kkristynaa kkristynaa komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha je dobrá to uznávám, ale jako milovník detektivek, který jich přečetl už hrozně moc, musím hodnotit jako průměr. A to i hlavně proto, že jsem knihu přečetla asi před 2 týdny a skoro si nedokážu vybavit, co se tam vlastně odehrálo, takže mě až tak moc neuchvátila. Každopádně ale dám šanci i dalším knihám od Roberta Bryndzy, třeba mě překvapí trochu víc.

10.02.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nikdy bych neřekla, že mě takhle nadchne sci-fi knížka a ještě k tomu od českého autora! Paní Stehlíková vymyslela opravdu výjimečný příběh, který mě hrozně moc baví. Sice jsem se těšila, že v tomto díle odhalí Ilan konečně všem svou tvář, ale klidně si počkám na 3. knížku. Už se jí nemůžu dočkat!

24.03.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Znovu zcela brutální, napínavá a naprosto nepředvídatelná kniha od této dvojice, kterou člověk dokáže pořádně odložit až na úplném konci, kterej byl TAK napínavej! Nedoporučuju teda úplně číst pozdě večer v prázdném baráku, kniha opravdu dokáže nahnat strach, ale i to na knihách od Lars Kepler tak miluju, je to jejich vizitka:) Hodně napínavých a až nechutně brutálních kapitol, u kterých človeku buší srdce jako kdyby byl sám v příběhu. Prostě geniální, bála jsem se, že kniha nebude tak dobrá, ale popravdě byla jedna z nejlepších. Nutně potřebuju další dávku od spisovatelů!

19.12.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Konečně jsem se odhodlala a knihu přečetla. První půlka knihy se na mě zbytečně moc táhla a nebyla pro mě až tak zajímavá, ale když začne vyprávění Sophiina života v koncentračním táboře, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi srdceryvný příběh.

30.10.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Za mě byla kniha super! Ano, příběh knihy Za zavřenými dveřmi byl pro mě taky trochu zajímavější a celkově se všechno posouvalo trochu rychleji než v této knize, ale nic to nemění na tom, že jsem byla stejně napnutá až do konce a celkové finále se mi hrozně líbilo. Většinu knihy mi byla hlavní hrdinka trochu nesympatická tím, jak pořád histerčila a její ztráty paměti už mě unavovaly, ale na konci jsem ji obdivovala a nikdy bych si po tom všem nedokázala poradit se svým životem tak, jako ona. Autorka je pro mě HVĚZDOU, protože vymýšlet takové příběhy ...... ještě teď nad tím kroutím hlavou. Topka :)

09.10.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na Hadrového panáka jsem se hrozně moc těšila, ale musím říct, že mě poněkud zklamal. Bylo sice fajn, že příběh se nijak netáhnul, vše šlo celkem rychle bez zbytečného protahování, ale stejně mě to moc nebavilo. Těšila jsem se na pořádnou detektivku, kterou bude člověk číst se zatajeným dechem (pro mě jako třeba při dvojici Lars Kepler nebo spisovateli Adler-Olsen), ale dle mého se nic závratného neudálo a příběh, který zněl zajímavě, nakonec vůbec zajímavý nebyl.

04.10.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá kniha, zhltla jsem ji za 2 dny, čte se hrozně jednoduše a člověk prostě musí co nejdřív vědět, jak to dopadne :) Bylo pro mě nereálné představit si takového člověka, jako je Jack Angel a během čtení knihy jsem byla tolikrát šokována a zírala na to s otevřenou pusou .. Je to skvělé téma, které by se mělo objevovat častěji. Moc doporučuju

Varování: pro lidi, kteří jsou milovníky zvířat, zejména psů, bude kniha i přespříliš krutá - zadržovala jsem slzy

10.02.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Opravdu krásný příběh. Byk srdcervoucí a velmi dojemný, ale zároveň až uklidňující v tom, že přát si občas v hloubi duše něco, co by jsme si nikdy nedokázali nahlas přiznat, je v pořádku.

01.11.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná kniha. Docela se bojím tady té tématiky, jsem spíše na detektivky, jelikož mám strach, že knihy budou napsané nudně a příběh mě nepohltí, ačkoliv je téma válka hodně zajímavé a každý by měl o válce něco vědět.. ale tato knížka.. všechny ty životní příběhy byly hodně zajímavé, autorka píše krásně a určitě se podívám na nějaké její další knížky :)

04.07.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kniha se mi náhodou velmi líbila. Bála jsem se, že nebude, kvůli recenzím, ale překvapila mě a některé reakci na ni ani nechápu. :) Byla to druhá kniha, kterou jsem od Larse Keplera četla, první byla Stalker a překvapilo mě jak byla tahle kniha jiná! Čekala jsem nějakou detektivku a řešení vražd, ale to se nestalo a vůbec mi to nevadilo, protože kniha byla tak moc zajímavá. Jednu hvězdičku odebírám kvůli Tchinga (kdo četl, bude vědět). :) ale jinak velmi povedená práce.

