Knihomolka97

NymfomankaNymfomankaSonia Rosa

(+ SPOILER) Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Anity ve dvou časových rovinách - minulosti a přítomnosti. Z minulosti - od jejího raného dětství, dospívání až po dospělost - se postupně dovídáme, jak se dostala tam, kde je teď - bez manžela, syna, práce.. ona vlastně ani nežije, jen "přežívá".
Celý příběh je o jen o tom jednom, stále dokola, kdekoli, kdykoli, s kýmkoli. Kvůli chvilce uspokojení a potěšení se Anita dobrovolně nechává neustále ponižovat kdekým, ať je starý, mladý, tlustý, plešatý, ženatý... A ona to sama moc dobře ví, cítí se znechucená sama sebou, ale touha je zkrátka silnější než rozum. Těžce jsem to nesla, fakt těžce. V duchu jsem na ni skoro řvala: odolej tomu, dyť se k tobě chová jak ke kusu hadru, neděj to.. No nepomohlo nic. :D
Nutno ale říct, že měla ve svém životě hodně, hodně smůly a bohužel byla "za mlada" dost naivní a díky tomu se dostala do šílených situací. Bylo mi jí hrozně líto, chtěla prostě cítit něčí blízkost a cítit se milovaná...
Navíc jsou tady teda skoro všichni muži vylíčeni jako nevěrní parchanti a neuvěřitelná hovada, pardon. :D
Anita mě ovšem někdy dokázala fakt vytočit svým povýšeným, bezohledným chováním. Já vím, že za to vlastně ani nemohla a taky jsem k tomu tak přistupovala, ale někdy už to bylo prostě přes čáru. Hlavně jeden moment před koncem. Chápu že se cítila ukřivděná. Proč mají mít ostatní všechno, když ona nemá nic?
Se samotným závěrem nejsem spoko, cítím se ochuzena. Takové konce a já zkrátka nejsme kamarádi. :D

Mé přítelkyně z RavensbrückuMé přítelkyně z RavensbrückuMagda Knedler

Bohužel jsem zklamaná, což mě moc mrzí. V knize jsou dvě časové roviny - druhá světová válka a rok 2018.
Dlouho jsem si zvykala na styl, kterým autorka knihu psala. Přišlo mi to nezáživné, plné odboček k pro mě nezajímavým informacím, které jsem vědět "nepotřebovala". Hlavně tedy v lince z roku 2018, kde vystupovala spisovatelka Ida. Nečetlo se mi to moc dobře. :(

Osobně si myslím, že buď autorčin styl psaní sedne a nebo nesedne, což dokazuje i její první kniha Porodní sestra z Osvětimi. ‍️

Více mě rozhodně "bavila" linka z minulosti, kdy jsem se o každé z přítelkyň postupně dozvídala, jak žily před táborem a jak se tam vlastně vůbec dostaly. Bylo to zajímavé, smutné, kruté.. Jejich životy jsem s nimi prožívala a chvilkama si pro sebe nadávala.
Naštěstí tam nebylo tolik detailního popisu, jak se k nim ty zrůdné dozorkyně chovaly, jak s nimi zacházely (i těch pár momentů stačilo). Je fakt hnus, když žena ubližuje a ponižuje takovým příšerným způsoben jinou ženu. A kvůli čemu? :(

Před čtením jsem si o samotném táboru dohledala pár informací a udělala jsem dobře. V příběhu se objevila i jména skutečných vězenkyň - včetně známé češky.

Velké plus má za mě poslední třetina knihy, kterou jsem zhltla jako malinu. Kéž by to bylo tak poutavé celou dobu.
Myslím, že kniha je zbytečně dlouhá...

Slabší 3⭐/5⭐.

