kleria kleria komentáře u knih

Útěk Útěk Sophie Jordan

Další díl této série se mi rozhodně líbil, ale jsem z něho i tak trochu zmatená. Četlo se to velmi rychle, bylo to napínavé a akční po celou dobu. Od začátku jsem fandila Willovi, ale najednou bych spíš chtěla aby si vybrala Cassiana, kterého jsem ze začátku vůbec nemusela. Jsem opravdu zvědavá koho si nakonec vybere. Konec byl dost otevřený, takže jsem ráda, že se hned můžu pustit do dalšího dílu. Všem tuhle sérii doporučuji!! :)

18.10.2014 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Nemám slov, vážně. Ten Sparks mě taky jednou zabije :D. Některé jeho knihy přečtu v pohodě a některé mě doslova dostanou jako je tahle a řadí se asi k těm nejvíce. Nádherný příběh a opravdu bych taky tak dokonale chtěla umět psát. Prostě skvělá kniha a ten konec mě naprosto dostal, i když jsem v závěru malinko tušila co se nejspíš stane, ale nechtěla jsem tomu věřit. Už ani nevím co psát, dochází už i mi ta slova :D. Všem tuhle knihu doporučuji, přečtěte si to!!! :)

15.10.2014 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Jedna z nejlepších knih co jsem letos přečetla :) a teď už můžu konečně říct, že je to daleko lepší než film, který tak trochu i pokazily a bohužel jsem ho i dříve viděla, ale když film vyšel, tak jsem vůbec nevěděla, že nějaká knížka existovala :D. Ze začátku jsem si myslela, že budu mít problém s věkem Percyho, ale nějak jsem to po celou dobu vůbec nevnímala :) a nechápu proč jsem si to sakra už nepřečetla dřív :D. Byl to krásný pohádkový příběh, sice asi spíše pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to fakt strašně moc líbilo a já se nemůžu dočkat až si přečtu další díly. Rick Riordan je prostě skvělý spisovatel a já jsem ráda, že už aspoň vím proč je tolik oblíbený. Všem tuhle knížku můžu jenom doporučit!!! :)

13.10.2014 5 z 5

Grace - Kněžna monacká Grace - Kněžna monacká Jeffrey Robinson

Měla jsem trochu obavy jestli mi taková kniha sedne, ale bála jsem se zbytečně, protože mě mile překvapilo jak mě tato kniha chytla, především ta druhá půlka. O Grace jsem toho dřív moc nevěděla a díky této knížce jsem se o ní a její rodině dozvěděla více. Velmi se mi líbil autorův styl psaní, takže jsem se u knížky ani chvilku nenudila, po celou dobu byla čtivá a můžu ji vám jenom doporučit. :)

11.10.2014 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Nádherný příběh!! : Tohle bylo vážně skvělé a i když jsem z toho nebyla tolik nadšená jako ostatní, tak i tak jsem této knize musela dát pět hvězdiček, protože tahle kniha si to prostě zaslouží :)). Mělo to velmi originální nápad a myšlenku a myslím, že tuhle knihu si musí zamilovat skoro každý milovník knížek. Konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak jsem s koncem byla tak trochu spokojená a myslím, že i díky němu je tato kniha tak dobrá. Za mě všem můžu jenom doporučit!! :)

07.10.2014 5 z 5

Mlžné kameny Mlžné kameny Christoph Marzi

Včera jsem dočetla další díl a co o něm říct. Ze začátku to vypadalo nadějně a myslela jsem si, že tenhle díl by mohlo být ještě lepší. Jenže bylo to naopak, tenhle díl byl podle mě trošku horší a to tím, že mi přišlo že se tam skoro nic nedělo a myslím, že to mohlo být lepší. Rozhodně to není špatná série, ale asi by se mi víc líbila kdybych byla mladší. Další díl si určitě přečtu a doufám, že když je to poslední díl, že to bude aspoň mít strhující závěr :)).

