klarka009 klarka009 komentáře u knih

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Začetla jsem se okamžitě a nemohla se odtrhnout. Příběh začíná ve Valleydii, kde se Redarys připravuje na odchod do Divého lesa, kde by měla být obětována Vlkem. Hned jak do lesa vstoupí zjistí, že nic není takové jaké čekala a že příběh o Vlkovi, který se vypráví staletí, není tak úplně pravdivý... Reda mi byla sympatická hned od začátku a Vlk ještě více. Jeho postava je skvělá a moc jsem jim fandila. I když zde byla romantická linka pozvolná, vůbec mi to nevadilo. Sem se to naopak hodilo a spíše by mě to v případě opaku rušilo od té správné atmosféry :)
Příběh je originální a prostředí lesa bylo skvěle popsané. Moc se mi zde líbila magie, i když jsem ze začátku moc nechápala jak funguje, postupně jsem na to přicházela. Objevilo se zde i několik kapitol z pohledu Rediny sestry Nei, které mě nebavily tolik jako ty z lesa, ale zase byly pro další děj důležité.
Konec byl velmi zajímavý, jsem zvědavá jak to bude pokračovat s Nei :) už se těším na další díl.
Hodnotím 4,5/5 *
Děkuji @knihydobrovsky za možnost stát se ambasadorkou této knihy :) #spoluprace

12.10.2022 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

(SPOILER) Kniha která neurazí, ale ani nenadchne. Musím říct, že i když mě příběh nijak zvlášť nevtáhl, tak se mi velmi líbily postavy. Irene nebyla žádná naivní puberťačka, ale chytrá ženská, která se musela snažit, aby dosáhla toho co chtěla. Kai byl ze začátku hodně tajemný a po zjištění kým je, mě zajímá ještě více. Je to sympaťák :)
Objeví se zde upíři i vlkodlaci, což je za mě v pořádku, protože je v knihách mám ráda. Pak se objeví ale i kyborg aligátoři a další věci, což mi přišlo už trochu moc překombinované :-/ Moc se mi líbil začátek. Prostředek už ani nevím o čem byl a konec celkem ušel. I tak se ale chci pustit do dalšího dílu, protože jsem zvědavá.. A četla jsem, že ostatní díly jsou lepší, tak uvidíme
2,8/5 *

11.10.2022 3 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Tato knížka se mi velmi špatně hodnotí. I když jsem jí přečetla už před pár dny, tak stále nevím co vám o ní mám napsat.. nebyla špatná, ale nijak zvlášť se mě nedotkla, proto mám problém asi popsat své dojmy.
Počítejte s tím, že to je romantická kniha ze světa nadpřirozena. Díky přečtení několika recenzí jsem věděla, že v knize nemám očekávat žádné velké fantasy, ale spíše romantiku a ještě že tak, jinak bych byla asi zklamaná :)
Velké plus u mě za střídání kapitol z pohledu obou hlavních hrdinů a to Lis a Romaina. Vždy mám ráda, když si můžu přečíst jak přemýšlí a co si myslí i ta druhá osoba. Lis mi byla sympatická, věděla co chce a šla si za tím. U Romaina jsem moc nevěděla co s ním. Trošku se ta jeho povaha a chování tlouklo a hodně často se choval jako blbec :D ale smysl pro humor mu nechyběl, jeho hlášky byly skvělé :)
Za mě to byla pěkná, vtipná oddechovka s naprosto nádhernou obálkou

23.08.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Moje první přečtená kniha od této autorky a velmi mile mě překvapila. Že se u ní tak moc nasměju, jsem vážně nečekala :D a nevím proč, ale vzpomněla jsem si u toho na seriál Ošklivka Betty :D
Kapitoly se střídají z pohledu dvou hlavních postav a to Poppy a Ryana. S Poppy to byla jízda od začátku do konce, hodně jsem se díky ní pobavila :) a Ryan, ředitel firmy, takže klasicky bručoun, který nakonec vyměkne. Možná je to předvídatelné, ale zaručuji super oddych a hodně smíchu :) Já se určitě pustím do dalších autorčiných knih