08.03.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc hezká kniha, nejdřív jsem si myslela, že to asi nebude můj šálek kávy, protože mám už celkově z románů strach tím, že bývají dost kýčovité a nebaví mě, ale tento příběh mě zaujal. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla jelikož jsem nechtěla jít hned do té nejznámější Než jsem tě poznala, ale určitě se vrhnu i na tu.
Velmi romantický příběh, opravdu mě dojal a HLAVNĚ: byl tak lehce uvěřitelný na rozdíl od jiných románů. Po celou dobu jsem nevěděla, jestli to skončí dobře nebo špatně a vymýšlela jsem různé teorie, ale vždy mě něco překvapilo a to je dle mého názoru v románech velmi ojedinělé. :) Doporučuji

27.02.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla velmi dobře, není přehnaně dlouhá a neobsahuje zbytečné množství informací, které nakonec snad nikoho nezajímají. Člověk zároveň musí číst dál a dál, protože chce vědět jak to dopadne, bohužel jsem tušila docela brzo pachatele, takže pro mě to nebylo moc překvapení a celkově jsem čekala trochu dramatičtější děj a více akce. Ale jinak se mi kniha líbila a poslední stránka mě i překvapila a dostala.

05.11.2018 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Detektivky s Davidem Rakerem mě dostávají a baví čím dál víc a tento díl byl snad zatím pro mě nejlepší. Vždy, když uz se příběh začínal pomalu rozplétat, jsem si říkala, o čem to dále bude, vždyť zbývá ješte hrozně moc stránek, bude to hrozná nuda.. ale ne, autor pokaždé dokáže vymyslet ještě hrůzostrašnější rozuzlení a člověk se pak nemůže dočkat dalšího příběhu. Opravdu kvalitní dílo!

08.05.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Krásná kniha, opravdu. Autorka dokázala z této knihy, jejíž anotace zněla docela obyčejně, udělat něco neobyčejného. Přečetla jsem si ji díky Reese Witherspoon, která bude hrát v seriálu natočeném podle této knižní předlohy a nemůžu se dočkat i toho, protože věřím, že pokud se to dobře natočí, tak z toho může být ještě větší hit, a přesně to si autorka zaslouží.

10.04.2018 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Kniha se mi hrozně moc líbila, ze začátku jsem si teda musela zvyknout na spisovatelčin styl psaní, ale pak mě kniha úplně pohltila a musela jsem vědět, jak to celé s Majou dopadne. Je to skvělé téma, člověk pak nad tím přemýšlí ještě pár dní po přečtení a to mám právě na dobrých knížkách ráda. Hodně doporučuji

18.02.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha Marco pro mě nebyla tak překvapující jako ostatní autorovy knihy, člověk tušil jak kniha skončí, takže mi tam asi chyběl takový ten klasický šok, když člověk narazí na zvrat, ale i tak mě kniha bavila jako všechny, příběh byl moc hezký, bylo to zase něco jiného :) Těším se na další autorovo dílo.

20.11.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Já jsem si knihu užila. V průběhu knihy bylo tolik zvratů, které mě překvapily a konec byl super, jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Byla to první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora a určitě ne poslední.

21.09.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Od tohoto autora jsem jako první četla Zabijáky a musím říct, že mě kniha ne úplně nadchla, mám ráda napínavé detektivky, kdy netuším co se stane, takže se mi kvůli toho do Ženy v kleci úplně nechtělo, ale nakonec mě to fakt překvapilo. Úplně jsem se až do toho utrpení co Merete prožívala vžila a představivost jela na plné obrátky. Nejvíc se mi líbí jak spisovatel píše, není to jen snůška nudných teorií, ale člověk chce opravdu číst dál a dál, dokonce jsem se i párkrát zasmála. Takže pokud někdo hledá fakt dobrou detektivku, tahle nezklame.

24.06.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak, po téhle mi chybí už jen Lovec králíků a můžu se (doufám, že ne na dlouho) rozloučit s komisařem Joonou Linnou. Knihy jsem sice nečetla po řadě, ale člověk se nakonec zorientuje, a v podstatě to ani není tak nutné. Každá kniha pro mě byla naprosto úžasným napínavým zážitkem a tato nebyla výjimkou. Dvojice Lars Kepler mě sice zase obrala o pár hodin spánku, ale stálo to za to :)

18.06.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tato dvojice spisovatelů mě opět nezklamala. :) četla jsem sice Stalkera před Písečným mužem, ale lehce jsem se zorientovala v příběhu a zase jsem byla nadšená. Vždy mě v knihách s detektivem Joonou překvapí tolik věcí, a knihy mi pokaždé utkví v hlavě ještě několik dní po přečtení. Musím jen varovat, kratičké kapitoly vás nutí číst dál a dál, kniha je velice návyková, takže se připravte, že nebudete chtít dělat nic jiného než se dozvědět víc a víc a čtěte hlavně v den kdy víte, že máte spoustu času a nemusíte nic moc dělat :D
Velmi doporučuji.

20.03.2017 5 z 5