Onlineknihomolka1197

Příspěvky

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Tady se ani nedá hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček...kniha zpracovává silné téma. Zpočátku jsem si nemohla zvyknout na strohé krátké věty, ale pak jsem se začetla. Příběh Zuzany je strhující, frustrující a fascinuje. Rozhodně však nedoporučuji těm, kteří jsou v depresi nebo prožívají emoční krizi. Po přečtení této knihy se propadnou ještě níže...

předevčírem


Kotě z KocourkovaKotě z KocourkovaV. Čtvrtek (pseudonym)

Úžasná vzpomínka na dětství....

10. května


ObráceníObráceníVlasta Javořická

Příběh zasazený zřejmě do začátku druhé poloviny 20. století o rodině Klementových, který autorce vyprávěla v nemocnici paní Anička (hospodyně či služebná). Tyto "poúnorové" příběhy od Javořické nejsou úplně moje parketa, ale čtení to bylo pěkné.

10. května


Host do domu / Hra s ohněmHost do domu / Hra s ohněmVlasta Javořická

Dvě povídky ze života. V prvním příběhu pozve Jana svou přítelkyni Alici k sobě domů na statek na prázdniny. Seznámí ji s rodiči, bratrem a také se svým milým. Jak se jim odvděčí Alice je nasnadě. Druhý příběh vypráví o životě Hany a Čestmíra od první zamilovanosti až po problémy v manželství, kdy už zamilovanost pomine. Hana si začne hrát s ohněm...

09. května


Popraviště v parkuPopraviště v parkuJan Cimický

Tuto knihu jsem četla v minulosti asi dvakrát a pokaždé jsem si čtení užila. Nalákal mně název a nezklamal...kniha patří k těm lepším z autorovy tvorby.

08. května


Vražda za oponouVražda za oponouA. Jirotka (pseudonym)

No, že bych byla úplně nadšená, abych mohla dát plný počet hvězdiček, to nemohu tvrdit, ale na delší cestu vlakem nebo na dovolenou je to pohodové čtení. Knihy tohoto autora se mi většinou líbí, dobře se čtou a jsou srozumitelné, takže není třeba dlouhého uvažování. Hlavní hrdina je docela sympaťák a i prostředí je docela nevšední.

07. května


Rozdrcené štěstíRozdrcené štěstíVlasta Javořická

Moc krásný příběh ze života. Mladá Věncena po úrazu oplakává zmařené štěstí v podobě svatby s milovaným Sášou. Okolnosti a další události v jejím životě však zapříčiní, že své životní štěstí a naplnění přece jen najde...

01. května


Na nůž - 3. dílNa nůž - 3. dílVlasta Javořická

Teprve v tomto závěrečném dílu dostanou události spád a pořádně se to rozjede! Jestli skončí celý příběh happyendem, to neprozradím, každopádně je tento třetí díl nejlepším, ale posuďte sami...

27. dubna


Na nůž - 2. dílNa nůž - 2. dílVlasta Javořická

Pokračování románu je rozhodně zajímavým čtením. Jsem moc zvědavá, jak se uzavřou osudy hlavních postav tohoto románu a jestli bude happyend...

22. dubna


Na nůž - 1. dílNa nůž - 1. dílVlasta Javořická

Javořická je pro mne zárukou dobrého čtení. V prvním dílu se čtenáři seznamují s rodinou továrníka Harcuby, šlechtické rodiny Velemínských i dalších, kteří patří mezi maloměstskou smetánku. První díl byl slibný, jsem zvědavá na další...

16. dubna


Modré z nebeModré z nebeVlasta Javořická

Moc pěkný příběh. Výše napsaná anotace je velice výstižná. Příběh Kamily a Jiřího, kteří se vlastně poznávají až v manželství. Jí je 19 a jemu 26. Jsou zamilovaní, mladí a nezkušení. Teprve v manželství poznávají, jaké to je, když pomine zamilovanost a přichází problémy. Do toho přijdou děti, nevěra, první světová válka. Pěkná kniha.

10. dubna


Mrtvý z mýtinyMrtvý z mýtinyMilan Dušek

Dobré čtení!! Autor mně překvapil. Námět hledání pravdy v minulosti mně baví. Kniha se dobře četla, nechybělo napětí a mělo to spád.

07. dubna


Panovníci českých zemíPanovníci českých zemíPetr Čornej

Velice vydařená kniha. Koupila jsem ji synovi a moc se mu líbí. Určitě doporučuji. Je přehledná a navíc skvěle ilustrovaná.

04. dubna


Kyselé třešněKyselé třešněLenka Chalupová

Co k tomu dodat... masakry, které se děly za války na civilistech a nevinných jsou vždy strašné. Celou válku si začali Němci, byli to zrůdy v lidské podobě. Považovali Čechy za lůzu, póvl a český ksindl, který je třeba zlikvidovat. Proto, i když trpěli i němečtí obyvatelé chápu tu frustraci, zoufalství i pocit bezmocnosti, když někomu nacisti vyvraždili rodinu, že se chce pomstít. Masakry na nevinných ale pochopitelně odsuzuji.