10.04.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Když jsem loni přečetla od autorky Kroniky prachu, byla jsem nadšená Tentokrát jsem bohužel trochu zklamaná. I když to bylo velmi čtivé (přečetla jsem ji opravdu rychle), tak to bylo ale dosti průměrné.
Hlavní hrdinka Limea mi sedla, hlavně proto, že mi připomínala Pocahontas, kterou miluju od dětství ️ zbylé postavy pro mě byly nezajímavé. Možná tak ještě Bardin, kluk ze sousední osady, díky kterému jsem se párkrát zasmála :-D ani cizinec, kterého Limea zachránila mě nijak zvlášť neuchvátil. Maximálně ty jeho několikrát zmíněné svaly :-D
Oproti tomu prostředí ve kterém se příběh odvíjel se mi líbil moc. Ostrov, všude okolo moře a příroda. Osada Sorayů, která žila v korunách stromů. To bylo skvělé. Také se mi líbilo, že lovit zde chodily ženy a muži se starali o domácnost a vařili, za to má autorka plusové body :)
Romantickou linku bych zařadila také mezi průměrné. Tak velká láska po šesti dnech mi přišla málo uvěřitelná a ani mi tam nesedl ten jejich svazek, který mezi nimi proběhl..
Jako velké plus jsou za mě krásné ilustrace uvnitř knihy i krásná obálka :)

09.03.2022 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moje první knížka od Maasové a naprosto chápu, že jsou její knížky tak oblíbené. Četlo se to úplně samo. Ta knížka mě totálně pohltila a já nemohla přestat číst, četla jsem každou volnou chvilku a myšlenkami jsem byla stále na Jarním dvoře. Hlavní hrdinku Feyre jsem si hned oblíbila, byla silná, citlivá a odvážná. Tamlin s Lucienem si mě také okamžitě získali. Lucien možná o trošičku víc, díky jeho humoru :) Rhysand vypadá jako postava velmi slibně :) Začátek se rozjížděl trochu pomaleji, ale vůbec mi to nevadilo. V té první polovině se člověk seznamuje s postavami, novým světem a rozjížděla se romantická linka, takže já jsem se nenudila a užívala jsem si každou stránku :) No a od té doby co se ocitli pod Horou to byla jízda. Tam už se víc objevoval Rhysand a byl prostě skvělý, bad boy jak vyšitý a pro ty jsem měla vždy slabost :D Celý Prythian jsem si zamilovala a těším se co přinesou další díly :)

07.09.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Kniha mě bavila více než první díl. První polovina byla skvělá se spoustou akce a nových postav, od druhé půlky se děj trochu vlekl, ale na konci jsem se dočkala opět super akce! Bylo to zase velmi čtivé, Bardugo mě prostě zatím ještě ani jednou nezklamala. Když se vrátím k novým postavám, tak Tamara s Toljou si mě získali okamžitě. A to samé Nikolaj, ten mě moc baví :) Nejvíc mě bavilo jaké čoudy dával Malovi (upřímně, dobře mu tak :D). Docela mě tu štvala Alina a její chování. Velká moc prostě člověka vždy změní a to většinou k horšímu :-/ tak jsem zvědavá jak to s ní bude vypadat dál.. Mala jsem si tu oproti prvnímu dílu celkem oblíbila, ale ke konci už mě svým chováním zase štval :D Žeňa, té mi bylo moc líto, ale bohužel si vybrala sama :( a z Temnyje už jsem tu taky nebyla tak odvařená jako předtím :D i když by se mi stále více líbil vedle Aliny on a ne Mal.. Jako celek se mi knížka ale moc líbila a těším se na závěrečný díl. A ty obálky jsou prostě nádherné.
4,5/5 *

