Knihomol2108

PanenkaPanenkaHollie Overton

Naprosto skvělý psychothriller. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji,

Když jsi odešelKdyž jsi odešelJohn Marrs

Naprosto famózní kniha.

ToToStephen King

Kinga mám ráda, ale tuhle hrůzu jsem doslova přetrpěla. Bylo to 1000 stran nesmyslů a braku. Za celý život jsem nic blbějšího nečetla a to už jsem na světě velmi dlouho. Od Kinga si nyní budu muset chvilku odpočinout , protože pro mě byla ta kniha peklo

02. červnaodpad!

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Přestože mne asi čtenáři ukamenují tak tuhle knihu Aleny Mornštajnové asi znectím. A to navzdory tomu, že je mou oblíbenou autorkou a má úžasný vypravěčský talent. Při čtení knihy jsem měla pocit, že čtu knihu z Gotwaldovské doby. Chápu, že kniha je fikce, ale tady autorka myslím přestřelila. Rok 89 mnozí z nás včetně autorky zažili a přestože minulá doba byla o nesvobodě, estébácích, rozhodně to nebylo takové. Tento román je mnohde uváděn jako dystopický. To bych se velmi ohradila, za dystopický román můžeme označit třeba Orwel 1984, nikoliv takto zplácanou nedávnou historii. Myslím, že kdyby autorka nespecifikovala datum, byla by kniha ok. Ovšem všichni, hlavně "Husákovy děti" tu dobu pamatujeme a tohle je vědomé ohýbání všeobecně známých fakt. Chápu, že to není literatura faktu ale tady podle mého názoru prostě autorka přestřelila. Ovšem i přesto ta kniha jako příběh je čtivá, a styl autorky je prostě skvělý. Co závěrem? Dám si od Mornštajnové chviličku pauzu a pak se k ní zase vrátím. Tato kniha za mne nic moc.

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Skvělý rodinný psychothriller. Má to spád, šťávu, skvělý závěr.

Zlomené srdceZlomené srdceTim Weaver

Zklamání. Asi budu kamenována, ale větší nudu, prvoplánovitost jsem několik let nečetla. Ploché nevykreslené postavy...je to jen můj názor. Jednu hvězdičku za audio zpracování Igorem Barešem.

01. únoraodpad!

Sny umírají s králiSny umírají s králiJaromír Jindra

Skvělá, čtivá. Autora jsem neznala, budu sledovat.

Pozvala mě dálPozvala mě dálLucy Clarke

Skvělé téma i zápletka, ale mizerné zpracování. Na každé druhé stránce se pije nebo nalézá sklenka vína, nepřesvědčil vykreslené postavy, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Kniha má potenciál ale nevyužitý.

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Naprosto úžasná kniha. Čtivá, skvělá.

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Byla by to skvělá kniha...ale ten konec? Jako by si autorka dala LSD.

17.11.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Skvělá, čtivà.

09.11.2020

Krvavý cejchKrvavý cejchJan Bauer

Skvělé. Jako vše od tohoto autora.

07.11.2020

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

Musím souhlasit s Rawen616 kniha je sadistické porno,o hrůzách války nevypovídá, není věrohodná. Co nejvíce nechutností se vejde na stránku, tím lépe. Navíc vyprávění je rozsekáno do kapitol, které vlastně končí vždy, když děcko opustí vesnici, aby si šlo pro nášup do další. Respektuji vkus a názor každého, nejsem útlocitná a drsnost knih mi nevadí, tato však nebyla drsná, jen nechutná. Za mne tedy ne.

30.09.2020odpad!

Vampýr z Koňského trhuVampýr z Koňského trhuJan Bauer

Skvělá kniha, čtivá stejně jako první díl. Historické reálie.