01.10.2014 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Moc pěkná knížka, která se mi vážně líbila. Hodnotím jí ale jako takový průměr, protože přeci jen už jsem četla lepší knihy. Ze začátku jsem byla trochu zmatená a úplně jsem se do knihy nemohla vžít, ale poté už se to četlo samo a kniha byla vážně super a měla originální námět. V průběhu četby jsem zjistila, že má kniha pokračování, které se u nás zatím bohužel neplánuje vydat :/, je to myslím škoda, ale skončilo to celkem uzavřeně takže to půjde nějak přežít :)). Pokud hledáte nějakou zajímavou knihu, myslím že by tato mohla být dobrá volba ;) :)).

28.09.2014 3 z 5

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Skvělý příběh pro mladší, kterým můžu tuto knihu jenom doporučit :). Sice už nejsem nejmladší, ale i tak jsem z knihy unešená a moc se mi příběh líbil. Je to skvělé oddechové čtení :)).

24.09.2014 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Rozhodně mě tato kniha nezklamala, ale nebyla to zas nejlepší úpířina co jsem četla. První část knihy je spíše seznamovací a moc mě to nebavilo, mělo to ale výhodu, protože i tak to bylo velmi čtivé a četlo se to rychle. Celou knihu jsem přečetla pomalu ani ne za dva dny!! Druhá část byla ale skvělá. Nečekala jsem co přijde a moc se těším na další díl, který doufám bude ještě lepší :). Všem můžu jenom doporučit! :)

07.09.2014 4 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Nádherná knížka :). začátek byl trochu horší co se týče toho čtení, ale pak se to více rozběhlo a já už jsem to nechtěla ani pak odložit, ale bohužel včera večer jsem musela, protože jsem byla pak už šíleně unavená :D. Kniha mě jinak velmi mile překvapila, protože jsem i tak trochu čekala něco jiného, ale ono to bylo dokonce ještě lepší :). Skvělá oddechovka, kterou vám můžu jenom doporučit! :)

06.09.2014 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Mě se to líbilo :D a je mi jedno jaký má na tuto sérii kdo názor :D. První díl byl nejlepší to je jasný, ale i tenhle nebyl vůbec špatný a především se mi líbila druhá část. Je pravda, že je to možná trochu zbytečně zdlouhavé, ale je to čtivé takže se to čte i celkem rychle. Já mám tuto sérii ráda a to jsem ji četla až v pozdějším věku než ostatní. Doporučuji!!

01.09.2014 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásná knížka, která se mi strašně líbila. Četlo se mi to překvapivě rychle a je to ještě lepší než film, který ale taky můžu doporučit. :) Pan Darcy je prostě skvělý a i když jsem věděla jak to skončí tak jsem strašně chtěla aby se Elizabeth dal dohromady, takže jsem celý příběh prožila znovu a myslím, že ne naposledy. :) Jedna z nejlepších klasik :). Všem doporučuji!! :)

31.08.2014 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Já jsem asi prostě divná :D, ale mě se to líbilo moc a to jsem od knihy očekávání měla. Doslova horor to není, ale když jsem to včera v noci četla tak díky těm fotkám jsem strach vážně měla. Čtivá kniha plná napětí. Za sebe vám knihu můžu doporučit. Věřím, že je to asi spíš pro mladší, ale já knihu hodnotím 5 hvězdičkami a moc se těším na druhý díl :)).

28.08.2014 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Moc pěkná knížka, kteráse mi líbila, ale i trošku mi nesedla. I tak je to prostě příběh který by si měl přečíst každý a uvědomit jaké má někdy štěstí a své zdraví si hlídat, protože to je to nejcenější co máme :). Ten konec byl strašný a na mě otevřený, chci vědět jak to bylo dál :D. Poslední dobou mám všude otevřené konce, ale pokračování nikde :D, štve mě to už. Všem knížku doporučuji!!! :)