O svobodě myšlení a slovaO svobodě myšlení a slovaJohn Stuart Mill

Na to, že je to dílo z 19. století, je opravdu neuvěřitelně nadčasové. Měla jsem pocit, jako by bylo psáno přesně na tuto dobu.
Občas mívám problém udržet pozornost a tady se mi to nestalo. Délka knihy je podle mě ideální a hlas pana Martina Hoffmana (který audioknihu namluvil) se dobře poslouchá.
Autor se věnuje kromě svobody slova a názorům také třeba náboženství. V průběhu poslechu jsem si dělala poznámky a zapisovala si myšlenky, které mě zaujaly.. a že jich bylo. A hlavně byly tak pravdivé až to bolí.
Určitě knihu doporučuju přečíst, protože i já jsem se sama nad sebou dost zamyslela.

Prázdné slibyPrázdné slibyLexi Ryan

Při hodnocení Prázdných slibů jsem musela hodně přemýšlet. Na jednu stranu se mi kniha líbila, četla se dobře a chtěla jsem číst neustále dál a dál. Ovšem na druhou stranu mě dost věcí štvala. Třeba hlavní hrdinka Brie zatím nepatří mezi mé oblíbenkyně..
O velkéé podobnosti některých jiných knih mluvit nebudu, i když chvilkama jsem měla pocit, že čtu druhou Selekci a Dvory. A nevím jak vy, ale já jsem viděla podobnosti i u hrdinů - Ronan (=Tamlin) a Finn (=Rhysand).
V příběhu se tedy objevil mírný milostný trojúhelník, které obecně miluju.
Od prvního momentu až do samotného závěru jsem měla bez jakéhokoli zaváhání svého favorita.
#teamfinn
Chvilkama jsem při čtení byla zmatená, jak autorka skákala v ději, prakticky nic nevysvětlila a já měla neustále nové a nové otázky. Byl to trochu takový chaos všeho dohromady. A kdyby jedno slovo mělo vystihnout celou knihu, tak by to bylo slovo MANIPUPACE.
ALE moje hodnocení hodně navyšuje poslední třetina knihy, kdy to byla velká jízda!
Něco bylo předvídatelné, ale něco mě dokázalo překvapit. Jsem určitě zvědavá na pokračování a doufám, že se ho dočkáme brzo.
Nakonec dávám 4⭐/5⭐

Další divné hlášky z knihkupectvíDalší divné hlášky z knihkupectvíJen Campbell

Opět jsem se dost pobavila.. :D

Divné hlášky z knihkupectvíDivné hlášky z knihkupectvíJen Campbell

Vtipná jednohubka. Někdy jsem se až podivovala nad tím, jak jsou někteří úplně blbí...

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já.Láska je jen pro blázny. Jako jsem já.Sabine Schoder

(+ SPOILER) Tato kniha je pro mě velkým překvapením. Půjčila mi ji sestřenice, které se moc líbila. Sama od sebe bych si ji nepřečetla, protože obálka se mi nelíbí a anotace taky nezní bůhví jak. Což je škoda! Ohromná škoda, protože v samotném příběhu se skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Hlavní hrdinka mi ze začátku nebyla moc sympatická, ale jakmile jsem ji poznala a zjistila, jak žije, chápala jsem její chování a víc a víc jsem si ji oblíbila. Její humor byl velmi podobný mému.
U Jaye jsem čekala, že bude klasický bad boy a ono ani omylem!
Romantická linka mě chytla za srdce. U pár částí jsem bulela jako želva, smutné a dojemné zároveň.
A nebudu lhát, epilog mě překvapil. Čekala jsem, že to dopadne jinak. Takže klobouk dolů za překvápko.
Každopádně tahle kniha si, myslím, zaslouží více pozornosti.

