Šílený profesor

Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. Školní knihovna je bludištěm tajných chodeb. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně. Robert Arthur věděl, že přestoupit na jinou školu nebude nic jednoduchého, ale tohle je na pováženou! S pomocí nových, poněkud neobvyklých kamarádů zjišťuje, že se toho ve škole děje víc, než je na první pohled patrné. Dokáže ta tajemství odhalit dřív, než bude pozdě? První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187291/sileny-profesor-AGn-187291.jpg 3.680

Horror School 1.

03.01.2020

Docela i dobrá.

hellena1523
30.12.2019

Horror pro děti, který by je měl třeba navnadit na klasičtější autory žánru? Proč ne! :) Čtivé, dobře napsané.

Adyx-chan
13.08.2019odpad!

Z názvu knihy bych vyškrtla jedno takové docela důležité slovo - horror. Šmarjá, i kniha o Winx Clubu byla napínavější a strašidelnější. Kniha byla nezáživná, nudná.

alenkacermi
02.10.2018

Opět jedna z knih,kterou mi četl syn,takže jsem ji měla tak trochu audio :) Pro některé děti strašidelné. Syna to bavilo a mě s ním. U něčeho jsme se báli a u něčeho jsme se smáli. Snažím se u něj rozvinout lásku ke knihám, je to dřina, ale stojí mi to za to. Aspoň, že ten starší je knihomol po mamince :)

Mirka.K
29.06.2018

Mýtus Cthulhu pro nejmenší. Ideální způsob, jak přivést děti k Lovecraftovi. Nenáročná, klišoidní knížečka. Nenadchne, ale ani neurazí.

BookLoverJane
23.06.2018

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tuhle knížku jsem si chtěla, asi měsíc před tím, než jsem si ji půjčila v knihovně, přečíst. No, tak jsem si ji půjčila a přečetla si ji. Moc mě zaujala obálka a měla jsem pocit, že už jsem ji někde viděla. Bylo to oddechové čtení a moc jsem si to užila. Většina lidí říká, že to vůbec nebylo hororové. No a co? Mně to vůbec nevadilo. A navíc tam něco hororového bylo. Celkem jsem se hodně bála u patnácté kapitoly na stránce 99.
Tohle: ,,Neměli jste sem chodit," řekla Karina.
,,Potřebujeme, abys nám pomohla."
Karina smutně zavrtěla hlavou. ,,Vlezli jste mu přímo do pasti."
,,Do čí pasti?"
Strakatý závěs se znovu rozhrnul, vstoupil profesor Goyle a zatarasil cestu k úniku.
,,Díky, že jste přišli, pánové. Určitě máte něco, co patří mně!"
Tak u tohohle jsem se docela bála. Ale i když je na hřbetu knížky napsané HORROR SCHOOL a když to Charles Gilman považuje za horror a někdo ne, tak on za to přece nemůže, když někdo má jiný názor. No, ale nebudu to nijak hrotit. Mě knížka moc bavila a líbila se mi. Ze začátku to vypadalo jako normální pohodový příběh o obyčejném klukovi, co má normální život, ale potom se příběh rozvinul a byla z toho dokonalá fantasy a sci-fi v jednom. Roberta jsem si oblíbila už od začátku a na začátku mi ho bylo celkem dost líto, že neměl žádné kamarády. Některé okolnosti byly předvídatelné, ale to mi nevadilo. Karina byla sympaťačka, ale na začátku mi připadala trošku vlezlá (stejně jak pan učitel Loomis), ale nevěděla jsem, že je duch. Tohle jsem třeba nepředpokládala. Myší (nebo krysí) dvojčata jsem měla taky moc ráda a bylo mi jich líto. No a Glenn mě také štval a nevěděla jsem, proč se proti němu Robert jednoduše nepostaví, ale nakonec stejně z nich byli kamarádi. Super příběh a moc se těším na další díly!

Aríka
09.04.2018odpad!

Knihu jsem si půjčila spíš ze zvědavosti než z toho, že bych ji chtěla nutně číst. Dle mého názoru by se kniha měla jmenovat "Horror School without horror", protože hororové prvky tam opravdu nenajdete, možná pouze jejich náznaky a ty, buďme upřímní, nestojí za nic. Takovou obálku knihy bych dokázala vytvořit ve nejmenovanné aplikaci na úpravu fotografií za méně než jednu hodinu. Kniha nemá skoro žádný děj, nudíte se u ní, je zdlouhavá, ačkoliv počet stran je nízký. Knihu nedoporučuji vůbec nikomu.

Orange8knihomol
13.02.2018

Trošku ,,hororová" knížka. Ale nebyl to horor, to ne. Jinak hezké počtení!