07.09.2021 4 z 5

Král bláznů Král bláznů Amanda Foody

Už je to delší dobu co jsem Krále bláznů četla a i takhle s odstupem času, bych ho stále zařadila mezi průměrné knihy. Knížka má oproti prvnímu dílu hodně stran a bohužel ji to uškodilo. Asi tak polovina knihy se hrozně táhla. Už tu tolik nejsou boje mezi gangy jako spíše boje mezi levou a pravou polovinou města, tzv. "lepší" a horší částí. Kapitoly se střídají z pohledu Enne, Leviho a Jaca. Každý z nich nebojuje jen s okolním světem, ale hlavně sám se sebou. Nejvíce se mi líbil závěr, kde byla konečně pořádná akce a epilog, ten mě dostal díky němu přemýšlím, že bych si ten třetí díl ještě přečetla

10.02.2024 3 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Stejně jako u předchozích knih od této autorky jsem opět spokojená. Auri i Cassie jsou oba sympatičtí a skvěle se doplňují. Jak se říká, protiklady se přitahují :) I když jsem párkrát nad chováním obou kroutila hlavou, nakonec to díky bohu pochopili :D I tentokrát, jak má autorka ve svých knihách ve zvyku, se tu řeší vážná témata. Hlavně rasismus a cukrovka. Čtení jsem si ve výsledku užila, bylo to opět čtivé, všechny postavy sympatické. Já jsem spokojená a teď hurá na poslední díl :)

26.11.2023 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tady bylo snad ještě více akce než v předchozím dílu. Vše do sebe skvěle zapadalo. Zamilovala jsem se do Elide a Lorcana, ti dva jsou spolu hrozně sladký :-D pořád čekám jestli Elide ještě něčím překvapí nebo ne. Stále nějak nechápu, proč měla pro svého strýce takovou cenu, aby ji držel ve věži..
Na konci cliffhanger jako prase.. pardon, ale nic jiného se k tomu říct nedá :D mám trochu obavy z dílu s Chaolem, protože mi leze většinu této série na nervy. Tak uvidíme zda změní můj názor na něj :)

04.10.2023 5 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Tato kniha mě velmi zaujala obálkou, jinak jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. A musím říct, že to vůbec nebylo špatné :) Hlavní hrdinka Alex mě tedy na začátku neskutečně štvala, naštěstí během knihy prošla nějakým vývojem, takže už pak nebyla tolik na ránu. Oproti tomu Mark mě bavil od začátku. Středověký sexy zachránce, komu by se nelíbil :D příběh se odehrává ve středověku, kam se Alex dostane skrz počítačovou hru a já jsem si toto prostředí moc užila. Středověké turnaje, rytíři, král... Tohle vše mě moc baví navíc zde bylo dost akce a i příjemná romantická linka. S koncem jsem byla velmi spokojená a myslím si, že by z toho byl super film této knize předchází série Hyperversum, která u nás ale nebyla přeložena a snad i tato kniha by měla mít pokračování, jestli ale bude i u nás, to netuším.. Číst se dá ale i samostatně, bez čtení předchozí série Pro mě to bylo příjemné čtení, ale na zadek jsem si z toho zase úplně nesedla za mě lepší průměr

15.08.2023 3 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Po dočtení Gallantu jsem moc nevěděla jestli se mi kniha líbila nebo ne. Za mě to bylo zvláštní čtení a asi jsem po přečtení Addie LaRue čekala víc. Nakonec jsem se přiklonila k tomu že ano, protože autorka má hrozně pěkný styl psaní. Celou dobu příběh provází temná a ponurá atmosféra. Děj plyne pěkně pomalu, což se mi k té atmosféře hodilo. Dokud nepřišel konec.. ten byl za mě naopak moc rychlý. Vše se odehrálo a vyřešilo na pár stránkách. Hlavní hrdinka Olivia se mi líbila moc. Byl to závan čerstvého vzduchu mezi ty dokonalé hlavní hrdinky, kterých je všude plno. Olivia je němá, takže je čtenář často pouze v její hlavě. Navíc se mi líbilo jak byla odvážná a nenechala si od nikoho nic líbit i když byla oproti ostatním takto znevýhodněná. Za mě palec nahoru. Další palec nahoru určitě za nádhernou ořízku a ilustrace uvnitř knihy. Gallant patří mezi moje nejhezčí knihy v knihovně. I když obsahově to za mě nebylo stoprocentní a asi si ji už nikdy nepřečtu, bude mi doma dělat parádu :)

