Dáma v modrém

Dáma v modrém https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2734/bmid_dama-v-modrem-aGm-2734.jpg 4 93 36

Dáma v modrém je obraz od uznávaného prvorepublikového malíře a připraví hraběti Valeriánu Chorisovi, dědici prosperujícího panství, nejednu horkou chvilku. Dostala se totiž do nesprávných rukou, což spustilo kolotoč problémů. Na první pohled ztřeštěná eskapáda s obrazem však skončí vraždou. Valerián v roli detektiva začne pátrat, co je vlastně za věcí. Někdy je však lepší nevědět, zvláště když i jeho nejbližší něco tají a nic není takové, jaké se zdá…... celý text

Kami33
18.01.2024 3 z 5

Souhlasím s tím, že knížka se čte dobře. Co se žánru týká, místo detektivky mi to přijde spíš jako čtení pro ženy. Krásní mladí hrdinové, naivní zápletka s obrazy, jeden padouch a detektiv, který se někde během děje zatoulal bůhví kam a cituplný epilog, který pomaleji chápajícímu čtenáři vše osvětlí. (Jo a Linči mi opravdu lezla na nervy.)

knihomolka1197
11.09.2023 5 z 5

Skvělé čtení! Napínavá detektivka, čtivá, přečteno jedním dechem. Určitě doporučuji.

astroweb
10.04.2023 5 z 5

Byl jsem velmi spokojený. Po delší době jsem si přečetl vtipnou českou detektivku.

RogiS
20.06.2022 3 z 5

Autorka kupodivu neobsadila do hlavní role mladou, emancipovanou ženu jak je jejím zvykem a nahradila ji hrabětem Valym v kristových letech, leč prolog a epilog nás ujistí, že běda mužům, kterými žena (Linči) vládne, a proto chytrá žena (Linči) nikdy muži nedá najevo, že za vším je ona. I když ne vždy s čistým svědomím. Ale, abych parafrázoval anděla spravedlnosti ze svého oblíbeného seriálu: "Dělala to (Linči) z lásky k muži - lepší důvod neznám".

konicekbily
17.05.2022 4 z 5

Restituovaný šlechtic, bydlící na svém zámku, je vtažen do malířského prostředí a pomáhá vyřešit komplikované mezilidské, tvůrčí, obchodní a podvodné vztahy této komunity. Kolem něj se vyskytnou dvě úmrtí a autorka mu vnutila úlohu, aby vše objasnil. Ale neusnadnila mu to - na cestě za pravdou je spousta překážek a kličkování. Pěkné čtení na dovolenou.

dagmar5477
27.03.2022 5 z 5

Čtivá a pohodová detektivka.

Amneris
13.12.2021 5 z 5

Tak tato knížka mě moc bavila. Líbila se mi zápletka v podobě ukradeného obrazu, manželský pár malířů, kteří si vyměňovali obrazy a samozřejmě hlavní hrdina Valerián, který k tomu přišel jako slepý k houslím, ale pachatele nakonec objevil. Těším se na další autorčiny knihy.

zouharov
15.07.2021 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. Romance s detektivní zápletkou. Lehce překombinované, ale čtivé.

Ramiel
06.07.2021 3 z 5

Spíše letní romance než detektivka. A pokud už přistoupím na to, že se jedná o detektivku, tak mám jednu velkou výhradu. Nesnáším, pokud autor před čtenářem zamlčuje stopy vedoucí k odhalení vraha - většinou ve stylu, kdy některá z postav prohlásí: "Asi vím, co se stalo a kdo to byl, ale zatím ti to neřeknu. Musím si ještě něco ověřit." A tohle přesně dělá Linči.

Jiho226
06.04.2021 3 z 5

Čtivě napsané, objevuje se zde ne zcela originální motiv přemalovávání obrazů, nechybí milostné trojúhelníky, čeká vás i šťastně končící love story krásného a movitého šlechtice, ale pokud čekáte detektivku - tak se bohužel koná jen okrajově..

Lena79
04.03.2021 5 z 5

Jednoduše napsaný příběh, který zaujme. Kniha mě mile překvapila, bavila mě.

rafan65
08.11.2020 5 z 5

Dobré oddechové čtení, pěkný příběh a dobrá zápletka. Tato kniha obsahuje vše co jsem od paní Horákové čekal, takže dávám pět hvězd. Knihy této autorky mám opravdu rád.

Marika Vanova
23.09.2020 5 z 5

Výborný detektivní příběh, který rychle odsejpá, i když by se dalo o některých věcech polemizovat, ale mně se to líbilo.

pip11
05.09.2020 4 z 5

Zábavná, nenáročná a lehce čtivá detektivka se sympatickým hrabětem Valeriánem. Sem tam nějaký duch, jak už to na zámcích bývá, a spousta obrazů…

Pheobe20
05.09.2020 5 z 5

První moje přečtená kniha od dané autorky. Kniha se četla velmi dobře. Tuto knihu bych zařadila pro odpočinkové čtení. Příjemný příběh, ale vyloženě bych to jako detektivkou nenazvala.

tittanie
29.07.2020

Oblíbená autorka. Kniha se mi líbila. Dobře se četla.

marli58
27.07.2020 4 z 5

Docela čtivý příběh s šarmantním šlechticem v hlavní roli, ale detektivka... to ne. Prostě se v tom příběhu ztratí obraz a taky tam někdo zemře a to je tak všechno. Policie případ odloží a tak se vyšetřování ujímá náš šlechtic a jeho krásná pomocnice, která má prsty všude. A pak zazvoní zvonec a pohádky je konec. Pěkná oddychovka a není brutální ;-).

Jura Jurax
19.07.2020 1 z 5

Tohle není detektivka, ale červená knihovna s tajemstvím, nebo chcete-li s detektivní zápletkou. A tu detektivní linii si autorka hodně usnadnila instalací postavy, která příhodně všechno ví, kdekoho vhodného zná a přes něj cokoliv levouruč zařídí a je trošku záhadná, takže se autorka s tou detektivní linií ani nemusí moc vypisovat a může se soustředit na tu červenou knihovnu.
Hlavní hraběcí postava je tam vylíčena jako milý, pohledný, dobře vychovaný, leč poněkud zženštilý šlechtický moula, za něhož to v knize ovšem nepopsaném pozadí odpátrá jeho akční a pochopitelně krásná partnerka.

Ale hezky se to čte, příběh neurazí, v tom kdo s kým spí, spal a spát bude se nakonec orientujete, postav tam moc není, akorát je to holt jaksi červenoknihovně vyumělkované a samozřejmě je tam happyend jak noha.

Ovšem jako detektivka to moc nefunguje.

Ladygeront
13.07.2020 5 z 5

Příjemná detektivka, dobře se čte. Bavila mě a přečtená byla brzy. Naďa Horáková má vůbec povedené knihy. Začala jsem u jejích historických detektivek, které byly také velice čtivé.

danielavachova
11.07.2020 3 z 5

Dobré oddechové čtení na léto,k vodě,nenáročná detektivka,ráda si přečtu další.