07.09.2020

DěsDěsDavid Hidden

Knihu jsem přečetla. Přestože mám ráda drsné thrillery, toto bylo moc. Navíc možná zbytečně. Líčení sadistických scén knize nijak nepomohlo, spíše uškodilo . Drsný thriller to posunulo spíše směrem k braku. Přitom decentnější líčení v náznacích, by knihu asi pozvedlo. Zkrátka zde platí, že někdy méně znamená více. Až na zbytečně vystavovaný sadismus, byla kniha velmi dobrá.

18.04.2020

MrchožroutMrchožroutJack Heath

Zajímavé téma, čtivé. Trochu překombinované. Za přečtení určitě stojí.

13.04.2020

Dvojitý pohřebDvojitý pohřebJ. H. Chase (pseudonym)

Číhá, svižná, ale žádný trhák. Dobrá krimi.

10.04.2020

Panský důmPanský důmAnne Jacobs

Velmi průměrný román. Ploché vylíčení postav, žádná postava vás nevezme za srdce. Slabá zápletka.

08.04.2020

PřiznáníPřiznáníJo Spain

Kniha byla čtivá až na posledních 80 stránkách. Téma zajímavé, ale pro mne nevyužité tak, jak by zasloužilo. Kniha zbytečně roztahaná. Nicméně nelituji, že jsem jí četla

26.03.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Kniha je čtivá a citlivě napsaná. Ovšem ohromné ovace, které jí provázely se u mne nekonaly. Je to dojemný příběh, ale beletristické zpracování tohoto tématu mi prostě nesedí. Je to ovšem pouze můj názor a rozhodně nechci nikomu ho vnucovat. Kniha totiž určitě stojí za přečtení a někoho dokonce rozpláče. Autorka je bezpochyby skvělá vypravěčka.

21.03.2020

KříďákKříďákC. J. Tudor

Četla jsem o vánočních prázdninách. Čárové, ale v půlce už jsem koukala , kdy bude konec. Za přečtení ovšem stojí.

18.03.2020

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Skvělá, číhá. Doporučuji.

18.03.2020

Ztracené dětiZtracené dětiLinda Castillo

Skvělé, čárové, napínavé. Doporučuji

14.03.2020

Purpurové řekyPurpurové řekyJean Christophe Grangé

Já budu asi nejmenovaná, ale mě se kniha nelíbila. Viděla jsem i film a ačkoliv kniha je vždy lepší než filmové zpracování, tak alespoň dle mého to v tomto případě neplatí.

09.03.2020

Naivní manželkaNaivní manželkaAmy Lloyd

Kniha mne zklamala. Neakční, nevykreslené postavy. Na To co se tam neděje zbytečně dlouhà. Škoda, téma velmi zajímavé. Dočetla jsem. Přesto knihu doporučím. Hlavní hrdinové byli oba velmi nesympatičtí.

29.02.2020

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Opět skvělý King. Skvělá jako vše co tento autor napsal. Doporučuji.

21.02.2020

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

úžasná kniha...trochu rozvleklý děj, ale závěr to čtenářům vynahradí

20.02.2020

Vnitřní hlasVnitřní hlasBrian Freeman

Pěkná krimi, rychlý spád, dynamika. Doporučuji.

18.02.2020

Myslela jsem, že tě známMyslela jsem, že tě známPenny Hancock

Knížka má silné téma, a krásně a věrohodně vykresluje pocity obou hlavních hrdinek. Ovšem závěr se mi nelíbil. Mám ráda knihy s dobrým koncem, nicméně na tak závažné téma jaké je tu nastoleno to byl růžový přeslazený závěr...všichni si vše odpustí, všichni se pochopí a problém který je ústředním motivem knihy a výborně zpracovaný je v tu chvíli devalvován. Nicméně je to beletrie nikoliv literatura faktu tak to autorce promiňme. Navíc je to pouze můj názor a jiní na to mohou nahlížet jinak. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

13.02.2020

ObhájceObhájceVictor Methos

Úžasná kniha. Bez zbytečné omáčky. Nutí k zamyšlení. Sugestivní.

06.02.2020