19.07.2023 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Tenhle les měl tak skvělou atmosféru a navíc cestování časem jen je škoda, že z toho autorka nevydolovala víc.. Spoustu nevyužitého potenciálu.. :-/ ale "skoro" vše odpuštěno, protože mi to v tu dobu absolutně sedlo a četlo se to úplně samo :)
I když to některé mouchy mělo, tak mě se to moc líbilo. Oba hlavní hrdinové Winter i Henry se mi líbily. Henry je slaďouš díky němu jsem se několikrát od srdce zasmála :D za mě to je fajn odpočinková ya fantasy, jen ten konec autorce nezapomenu :D

19.03.2023 4 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Musím říct, že jsem byla i přes nižší hodnocení příjemně překvapená. Možná i díky tomu, že jsem neměla velká očekávání. Kniha se četla moc dobře. Hlavní hrdinka Aza byla moc sympatická a velmi jsem si oblíbila i Jasona. Oba to byli takoví správní mimoni :)
Autorka vymyslela velmi originální svět, nic takového jsem doposud nečetla. Něco už na mě bylo trochu moc, ale jinak se mi to četlo moc dobře.
Za mě je to odpočinková fantasy, kterou bych doporučila spíše mladším čtenářům. Já jsem si to i tak moc užila a určitě se chystám i na druhý díl.

16.03.2023 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Knížky se slovanskou mytologií mám ráda a tahle se řadí mezi mé top. Stačil mi prolog a už jsem nemohla přestat číst. V knize se prolínají dvě časové linie a za mě moc dobře napsané, protože jsem na konci každé kapitoly potřebovala vědět jak to bude dál :)
Hlavní hrdinky byly jako den a noc. Zářivá, usměvavá, květinami obklopená Vesna a oproti ní její sestra Morena, kterou jsem si velmi oblíbila. Morena, ze které má každý strach, protože prý přináší smrt, ale ona je obětavá, statečná a má dobré srdce. Pro mě byly sestry uvnitř opakem toho čím byly na venek. Vesna uvnitř sebe nebyla tak krásná a Morena zase tak temná a ledová. Koho je také za mě třeba zmínit je má další velmi oblíbená postava, a tou je Jadwiga. Její příběh se mi velmi líbil a dokonce bych o ni brala i víc. Klidně celou knihu :)
Za mě velké doporučení, obzvlášť za dlouhých zimních večerů.
Dávám 4,5/5 *

24.01.2023 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Scott Reintgen

Musím se přiznat, že jsem měla z pokračování trochu obavy. První díl byl celý o Dostihu, ale tento měl být zase celý o válce, která se na konci prvního dílu rozpoutala a já jsem měla strach, že se mi nebude tolik líbit. No, mé obavy byly úplně zbytečné, protože se mi tento díl líbil ještě více než ten první!
Konečně jsou tu více rozepsaná božstva a svět ve kterém žijí. Dvě romantické linky. Spousta akce a zvratů. A hlavně odpovědi na mé otázky z prvního dílu. Opět se zde kapitoly střídají z pohledu Imeldy, Pippy a Adriana.
Imelda, které jsem fandila v Dostihu, mě ani zde nezklamala a je to moje nejoblíbenější postava z celé duologie.
Opět jsem si čtení moc užila a určitě dám šanci i autorově druhé sérii Nyxia

