knihamouder knihamouder komentáře u knih

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Kdo věří bylinkám a umí s nimi zacházet, pro toho je zde tato tvorba. Někdy je tak jednoduché zbavit se různých neduhů i bez lékaře a chemických přípravků. Kolem nás je tolika léčiv, ani mnohdy nevíme.

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Viděla jsem pár seriálových dílů a tak jsem se na knihu těšila. Rychle jsem z nadšení vystřízlivěla. Kniha mi přišla nudná, o ničem. Občas jsem pár stránek přeskočila a nic se nestalo. Bez této tvorby se jistojistě obejdu.

16.09.2014 odpad!

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Politiku já moc nemusím, ale tuto knihu jsem četla s napětím. Je dobře napsaná. Jen škoda, že se příběh tak moc podobá skutěčnosti. I lehký popis jak je to vlastně s novináři, médii, mě dosti překvapil. Víme jen to, co média pustí ven. Mnohdy nám je to důležité skryto a to, co nestojí za řeč je mnohdy nafouknuté...

16.09.2014 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Drsný vesnický život, pro mě trochu těžší čtení. Občas jsem se musela vrátit, abych pochopila...

Mikeš Mikeš Josef Lada

Jedna z nejoblíbenějších knih. Krásné příběhy s Mikeškem a kouzelné Ladovy obrázky.

16.09.2014 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kdo by neznal a nemiloval Káju Maříka. Těším se, až se o něj podělím se svými dětmi.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Měli jsme ji doma a já ji milovala. Při stěhování se bohužel ztratila.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Super knížka na zimní období. Vzpomínka na letní dovolené :-) cesta autobusem, řidiči a spolucestující, pobavila mě kniha i filmové zpracování.

Pět holek na krku Pět holek na krku Iva Hercíková

Četla jsem několikrát jako děvče, kniha se mi moc líbila. Nataše jsem fandila. A bydlení na zámku jsem chalanovi tiše záviděla, často si takové bydlení představovala :-D

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Povinné čtení, jinak mě samotnou neokouzlila.

16.09.2014 3 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Takové malé generační dědictví. Čítávala nám ji babička, četla ji mamka, sestra i já. Ke knize jsem se vracela opakovaně. Hlavní hrdinka pro mne byla opravdu HRDINKOU. Smála jsem se jejím kuchařským začátkům, obdivovala její snahu i trpělivost tatínka. A jak zavedl odměňování za vydařené pochutiny vytvořené Blážou :-D

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Asi jsem čekala víc. No nic, i tak jsem knihu přelouskala. Nedávno jsem shlédla i film. Zajímavá otázka duchovna. Cestování super, poznávání nových lidí fajn. Myšlenka na konci-není vždy důležité být v rovnováze, občas se musí porušit a i přes to budeme šťastni.

16.09.2014 3 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Úžasná klasika od Hrabala, plna humoru.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Úžasná tvorba. Varování-nebudete hltat jen mezi řádky, doporučuji si ke knize koupit i pořádnou zásobu čokoládových pochutin. Četla jsem v sychravém období a ač sladkostem zas tak moc neholduji horká čokoláda a studentská pečeť byly mými společníky.
Určitě se do budoucna ke knize ještě vrátím.

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tim Burton-co dodat. Miluju jeho tvorbu. Za mě jednička podtržená a ještě s hvězdičkou. Těším se na vánoční čas a aspoň filmové zpracování.

Matylda Matylda Roald Dahl

Pěkná rodinná četba při deštivém víkendu. Bavili jsme se celá rodina. Matylda je skvělá holčina.

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Od MW jsem již nějakou tu literaturu četla, ale tento titul mě opravdu neuchvátil. Filmové zpracování mě též nenadchlo.

16.09.2014 2 z 5

Do panského stavu - svazek první Do panského stavu - svazek první Marie Popelková

Kráčmerka mě bavila, oddechové čtení. Zajímavá myšlenka, jak utratit výhru. Dnes by se styl života a pořizování nezbytností za výhru jistě velmi lišil :-D

16.09.2014 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Chytne vás a už nepustí. Takhle jsem už dlouho žádnou knihu nehltala. Viděla jsem i filmové zpracování, ale není nad čtenářský požitek.

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Humor Haliny nějak nepobírám. Už jen název knihy ve mě vyvolává odpor. Takže za mě jednoznačně NE!

16.09.2014 odpad!