Panovníci českých zemí

Panovníci českých zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34282/bmid_panovnici-ceskych-zemi-cds-34282.jpg 5 122 17

Stručný přehled všech panovníků na českém trůnu, později prezidentů.

Roni34
Roni34
28.05.2023 3 z 5

Bylo nutné si udělat rychlé opáčko z českých dějin, knížka výborně posloužila svojí stručností. I když doporučuji zkombinovat ještě s jiným zdrojem. Měla jsem jediný problém s členěním textu, četlo by se lépe s přehlednějšími odstavečky, je škoda, jak je to na sobě nahuštěné. Důležité informace bych vypíchla tučně. Pochvalu zaslouží určitě krásné ilustrace.

Kabuky
Kabuky
05.05.2023 5 z 5

Perfektní kniha.

Filomena1961
Filomena1961
14.01.2023 5 z 5

Výstižný a ucelený přehled našich panovníků od Sáma po Václava Havla. Kniha je bohatě ilustrována se základními informacemi, vhodná pro děti, ale i dospělí si v ní počtou. Velice hezky uspořádána.

JFK117
JFK117
14.12.2022 5 z 5

Trefila jsem se s čtením knihy do předvolební kampaně volby prezidenta. A protože autor mezi panovníky počítá i prezidenty (s tím jsem měla trochu vnitřní problém) byla to četba velmi inspirativní. Špatný panovník (a prezident) není v Čechách nic neobvyklého. Spíše naopak. Dobrých bylo pomálu. A přesto jsme vydrželi!

jan.para
jan.para
10.09.2022 5 z 5

Ucelený přehled našich panovníků včetně stručných informací o jejich životech. Z této knihy čerpám dodnes.

Štěpinambura
Štěpinambura
13.02.2022 3 z 5

Poučně zajímavé. Oceňuji hlavně zábavně zpracované informace.

boxas
boxas
06.02.2022 5 z 5

Základní chronologický přehled o našich panovnících a prezidentech od bájného Sáma až po V. Havla. Kniha je doplněna zajímavostmi o jejich životě a také hezkými ilustracemi.
Věděli jste např. že když se narodil Ludvík Jagellonský, ano to je ten mládenec s dlouhými zrzavými vlasy na obalu vlevo nahoře, tak když se narodil, bylo to takové maličké nedonošené miminko, že mu museli vytvořit "inkubátor" a sice tak, že miminko obkládali vnitřnostmi z čerstvě zabitých vepřů a krav, aby ho udrželi při životě? Nebo že ho nechal jeho otec, král Vladislav II. Jagellonský korunovat českým králem už ve dvou letech? Představte si toho chlapečka s těžkou svatováclavskou korunou na hlavičce jak to celé proplakal... A mimochodem naše královská koruna - když po prohrané bitvě na Bílé hoře utíkal z Prahy Zimní král Fridrich Falcký, zapomněli v tom spěchu vůz se svatováclavskou korunou na Staroměstském náměstí. Tam ho našli vítězní žoldáci a světe div se, naši královskou korunu v pořádku vrátili na Pražský hrad. Koně ne, ty asi někdo ukradl... :-)
Ano, tyhle a spoustu jiných zajímavostí vím právě z knihy Panovníci českých zemí.
Doporučuji všem, kdo se chtějí o naší historii dozvědět něco víc!
A mimochodem celá tato edice Odkaz vydavatelství Fragment je velice zdařilá!

Liška_Ryška
Liška_Ryška
10.09.2021 3 z 5

Stručný přehled všech panovníků na našem území, ovšem bez širšího kontextu, ale v této formě dostačující.

Damato
Damato
11.05.2021 5 z 5

Naprosto TOP kniha, přehledná, pro děti školou povinné Zn.Ideál. Potěšilo mě, že ji má syn aktuálně v knihovně a že můj vnuk bude mít z čeho čerpat. A hned jdu do bazaru objednat tuhle suprovou knihu i pro vnučku, která se po roce chození-nechození do školy v českých dějinách totálně neorientuje a Olomouc a Stará Boleslav jedno je...Václav jako Václav. U téhle knihy ji dějiny určitě bavit začnou

Amneris
Amneris
30.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha s chronologickým přehledem českých panovníků a prezidentů, navíc doplněné o ilustrace samotných vládců a různých historických událostí. Rozhodně je to skvělá pomůcka na hodiny dějepisu.

knihomolka1197
knihomolka1197
04.04.2021 5 z 5

Velice vydařená kniha. Koupila jsem ji synovi a moc se mu líbí. Určitě doporučuji. Je přehledná a navíc skvěle ilustrovaná.

evelýny
evelýny
10.04.2020 5 z 5

Velmi povedený chronologický přehled panovníků českých zemí s krásnými ilustracemi jejich podobizen, doplněné stručnými životopisy v kontextu s jejich panováním.
V minulosti si ji ve svých čtyřech letech oblíbila dcera. Já s hrdostí matky, která jistě vychová další milovnici historie, předčítala.
O několik let později mi bylo dovoleno nahlédnout do písemné práce dcery. Na otázku: Jmenuj našeho prvního prezidenta, dcera odpověděla: Karel IV. :-o

Přesto mohu knihu jenom doporučit.

P.S: Hezká kniha – hezké vzpomínky

Jirinamac
Jirinamac
09.04.2019 5 z 5

Kdysi jsem jí koupila dětem do školy, ale i pro mne byla dost poučná a občas nahlédnu i dneska.

Nočnípták
Nočnípták
09.07.2018 4 z 5

Bezvadná pomůcka pro žáky základní školy. Vytáhla jsem ji zezadu z knihovny a dala dopředu, mezi knížky, které si vnoučata stále prohlížejí. Budu chvíli čekat, kdo z nich ji "objeví". A musím se přiznat, že jak jsem tak listovala, s hrůzou jsem zjistila co všechno už neznám. Takže z listování bylo nakonec poctivé čtení.

AnetV
AnetV
02.07.2017

Literatura pro základní školy, pěkné ilustrace.

Bránolog
Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Výborná věc, zejména pro školáky a studenty nižších ročníků. Nedlouhé, výstižné medailonky a kvalitní obrazové libreto.

WEIL
WEIL
30.06.2011 4 z 5

Stručný a výstižný přehled panovníků v Českých zemích, od Sáma až po Václava Havla.