25.08.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Dokonalá knížka!! :) Opravdu jsem nečekala že až tolik by se mi to mohlo líbit. Příběh je naprosto nádherný a úplně jsem se do něho zamilovala a i do postav. S Annou jsem dokonce jednu část i dost soucítila a úplně mě to dostalo. Co se mi, ale na knížce nejvíc líbilo bylo prostředí. Paříž byla v knížce popisovaná dokonale a já se tam prostě jednou musím podívat :D. A ten konec? Krásný, jsem s ním nadmíru spokojená a strašně bych chtěla vědět jak to bude vlastně dál :). Všem vřele doporučuji! :)

23.08.2014 5 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Krásná knížka, která mě moc překvapila. Netušila jsem pomalu do čeho se vlastně pouštím, ale o to víc se mi to líbilo. Obdivuji, že tohle dokázal napsat muž, když příběh je vypravěný z pohledu ženy. Žádnou podobnou knihu jsem nečetla, a je to opravdu vyjímečná kniha. Je to spíš příběh ze života a řekla bych že ani dějovou linku to moc nemá. Kniha je hodně pravdivá a nutí k zamyšlení. Myslím, že tohle stojí vážně za přečtení!! :)

21.08.2014 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, především přes ty velmi kladné recenze. Knížka se mi líbila to ano, ale zas tolik nadšená jsem z ní nebyla, čekala jsem asi něco víc. Příběh byl čtivý a celou dobu jste v napětí, protože nevíte vlastně jak to celé bude pokračovat. Líbilo se mi taky, že se to odehrává během první světové války kdy se objevuje španělská chřipka a je podle mě i škoda, že o tom autorka v knize nenapsala více. Celkové zpracování knihy je úžasné, jen tam mohlo být více fotek a víc pasovat k ději, ale to už je takový detail. Pokud jste to jste to ještě nečetli, tak to napravte myslím, že by se vám to mohlo taky líbit!!

19.08.2014 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Nádherná knížka, která mi chybí už teď. Vážně na tuhle knihu se bude skvěle vzpomínat a ráda bych tohle klidně podnikla i já :D. Knížka byla čtivá a četla se mi rychle. Líbilo se mi skvělé doplnění playlistů, různé fotky a celkově kniha je nádherně graficky zpracovaná. Není to úplně klasická romantická knížka, protože té je tam jenom špetka. Někomu může tato kniha přijít možná nudná, protože přeci jen v knížce se to zas tolik moc nestane, je to jen takový příběh ze života, ale mě to nevadilo a kniha se mi vážně moc líbila. Konec sice skončil otevřeně, ale na druhou stranu mi to vůbec nevadí, můžeme si aspoň sami domyslet jak to vlastně bylo dál. Pokud hledáte nějakou nenárčnou oddechovku, tak vám doporučuji tuto knihu :)).

16.08.2014 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Sakra to bylo skvělý, určitě lepší než druhý díl, i když na Legendu to nemá :). Ze začátku se mi to popravdě moc nelíbilo, ale pak se to zlepšilo a ten konec, tolik zvratů a překvapení, naštvalo mě to i celkem dost, ale tak co se dá dělat, mělo to tak být a nejradši bych po tom konci chtěla i pokračování :D :D. Vážně skvělá sérii, která stojí za přečtení, všem ji doporučuji!! :)

12.08.2014 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Wow, další skvělý dystopický příběh, strašně jsem si tuhle sérii oblíbila a bylo to prostě skvělý. Nevím jak komu, ale mě první díl uchvátil trochu víc, ale i tenhle nebyl vůbec špatný :). A ten konec!! Tohle jsem opravdu nečekala, na druhou stranu jsem byla ráda za něj, ale na druhou stranu jsem zas byla i naštvaná a jsem zvědavá hrozně na třetí díl, který ještě dneska začnu číst a já jen doufám, že to dopadne dobře, i když nevím proč tak mám pocit, že tohle nemůže skončit dobře :/. Kdo ještě nečetl tuhle sérii tak vám ji všem doporučuji!! :).

09.08.2014 4 z 5