Život za oceánemŽivot za oceánemDominika Valentová

(+ SPOILER) Život za oceánem ještě předčil má očekávání. Přečetla jsem ho na jeden zátah a nemohla ho vůbec odložit!
Je to příběh pro ty, kteří hledají sami sebe a své místo ve světě. Čtivý příběh plný krásných myšlenek, které jsem si vryla do paměti.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická a držela jsem jí palce, ať najde, co hledá. Bohužel v Americe, coby au-pair, neměla moc štěstí na rodinu - všichni se k ní chovali fakt hrozně - ale zato si našla dobré přátelé. :)
Pozor spoiler!
Nechyběla také romantická linka, která mě ze začátku příjemně překvapila. Z ničeho nic ale na mě později čekal (a nejen na mě) docela šok, který jsem nedokázala až do konce knihy vstřebat. Nicméně, to je prostě život.. ‍️ Konec spoileru!
Suma sumárum dávám plný počet a knihu určitě doporučuju přečíst!

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdKerstin Gier

(+ SPOILER) #rereading
Lepší zakončení této série si ani neumím představit. Je to celou dobu napínavé jak kšandy a romantická linka je dokonalá. Gideon si mě v tomto díle úplně získal.
Je úžasné, jak všechny kousky skládačky do sebe postupně zapadají. Myslím, že tam bylo vysvětleno opravdu vše, na co jsem chtěla znát odpověď a co mi vrtalo hlavou.
Na úplném závěru jsem ani nedýchala, protože jsem úplně zapomněla, co se tam stane. V hlavě jsem totiž měla hlavně film, který jsem viděla víckrát a tam to bylo celé úplně jinak. (V knize je to ale rozhodně lepší :D ).
Každopádně - POZOR SPOILER - mě strašně pobavila ta část , kdy se objevil na scéně "mladší" Gideon. Chudák. KONEC SPOILERU.

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

#rereading
Jak se říká, že druhé díly bývají "vycpávkové", tak v tomto případě to rozhodně neplatí. Ostatně hodnocení na DK to dokazuje.
Modrá jako safír začíná tam, kde skončil díl první, což je skvělé. :D
Těšila jsem se na Xemeriuse, to je takové zlatíčko! Hned bych mu koupila kočku nebo psa. :D :D :D
I druhé čtení bylo velice dobré, zajímavé, napínavé a emotivní, hlavně na tom infarktovém konci. Sice už vím co, jak, proč a tak dále, ale stejně jsem to všechno prožívala s Gwendolyn, jako by to bylo poprvé...

Jen mě tak napadlo, že je docela škoda, že tam není více částí s Paulem a Lucy. Oba jsem si totiž hrozně oblíbila a i v těch pár okamžicích byla úplně cítit jejich láska a hlavně snaha za každou cenu zachránit.. někoho, koho tady nebudu prozrazovat. Protože se jistě najde někdo, kdo knihy ještě nečetl. :D

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

#rereading
Sérii Drahokamy jsem četla v roce 2016 a moc se mi líbila. Nedávno jsem si na ni vzpomněla a řekla si, že si musím dát rereading.
První díl této trilogie Rudá jako rubín má trochu pomalejší rozjezd, ale po nějakých 60 stranách se příběh rozjede a už nepustí. Téma cestování časem mě hrozně baví a tady má fakt zajímavý systém fungování.
Přiznám se, že si pamatuji hlavně to nejdůležitější, ale dost věcí už jsem zapomněla, takže to bylo skoro jako bych četla poprvé. Každopádně Gwen je přesně tak skvělá, jak si pamatuji a Gideon... je prostě Gideon. Tenkrát to byl moje velká láska. :D
Romantická linka se samozřejmě teprve rozjíždí, to jejich popichování na začátku a postupné sbližování je ale skvělé.
4,5⭐/5⭐
A určitě můžu doporučit také filmy, které jsou dle knih natočeny. Jsou samozřejmě pozměněné, ale stojí za vidění.

