč je takový..
No je to hrůza a bylo mi ho neskutečně líto. :( Ale i tak se kolikrát k Jade choval jako sobecký h**zlík, i když věděl, že si to nezaslouží. Jade mi byla sympatická a fandila jsem jí.
Doufám, že se brzo dočkám dalšího dílu, protože na poslední stránce jsem chvilku myslela, že se rozbrečím. Teď to přece nemůže skončit!
Upřímně si myslím, že další díly budou ještě hodně zajímavé...
Já dávám 4,5⭐/5⭐.

12.05.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

To byl tak krásný romantický příběh! Začátek mě sice moc nezaujal, ale jakmile se příběh rozjel, nemohla jsem přestat číst. Přečteno na jeden zátah. Styl vyprávění mi sedl, četlo se to úplně samo.
Jsem ráda za vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů - tedy Andie a Coopera - a že jsem věděla, jaké myšlenky se honí Cooperovi hlavou, protože jeho chování bylo někdy opravdu zvláštní a záhadné. Přiznám se ale, že jsem stejně dlouho nedokázala pochopit, čeho přesně, se Cooper bojí.
Jejich sbližování se mi moc líbilo, slow-burn romantika začíná být má oblíbená.
Oba mi byli sympatičtí a přála jsem jim štěstí, ani jeden to neměl lehké.
Kromě nich ale v příběhu vystupují další postavy, které jsem si moc oblíbila. Skoro neustále nabručenou June, Masona (o kterých by měl být další díl, na který se strašně těším), ukacenýho Jacka, Dylana a Susie. A samozřejmě nesmím zapomenout na psího společníka jménem Ponožka. :D
Ovšem jednu postavu...nebo spíš dvě, bych nejradši vystřelila na měsíc.
Ze srdce knížku určitě moc doporučuju, myslím si, že pokud se vám líbí knížky od Mony Kasten, bude se líbit i tato.
4,5⭐/5⭐
Ve spolupráci s knihydobrovsky.cz

01.05.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Kniha mě mile překvapila. Byla opravdu výborná, bavila mě, skoro jsem ji nemohla odložit. Konečně příběh, kde hlavní hrdinka není vychrtlá. :D Edie se mi líbila a nejen proto, že byla knihomolka. Chápala jsem její trápení, co se týče postavy a fandila jsem jí, ať si šikanu od spolužáků nenechá líbit...
Co říct k Johnovi? Prostě miláček. :D
Oba vedli úplně rozdílné životy, ale jedna hrůzná událost je svedla dohromady. Stali se blízkými přáteli, porozuměli si, navzájem se podrželi a postupně mezi nimi vzniklo i něco víc... ;)
Jen ten konec mi přišel uspěchaný a některé věci bych víc rozvedla.

10.02.2021 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Nechápu nízké hodnocení. Ano nebylo to dokonalé, pár věcí bych brala dořešit, ale jinak se mi to moc líbilo.
Originalní příběh plný touhy, vášně, lásky, hudby, Albánské kultury ale také temna, tajemství a strachu.
Prý má být natočen film, tak jsem zvědavá a těším se.

02.04.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Nic pro slabší povahy... :D

30.03.2020 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

To byla paráda! Přečteno za 3 hodinky a něco. Jednoduchá, velmi vtipná, romantická lahůdka se sympatickou, hodně ztřeštěnou a bláznivou hlavní hrdinkou, které opravdu musíte fandit.
Zasmála jsem se opravdu hodně a nahlas. :-D
Moc jsem zvědavá na filmové zpracování, (díky kterému jsem na knihu narazila), které právě běží v kinech.

08.10.2019 5 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Tak to bylo pravdu něco. Jakým směrem se příběh vyvinul, jsem nečekala. Je to smutné...
Forma vyprávění mi sedla perfektně, pohled Sadie a jako podcast v rádiu. Zase něco jiného a bylo to psáno velmi napínavě. Závěr každé kapitoly nutil číst dál a dál. Kniha ještě předčila mé očekávání, moc doporučuju.

30.09.2019 5 z 5