knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtení této knihy byl pro mně neuvěřitelně silný emoční zážitek! Možná si mnoho z nás dnes říká - jak to mohla Anna všechno zvládnout?? Já bych to nedala...Ale ona to zvládla jednoduše proto, že jí nic jiného nezbývalo...neměla čas na deprese, sebelítost. Obdivuji všechny ženy a vůbec lidi, kteří žili v této nelehké době. Kloubouk dolů přede všemi, co ty hrůzy ustáli.

19.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tady se ani nedá hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček...kniha zpracovává silné téma. Zpočátku jsem si nemohla zvyknout na strohé krátké věty, ale pak jsem se začetla. Příběh Zuzany je strhující, frustrující a fascinuje. Rozhodně však nedoporučuji těm, kteří jsou v depresi nebo prožívají emoční krizi. Po přečtení této knihy se propadnou ještě níže...

14.05.2021 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Zrovna včera se mi náhodou dostala do rukou tato úžasná kniha a já si rázem vzpomněla na své dětství. Je to naprostý knižní klenot...

20.11.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Co k tomu dodat... masakry, které se děly za války na civilistech a nevinných jsou vždy strašné. Celou válku si začali Němci, byli to zrůdy v lidské podobě. Považovali Čechy za lůzu, póvl a český ksindl, který je třeba zlikvidovat. Proto, i když trpěli i němečtí obyvatelé chápu tu frustraci, zoufalství i pocit bezmocnosti, když někomu nacisti vyvraždili rodinu, že se chce pomstít. Masakry na nevinných ale pochopitelně odsuzuji.

03.04.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příjemné čtení. Kniha je zajímavá a čtivá. Příběh mně zaujal, přesně takové mám ráda. Za nemastný neslaný konec ubírám jednu hvězdu.

14.09.2021 4 z 5

Z knihy jsem byla opravdu nadšená!

02.05.2023 5 z 5

Panovníci českých zemí Panovníci českých zemí Petr Čornej

Velice vydařená kniha. Koupila jsem ji synovi a moc se mu líbí. Určitě doporučuji. Je přehledná a navíc skvěle ilustrovaná.

04.04.2021 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Adina Mandlová patří rozhodně mezi mé oblíbené herce stříbrného plátna. Tuto knihu vzpomínek jsem četla asi dvakrát v životě a pokaždé mně bavila, poučila i rozplakala. Úžasná žena, která si dovedla život opravdu užít, i když žila v nelehké době.

13.07.2021 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Dobrá česká detektivka, kterou jsem četla již před pár lety. Autor mně rozhodně zaujal svým stylem psaní. Zrovna dnes jsem si na něj vzpomněla a sáhla po další jeho knize Vzplanutí... doufám, že bude stejně dobrá...

13.06.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Za tuto knihu autorce moc děkuji!!! Kdybych mohla, dala bych sto hvězdiček. Tuto knihu bych zařadila mezi povinnou školní četbu. Prýávě z této knihy by se školáci konečně dověděli pravdu o druhé světové válce. Jaké lidské zrůdy a hyeny byli Němci. Dnes jim ve škole vtloukají do hlavy jen samé lži a dějiny upravují podle politického trendu. Něuvěřitelně silný a strhující příběh několika žen v této nelehké době je fascinující...

08.12.2020 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek od "Agáty". Odhalení pachatele bylo pro mně obrovským překvapením. O to víc jsem si čtení užila. Doporučuji!

13.10.2021 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Náhodou jsem tu narazila na knihu, která byla v dětství moje nejoblíbenější. Dokonce jsem ji našla ještě po x letech v mé knihovně! Byla to úžasná kniha a já ji přečetla několikrát. Hokynář Bočan, Frantík Severýn a zelená knížka... to si pamatuju a budu pamatovat vždycky...

18.03.2021 5 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Nemohu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Kniha je čtivá a napínavá, moc se mi líbila. Vraha jsem ale neuhodla.

01.10.2021 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Skvělá detektivka!!!!! Rozhodně řadím mezi top detektivky. Moc mně to bavilo. Už aby tady byla nějaká další!!

14.06.2021 5 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Další ze zajímavých detektivek od mé oblíbené autorky. Čtivě napsáno, snad jen chybí překvapivé odhalení pachatele. Žádný šok čtenáře nečeká, ale tak je to u všech jejich detektivek.

28.07.2022 4 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Další příběh Josefíny a Tvrdíka... dobře se čte, nechybí osobitý humor a vražda.. těším se na další...

01.06.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Toto byla kdysi moje první "Agáta", kterou jsem četla...Natolik mi učarovala, že jsem pak nečetla nic jiného. Nicméně komentuji až teď...Super detektivka. Pamatuju si, že odhalení vraha pro mně bylo tenkrát ohromné překvapení.

11.10.2021 5 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček. Už dlouho jsem se nepobavila tak, jako u čtení této knihy. Rozhodně vyhledám další knihy této autorky.

09.07.2021 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Nostalgie, vzpomínky...po x letech jsem znovu přečetla na jeden zátah a nelituji. Jen už se na příběh Lenky a Dana dívám jinak než v patnácti...ale rozhodně za mně skvělá kniha.

15.06.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velice zajímavá kniha. Příběh je zvláštní a čtenáře udržuje v napětí. Dojem z knihy umocňují také skutečná místa Ostravy. Rozhodně povedené dílo, které stojí za to.

04.06.2021 4 z 5