Nejchladnější dívka ve Městě chladuNejchladnější dívka ve Městě chladuHolly Black

(+ SPOILER) ! Upozorňuju, že recenze může obsahovat spoilery!
Ve výsledku jsem určitě spokojená, ale pár výhrad přece jen mám. Příběh mě chytil od prvních stran, i když to bylo hodně drsné..tolik mrtvol na začátek. Brrr, masakr.
Musím upozornit, že v průběhu tam byly docela nechutně popisovány některé ehm... situace. Nebylo jich moc, ale přesto.
Tanu jsem si okamžitě oblíbila, i když mě pak trochu štvala svou naivitou. Její ex přítel Aiden byl ze začátku trochu jako osina v zadku, ale zlepšil se chlapec.
No a Gavriel byl.. zvláštní týpek, jen co je pravda. Ty jeho hlody neměly chybu. Trošku šílenec, no a co. :DD
Hlavní padouch byl docela charismatický, skoro mi ho bylo líto.. skoro. :D
Romantiky bylo pramálo, původně jsem jí čekala víc, ale musela jsem uznat, že do tohoto příběhu se ani nějaká velkaa lovestory s pikantnostmi nehodila.
Nebylo nouze o pár nečekaných zvratů. Něco bylo samozřejmě předvídatelné, ale autorka mě párkrát dokázala překvapit, hlavně ke konci.
Líbilo se mi prostředí, takové zvláštní, tajemné, krvavé, smradlavé, ideálně popsané, žádné zdlouhavé popisy.
Také chválím skoky do minulosti, které byly skvělé na vysvětlení některých věcí. Některé části byly velmi zajímavé.
Jen si nejsem jistá, jestli jsem spokojená a uspokojená takovýmto koncem...

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

(+ SPOILER) Chata ve Švýcarsku je první kniha, kterou jsem přečetla z této série. Vtipné, že je to zatím poslední sedmý díl, který je u nás vydaný. Rozhodně se ale vrhnu na další.

Na začátku jsem se dokázala naštvat do běla po tom, jak se k hlavní hrdince zachoval její přítel. To byl fakt ubožák největšího kalibru. Už proto jsem ji pak držela z celého srdce palce.
Muž, který se v příběhu později objevil, mě okouzlil od prvního momentu a čtení jsem si od té chvíle nesmírně užívala. Romantická linka, která zahřeje u srdce.
Líbilo se mi to kouzelné prostředí Švýcarska a měla čím dál větší chuť na čokoládu!! A taky sýry!
Opravdu lepší knihou jsem rok 2021 snad ani zakončit nemohla.

Na Vánoce o den víceNa Vánoce o den víceChristina Lauren

Toto téma začíná být moje oblíbené, i když si sama nedokážu představit, že by se mi opakoval jeden den nebo více dní stále dokola..
Tento příběh se mi moc líbil. Oddechový, nenáročný s krásnou vánoční atmosférou, tradicemi, sladkou romantikou a sympatickými hrdiny. Moc jsem si oblíbila také Bennyho. Čekala jsem ale, že Maelyn bude víc cestovat v té časové smyčce.

29.12.2021

MimoňkaMimoňkaSarah Andersen

Mně se předchozí díly moc líbily, a proto jsem si nemohla ujít ani tento. Bohužel mi ale moc nesedl. Postrádala jsem humor, který mě tak bavil v předchozích knížkách. Jen párkrát jsem se zasmála a spíš jsem obracela stránky s pocitem nudy. Škoda, ilustrace jsou fakt povedené..

28.12.2021

Pro sebe jako stvořeniPro sebe jako stvořeniSarah Hogle

(+ SPOILER) Kniha pro mě nezačala úplně nejlíp, ze začátku to bylo takové nijaké a navíc mi hlavní hrdinka Naomi nebyla moc sympatická. Vlastně jsem ji začala mít ráda až skoro ke konci, kdy se vzpamatovala. Nicholas byl naopak úžasný a obdivovala jsem jeho trpělivost a snahu.
Že se dva lidi odcizí je vcelku normální, ale jádro problému v tomto romantickém příběhu byla rozhodně komunikace. Z obou stran samozřejmě.
Moc se mi líbilo, jak se postupně zase dávali do hromady a stal se z nich tým. Oni dva proti světu. Některé situace byly vtipné, milé, sladké i vzrušující. Také se mi líbila atmosféra a celé prostředí.
Koho jsem nemohla vystát ještě víc než Naomi, byla překvapivě (haha) Nicholasova matka. Hnusná ženská fakt.
Moje hodnocení je takové, že dávám 3,5*.