03. dubna


Pět mrtvých starých damPět mrtvých starých damHans Gruhl

Poslouchala jsem jako rozhlasovou hru a bylo to perfektní! Až se někdy dostanu ke knižní verzi určitě si ji přečtu. Přišlo mi to podobné jako od Agathy Christie.

02. dubna


Jak se vraždí milenkyJak se vraždí milenkyBohumil Lipert

Super čtení pro všechny, kteří se zajímají o krimi žánr. Všechny případy v knize jsou mistrně napsané, čtivé a zajímavé.

01. dubna


Zlatý ptáčekZlatý ptáčekVlasta Javořická

Příběh tak trochu z čevené knihovny, ale takových Javořická napsala poměrně dost. Tato kniha se mi líbila, nicméně nepatří k těm "top" knihám, které mně chytly za srdce.

29. března


Podivný trojúhelníkPodivný trojúhelníkBohumil Lipert

Jako vždycky i tentokrát autor nezklamal. Případy jsou různorodé ze života, takže si každý přijde na své.

27. března


Ruleta pro sedm vrahůRuleta pro sedm vrahůHubert Friedl

Autor mně docela překvapil. Všechny tři případy byly dost dobře napsané a napínavé. Doporučuji.

23. března


Vraždící sexVraždící sexJosef Kratochvíl

Ani se mi při čtení těchto případů nechtělo věřit, že se takových zvěrstev lidé vůbec mohli dopustit. Každopádně to bylo nesmírně zajímavé čtení.

21. března


Za stolem seděla smrtZa stolem seděla smrtLadislav Šťastný

Povedená detektivka! Skvěle napsaná. Co se týče pachatele, tak se sice žádné překvapení nekonalo, ale o to tam nešlo. Dobré počtení!

21. března


Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Čtení této knihy byl pro mně neuvěřitelně silný emoční zážitek! Možná si mnoho z nás dnes říká - jak to mohla Anna všechno zvládnout?? Já bych to nedala...Ale ona to zvládla jednoduše proto, že jí nic jiného nezbývalo...neměla čas na deprese, sebelítost. Obdivuji všechny ženy a vůbec lidi, kteří žili v této nelehké době. Kloubouk dolů přede všemi, co ty hrůzy ustáli.

19. března


Poplach v Kovářské uličcePoplach v Kovářské uličceVáclav Řezáč

Náhodou jsem tu narazila na knihu, která byla v dětství moje nejoblíbenější. Dokonce jsem ji našla ještě po x letech v mé knihovně! Byla to úžasná kniha a já ji přečetla několikrát. Hokynář Bočan, Frantík Severýn a zelená knížka... to si pamatuju a budu pamatovat vždycky...

18. března


Jak vraždí ženyJak vraždí ženy* antologie

Dobré čtení ke kávě. Kromě J. Stacha, který píše čtivě mi styl psaní ostatních autorů moc nesedí. Nejvíce mně zaujaly případy Buď sbohem, lásko a Krvavá nevěra.

17. března


Pomsta zhrzené milenkyPomsta zhrzené milenkyJosef Kratochvíl

Super čtení! J. Kratochvíl je top autor skutečných krimi případů. Vytvořil dvojici kriminalistů Denk - Rubeš, kteří případy skvěle oživují.

16. března


Slepá bábaSlepá bábaJarmila Pospíšilová

Další ze skvělých knih paní Pospíšilové! Radost ze čtení mi poněkud zkalil fakt, že jsem pachatele uhodla v podstatě hned na začátku...jinak super čtení a už se těším na další.

16. března


Jak se vraždí manželéJak se vraždí manželéJosef Kratochvíl

Velmi smutné příběhy žen, které zabily své muže. Motivů bylo více, ale nejčastěji se objevoval motiv zoufalých žen a matek, které byly svými manželi týrány a ony neviděly nakonec jinou cestu, než ho zabít...hlavní roli přitom hrál alkohol. Asi nejsmutnější je pak hned první případ s názvem Domov mrtvých duší...doporučuji každému přečíst.

15. března


Když vraždí mamonKdyž vraždí mamonBohumil Lipert

Velmi zajímavé, napínavé a čtivé případy napsané podle skutečných událostí. Znovu se přesvědčuji, že nejzajímavější motivy přináší sám život. Ve všech případech jde o jediné - o peníze....

14. března


Výstřel ve studiu šestVýstřel ve studiu šestViktor Dusil

Skvělá detektivka, mile mně překvapila. Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to jelo. Je čtivá, napínavá a srozumitelná.

14. března


Pasažér z vlaku podezřelýchPasažér z vlaku podezřelýchIvan Milan Jedlička

Další z příběhů, kde autor autenticky zpracoval skutečné krminální případy odehrávající se před půl stoletím. Skvěle napsané případy zahrnují nejen podvody, krádeže a mnohdy i úsměvné případy, kterými by se dnes nikdo nezabýval, ale také případy vražd, z nichž některé mnozí pamatují dodnes - např. případ vraždy staré ženy z bohumínského rychlíku z roku 1975...

12. března


1