Knihomol2108 Knihomol2108 komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Skvělá kniha. Ačkoliv nesnáším Chorvatsko, tuhle jízdu jsem si užila.

01.04.2024 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Tak tohle se nepovedlo. Překombinovaná slátaninka s nevýraznými postavami. Nemastná, neslaná, jakoby narychlo napsaná. Pana Cobena miluji, ale toto bylo ťápnutí stranou.

07.10.2023 1 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Nádherná kniha o lidsví, naději a přesto to není červená knihovna. Kniha dojímá i nutí k zamyšlení. Nádhera

09.10.2022 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Naprosto skvělý psychothriller. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji,

03.08.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Naprosto famózní kniha.

30.07.2021 5 z 5

To To Stephen King

Kinga mám ráda, ale tuhle hrůzu jsem doslova přetrpěla. Bylo to 1000 stran nesmyslů a braku. Za celý život jsem nic blbějšího nečetla a to už jsem na světě velmi dlouho. Od Kinga si nyní budu muset chvilku odpočinout , protože pro mě byla ta kniha peklo

02.06.2021 odpad!

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přestože mne asi čtenáři ukamenují tak tuhle knihu Aleny Mornštajnové asi znectím. A to navzdory tomu, že je mou oblíbenou autorkou a má úžasný vypravěčský talent. Při čtení knihy jsem měla pocit, že čtu knihu z Gotwaldovské doby. Chápu, že kniha je fikce, ale tady autorka myslím přestřelila. Rok 89 mnozí z nás včetně autorky zažili a přestože minulá doba byla o nesvobodě, estébácích, rozhodně to nebylo takové. Tento román je mnohde uváděn jako dystopický. To bych se velmi ohradila, za dystopický román můžeme označit třeba Orwel 1984, nikoliv takto zplácanou nedávnou historii. Myslím, že kdyby autorka nespecifikovala datum, byla by kniha ok. Ovšem všichni, hlavně "Husákovy děti" tu dobu pamatujeme a tohle je vědomé ohýbání všeobecně známých fakt. Chápu, že to není literatura faktu ale tady podle mého názoru prostě autorka přestřelila. Ovšem i přesto ta kniha jako příběh je čtivá, a styl autorky je prostě skvělý. Co závěrem? Dám si od Mornštajnové chviličku pauzu a pak se k ní zase vrátím. Tato kniha za mne nic moc.

13.05.2021 1 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Skvělý rodinný psychothriller. Má to spád, šťávu, skvělý závěr.

19.02.2021 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Zklamání. Asi budu kamenována, ale větší nudu, prvoplánovitost jsem několik let nečetla. Ploché nevykreslené postavy...je to jen můj názor. Jednu hvězdičku za audio zpracování Igorem Barešem.

01.02.2021 odpad!

Sny umírají s králi Sny umírají s králi Jaromír Jindra

Skvělá, čtivá. Autora jsem neznala, budu sledovat.

23.01.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Skvělé téma i zápletka, ale mizerné zpracování. Na každé druhé stránce se pije nebo nalézá sklenka vína, nepřesvědčil vykreslené postavy, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Kniha má potenciál ale nevyužitý.

16.01.2021 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Naprosto úžasná kniha. Čtivá, skvělá.

10.01.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Byla by to skvělá kniha...ale ten konec? Jako by si autorka dala LSD.

17.11.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělá, čtivà.

09.11.2020 5 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Skvělé. Jako vše od tohoto autora.

07.11.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Musím souhlasit s Rawen616 kniha je sadistické porno,o hrůzách války nevypovídá, není věrohodná. Co nejvíce nechutností se vejde na stránku, tím lépe. Navíc vyprávění je rozsekáno do kapitol, které vlastně končí vždy, když děcko opustí vesnici, aby si šlo pro nášup do další. Respektuji vkus a názor každého, nejsem útlocitná a drsnost knih mi nevadí, tato však nebyla drsná, jen nechutná. Za mne tedy ne.

30.09.2020 odpad!

Vampýr z Koňského trhu Vampýr z Koňského trhu Jan Bauer

Skvělá kniha, čtivá stejně jako první díl. Historické reálie.

07.09.2020 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Knihu jsem přečetla. Přestože mám ráda drsné thrillery, toto bylo moc. Navíc možná zbytečně. Líčení sadistických scén knize nijak nepomohlo, spíše uškodilo . Drsný thriller to posunulo spíše směrem k braku. Přitom decentnější líčení v náznacích, by knihu asi pozvedlo. Zkrátka zde platí, že někdy méně znamená více. Až na zbytečně vystavovaný sadismus, byla kniha velmi dobrá.

18.04.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Zajímavé téma, čtivé. Trochu překombinované. Za přečtení určitě stojí.

13.04.2020 3 z 5

Dvojitý pohřeb Dvojitý pohřeb James Hadley Chase (p)

Číhá, svižná, ale žádný trhák. Dobrá krimi.

10.04.2020 5 z 5