28.12.2021

Notting Hill pod sněhemNotting Hill pod sněhemJules Wake

(+ SPOILER) Příběh je určitě krásný, ale na mě zbytečně dlouhý a přiznám se, že mě pár věcí dokázalo dost naštvat. Když jsem byla kousek za polovinu a podívala se, kolik stránek mě ještě čeká, zděsila jsem se.
První půlku jsem přečetla strašně rychle ani nevím jak, ale druhou jsem se trochu protrápila. Musím ještě poznamenat, že tam bylo poměrně dost chyb.
Upozorňuji, že recenze můze obsahovat spoilery, negativní názory na některé osoby a můj osobní pohled na rodičovství!

Hlavní hrdinka Viola byla moc hodná a sympatická osoba, ale na můj vkus si toho na svá bedra brala až příliš. Každému se zavděčit zkrátka nejde a je třeba občas říct i NE. Její matka byla hrozná. Omlouvám se ale takhle panovačnou a nespravedlivou ženskou nedokážu zkousnout. Další postavu, kterou tady musím zprdnout je "matka" úžasné Grace. Byť v příběhu moc nefigurovala, tak mě šíleně štvala. Už jen proto, jak se o ní Nate zmiňoval. Pokud se člověk rozhodne mít dítě, tak by se o něj měl starat kruciš!!
Nate mi v první chvíli padl do oka, ale v průběhu mě začal taky štvát. Tak třeba nevím, nevím, jestli bych dokázala tak rychle zkousnout, kdyby mě někdo takto nechal ve štychu. Opravdu jsem chvilkama měla pocit, ze Violu zneužívá. A jako pardon -spoiler- že ji vyčte a naštve se, když přijde o něco později a absolutně nezná okolnosti?
Chemie mezi nimi ale byla uvěřitelná, jiskra proběhla během prvního momentu setkání, jejich sbližování se mi tudíž líbilo a věřila jsem jim to a galvne přála.
Nejvíc jsem si ale užívala to, jak si Viola dokázala Grace získat a jak spolu krásně trávily čas...
3,5⭐

21.12.2021

Sněží, sněží...Sněží, sněží...Lauren Myracle

Moc hezká knížka na tento zimní předvánoční čas. Nejlepší příběh byl pro mě hned ten první, druhý bohužel trochu zklamal a třetí byl moc pěkný. :)
Určitě doporučuju.

20.12.2021

Pan RomantikPan RomantikLeisa Rayven

Úžasný příběh, který řadím mezi nejlepší, které jsem letos přečetla!

20.12.2021

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Já se přiznám, že jsem se Vánoční koledě až do letoška vyhýbala, vlastně ani nevím proč. Je to opravdu kouzelný příběh s ponaučením a poselstvím. Má úžasnou , takovou zvláštní atmosféru a krásně naladí na Vánoce. Je zajímavé sledovat tu změnu, která se v člověku odehrává, to uvědomění. Někdy je potřeba trošku "popostrčit". A abych nezapomněla, moc se mi líbily ilustrace, které příběh zpestřovaly.

15.12.2021

Nejkrásnější dárekNejkrásnější dárek* antologie

12 českých autorů, 12 vánočních povídek, každá úplně jiná. Některé se mi líbily víc, některé míň, ale jako celek je knížka určitě krásná. Ze začátku mě překvapilo, že povídky byly smutné někdy až depresivní, nicméně alespoň končily v rámci možností dobře. U několika jsem neudržela slzy a určitě nejsem jediná. Obrovské plus má grafické zpracování.
Nejvíce mě oslovily tyto tři povídky: Od mámy z lásky, Maršmeloun pro Ráchel a Polička vyřazených knih. Ty byly fakt úžasné.
Celkově bych knihu ohodnotila 4⭐.