11.10.2022 5 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Bohužel mi vůbec nesedl styl psaní.. Kapitoly se střídají z pohledu Olivie a Nicka a já jsem si ani s jedním nevytvořila žádný vztah. Bylo mi jedno jestli spolu budou nebo ne a jestli se jim splní jejich sny.. Kdo mě v knize bavil byly kamarádky a spolubydlící Olivie, které byly správně praštěné :)
Co mě při čtení velmi rušilo byly nepřeložené anglické věty, kterých tam bylo poměrně dost. U názvů písniček to chápu, ale někde byly v angličtině i tři věty a vůbec jsem nepochopila proč :-/ navíc Nickovo fuck, už mi pak lezlo dost krkem..
Co se mi ale naopak líbilo byla jejich práce pilota a letušky. To cestování.. Táta ze mě chtěl mít letušku, ale se strachem z výšek a létání by to šlo špatně :D
Ani to ale nestačilo, abych dala vyšší hodnocení. Docela jsem se při čtení trápila, takže nemůžu jinak než dát 2*

02.10.2022 2 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Začetla jsem se hned od začátku. Stránky jako vždy ubíhaly pod rukama. Bardugo to prostě umí. Opět se tu střídají kapitoly z pohledu více postav. Je tu Nina, s kterou mě to tentokrát bavilo více než v prvním dílu. Jen mi tam trochu nesedlo objevení její nové lásky, protože už si ji nedokážu představit s nikým jiným než s Mathiasem :-: Zoja opravdu velmi překvapila oproti tomu, jaká byla v Griše. Moc se mi líbilo kým se stala a nedovedu si představit nikoho lepšího koho mohl Juris vybrat. Nikolaj byl skvělý a vtipný jako vždy. Kapitoly s ním mě moc bavily a líbilo se mi, že nakonec dokáže vybruslit z každé situace :) V tomto dílu se objevilo i hodně postav z předchozích sérií. Největší radost mi udělala cesta do Ketterdamu :) některé postavy bych tu ale naopak znovu mít nemusela
Stále mě autorka dokáže při čtení překvapovat a opět mi zlomila srdce..
A velmi se mi líbil ten otevřený konec, protože je naděje na další knihy z tohoto světa :)

23.08.2022 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Představte si, že by jste žili ve světě, kde je krása na prvním místě. A že by jste mohli měnit svůj celkový vzhled kdykoliv by jste chtěli. Taky vám to připadá strašidelné? :D
Pořád přemýšlím, zda se mi kniha líbila nebo ne, mám z ní smíšené pocity. Postrádala jsem tu víc akce. Pro mě většina knihy byla jen o popisech něčeho. Nespočet popisů přeměn vzhledu, popisy šatů, jídla... Kdyby se zde ubralo a přidalo víc na ději, byla bych spokojenější. A jestli ještě někde narazím na slovo krásčí, budu mít osypky :D Nejvíce mě bavila kniha ke konci, kde už se začalo opravdu něco dít a najednou byl konec. Vím, že má kniha pokračování (kterého se v českém překladu nejspíš už nedočkáme), ale i tak to mohlo být ukončené alespoň trochu jinak.
Myšlenka byla dobrá, fantasy svět zajímavý, jen zpracování se za mě úplně nepovedlo. Dávám proto 2,8/5 *

23.08.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Urban fantasy mám moc ráda, ale už jsem četla mnohem lepší knihy v tomto žánru. Za mě to byl slabší průměr. Co mi vadilo asi nejvíc bylo neustálé opakování informací, které už byly zmíněny. Proč? Bez toho mohla být kniha o třetinu kratší a o nic by jsme nepřišli :D ani chytání uniklých duší nebyl moc velký zážitek a vždy to vše proběhlo až moc snadno..
Kapitoly se zde střídají z pohledu Roxy a Shawa. Oba dva mi sedly, i když Shaw mě bavil mnohem víc :) Celou knihu mě velmi zajímala jeho minulost a trochu mě štve, že stále nic nevím.. No, nezbývá mi nic jiného než si přečíst další díl. Co se týče romantické linky, tak ta mě velmi zklamala. Čekala jsem od dvou autorek romantických knih mnohem víc. Doufejme, že druhý díl bude lepší. Pak se asi rozhodnu zda si přečtu celou sérii, ale druhému dílu šanci ještě dám :)

10.04.2022 3 z 5