13.12.2021

Vánoční láskyVánoční láskyVi Keeland

Vánoční lásky se skládá z pěti krásných romantických povídek. Z každého příběhu sálala vánoční atmosféra a já si čtení moc užila. Původně jsem chtěla číst pět dní, každý den jeden příběh, ale nakonec jsem knihu přečetla během dvou večerů. Příběhy byly opravdu kratičké a četly se hrozně rychle a dobře. Poslední povídka byla o něco delší a pro mě i nejlepší! Kdybych měla hodnotit ⭐, tak takto:

Vánoční omyl 4,5⭐
Vánoční polibek 4,5⭐
Vánoční jízda 4⭐
Vánoční světýlka 4⭐
Vánoční návrh 5⭐

Knihu jako celek hodnotím 4,5⭐.

13.12.2021

Andělské trableAndělské trablePetra Nachtmanová

(+ SPOILER) Paní Marika mi byla od prvních stran moc sympatická. Číst o něčí smrti by mě asi bavit nemělo, nebo při nejmenším bych měla cítit smutek, jenže ono to bylo tak strašně vtipně, odlehčeně podané, že jsem se i uchechtávala. Asi je to i tím, že mám ráda černý humor.
Maričino vyprávění jsem hltala stránku za stránkou a při některých situacích jsem se musela smát až nahlas. Hašteření s Martinem - Rytířem na bílém koni ( :D ) nemělo chybu. Moc se mi líbilo, jak ji tak hezky, roztomile oslovoval. Některé části mi přišly ale trošku zdlouhavé. Hlavně ten moment, kdy se Marika dostávala do nebe a musely jí být odpuštěny její hříchy od různých lidí a dokonce i zvířat..
Ke konci jsem byla dojatá, krásné ukončení tohoto originálního příběhu.

10.12.2021

Vánoční andělVánoční andělPetra Nachtmanová

(+ SPOILER) Kniha mě na první pohled zaujala přenádhernou obálkou. Doufala jsem, že stejně úžasný bude i příběh uvnitř. A BYL.
Celý příběh, z něhož sálala předvánoční/vánoční atmosféra, jsem si maximálně užila.
Děj rychle a příjemně ubýhal, ani jsem se nenadála a byl konec. Krásný konec!
Hlavní hrdinka Markéta mi byla sympatická a moc jsem jí přála skvělého chlapa, stejně jako její babička. :D Už proto, jak se k ní zachoval její bývalý. To byl kr**** největšího kalibru!
Kurýra Adama jsem si hned oblíbila. Velký sympaťák a chlap se srdcem na správném místě! Baronek byl krásným zpestřením příběhu a následně i to "psí vyšetřování" nemělo chybu.
Když se objevil Standa, nečekala jsem, že se z něj na konci vyvrbí... ten někdo. :O Ale byla jsem za to ráda a vážně mě to dojalo.

03.12.2021

Předtuchy smyslnostiPředtuchy smyslnostiNalini Singh

Romanticko-erotická-fantasy začíná být opravdu moje oblíbená kombinace.
Na tento díl jsem byla hodně zvědavá, tedy hlavně na Vaughna. A bylo to skvělý! Ovšem předchozí díl se mi líbil o něco víc... Sascha a Lucas tu samozřejmě nechyběli a za to jsem ráda.
Faith mi byla sympatická, ale chvilkama mě svým chování trochu štvala. Bylo docela vtipné, jak si myslela, že začíná bláznit... Vaughn mě mile překvapil. (Ale na Lucase nemá :D ).
4,5 * /5*
Jakožto velká milovnice pikantních scén jsem se tetelila blahem. Sakra žhavé scény!

29.11.2021

Ďábel nosí kiltĎábel nosí kiltSuzanne Enoch

(+ SPOILER) Velmi příjemné čtení. Začínám propadat příběhům, ve kterých vystupují skotové/horalové. Ďábla jsem přečetla rychlostí blesku, výborně se četl. Charlotte i Ranulfa jsem si moc oblíbila, užívala jsem si jejich hašteření a sbližování. Nebylo nouze o pár scén a ten konec byl prostě sladký. :) Další díly si teda rozhodně ujít nenechám!
4,5⭐/5⭐

26.11.2021

FobieFobieWulf Dorn

Za mě také průměr. Chybělo mi víc napětí a bylo tam mnoho částí, které mě nudily.

22.11.2021

ZvěstiZvěstiAleš Novotný

Od autora jsem četla Pamatuj na smrt a zařadila ji mezi TOP knihy loňského roku. Na Zvěsti jsem se nesmírně těšila a jsem také nadšená! Měla jsem přečteno na jeden zátah za 2 hodinky a něco, nemohla jsem se odtrhnout. Autor mě neustále udržoval ve střehu.

Příběh je vyprávěn z pohledu více postav, což ze začátku může být trošku zmatečné, ale mně to vůbec nevadilo, naopak mě to tím víc bavilo a vlastně i "nutilo" číst dál a dál. Každá z postav reší nějaký svůj osobní problém (sex.orientaci, nezdravý vztah a podobně), navíc ve vzduchu neustále visí záhadná smrt jejich spolužáka.

Všechno se krásně prolínalo, vše do sebe zapadalo a bylo to napínavé až do samého konce. A nechyběla i mírná romantika, což vítám. Plný počet * !

19.11.2021

Sexy srážkaSexy srážkaHelena Hunting

Od autorky jsem četla knihu Talisman pro štěstí, což nebylo špatné, ale spíš takový průměr. Sexy srážka se mi líbila o dost víc. Velmi příjemné nenáročné čtení, které jsem momentálně potřebovala - slaďárna jak vyšitá. :)

16.11.2021

Cizí dluhCizí dluhKinga Litkowiec

Jedno slovo. WOOW. Jak já miluju tyto příběhy. :D Pokud se vám líbí knihy typu 365 dní, nebo třeba Mount Triology (což je dost podobné), věřím, že Cizí dluh je přesně pro vás.
A teď zpět ke knize. Od úplného začátku jsem se dokázala vcítit do Jess, hlavní hrdinky a všechny pocity tak prožívala s ní. Strach, vzrušení, naštvání, nenávist, lásku, žárlivost... Hltala jsem stránku za stránkou a těžko se odtrhávala. Velice čtivá a návyková záležitost!! Jsem ráda za vyprávění z pohledů obou postav, protože poznat, co se Liamovi honí v hlavě, by bylo nemožné a asi bych se zbláznila.
Liam je ten typ hrdiny, kterého si nejde neoblíbit/nezamilovat. I když je to fakt pořadný šmejd :D. Jeho chování k ženám (pro něj to ženy nebyly :D ), bylo hodně drsné a ze začátku jsem byla i mírně šokována (i tím, že si to ty ženy nechaly líbit - soudnost jim očividně nic neříká).
Tím víc jsem si pak užívala to, jak postupně začal ztrácet hlavu a zamilovávat se, i když si to ne a ne přiznat..jak jinak. Ale jsem ráda, že "nevyměkl" a byl stále svůj. Jeho myšlenky neměly chybu. :D
Moc jsem si oblíbila Valerii, kterou prostě musím zmínit. I Morris je zajímavá vedlejší postava a je jasné, že se v něm skrývá víc, než se na první pohled zdá...
Žhavé scény, jiskření mezi hrdiny výborné! Mafiánské prostředí také zpracováno na jedničku. Samozřejmě nechyběly vulgarismy a peprný slovník, což ale k tomu prostředí prostě patří. :D
Snad ani nemám nic, co bych vytkla. Vlastně jo, je tu jedna věc. Ten konec. Aaaa potřebuju pokračování.

16.11.2021